Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Koko »

Julian_04 написа:пнете
dea написа:Дайте малко разяснения за кредитната линия- кой я издава и при какви условия.
Ами всички банки ги издават...Някои са с карта други без. Това си е вид заем, за който сте предварително одобрен и с фиксиран лихвен % за определен период от време. Има минимална вноска, която се плаща всеки месец както при кредитните карти...Разликата е, че можете да дръпнете цялата сума и после я изплащате не при лихвен % 18-20 както е при кредитните карти и е направо убийствено, а при 1,5- 2,5 -5-7%...Това зависи доколко ви е преференциален процента. Има винаги условие за времето на връщане! Така че внимание, ако не сте сигурен, че ще се справите в срок по-добре не взимайте, защото после лихвеният процент скача изведнъж и можете да изпаднете в състояние на задлъжнялост!
Това за което говори Джулиан е по-скоро банков заем с фиксирана лихва и фиксиран срок на връщане - такъв заем обикновенно се взима от банката за нещо конкретно и си има своите положителни и отрицателни страни.
Връщайки се към въпроса на Дея - банките отпускат и така наречените Revolving Line of Credit при които човек има на разположение някаква сума пари назаем отпуснати от банката, но не е задължен да ги изтегли и да ги връща в определен срок, т.е. можеш да изтеглиш част от парите, след това да ги върнеш и пак да ги имаш на разположение, затова и се нарича револвиращ. Лихвения процент на такъв заем е плаващ и се образува от основният лихвен процент и добавка от самата банка кредитодател, в момента лихвите по такава кредитна линия са някъде в порядъка на около 6%, като това е доста ниско ниво, като се отчита че и основният лихвен процент в момента е много нисък. Освен това, лихвите се начисляват само върху изтеглената част от парите, не върху целия лимит на заема. Разбира се, ако имаш изтеглена сума от кредитната линия, то е необходимо всеки месец да погасяваш някаква част от нея.
За да кандидастваш за такава кредитна линия в общия случай е нужно да имаш вече изградена някаква кредитна история и най-доброто място от където можеш да започнеш е банката от която вече имаш отпуснат някакъв друг кредит, като кредитна карта да кажем.
Подобна тема за това как се кандидаства за потребителски кредит наистина беше обсъждана наскоро -

http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 24&t=38893
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Junior
Мнения: 40
Регистриран на: Вто Дек 06, 2005 1:57 am
Местоположение: Toronto / Варна
Обратна връзка:

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Junior »

Според мен да избираш кредитна карта е все едно да избираш на коя бензиностанция ще зареждаш, или пък да избираш между Роджърс, Белл и Телъс. Малко или много - все едно и също.

Разликата е не в размера, а в типа "благинки", които получаваш - отстъпка от билети, гаранции, cash back (на български - възвращаемост), коли под наем, и какви ли още не.

Най-глупавото според мен е да се разпилееш с по 4-5 карти и да харчиш по-малко с всяка.

Аз имам една карта, която ползвам ежедневно (дори и за кафенце), плащам 100 долара годишна такса, но накрая на годината идват едни 600-700 долара спестени за следващата екскурзия. Един колега ме кандардисва и разходите за ток, вода, телефон, газ, и тях да ги слагам на картата. Не съм го смятал ама и от това могат едни 100-150 долара да изскочат.

Както казваме "Шамар да е, аванта да е" ...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от miteto »

MrGeek написа:
optics написа:Лихвите се въртят около 18-20%.
Това не е съвсем така. Има карти, на които лихвата може да се смъкне до почти 4%, в зависимост от кредитния рейтинг на притежателя.
Много общо бе, Гийк. Коя карта на коя институция и какъв рейтинг горе-долу се иска?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16505
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от MrGeek »

miteto написа:Много общо бе, Гийк. Коя карта на коя институция и какъв рейтинг горе-долу се иска?
Какъв рейтинг се иска е вътрешна банкова информация. Кандидатстваш и те ти казват за какво и дали изобщо се класираш. Най-ниска излиза лихвата на TD Emerald Visa, някъде между 4% и 9%. MBNA Gold Mastercard е с 9.99%, както и Desjardins Modulo Gold Visa. Разбира се това в никакъв случай не са карти за новодошли, но все пак и а-групата не е в тази категория. Освен това дори стандартния 18-19% рейт на обикновените карти може да се предоговори винаги, стига притежателя да има добра история с конкретната банка и да знае как да води преговори с банката.
Интересна нисколихвена карта също така е CIBC Select Visa. Лихвата е 11.5%, но пък за сметка на това минималния изискуем доход е само $15,000.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Ей голями наивници сте.
Защо искате да е сложно като може да се просто.
За какво са ви точки, мили, благинки, чекове след една година за 1 % като просто може да идете в магазина и да кажете следното.
Предлагам да ви платя с кеш или дебитна карта сега, веднага с 2.5 % по малко от цената която искате или ще ви платя с кредитна карта от която знам че вие ще получите с 3-5 % по малко от това което аз ви плащам.
Гарантирам ви че в 99 % от случаите ще се навият.
Ето ви веднага 2.5 % спестяване без да се занимавате с никави точки и въздушни мили или да чакате цяла година за да ви върнат чек за 1 %.
Не забравяйте следното финансово правило.
Един долар днес е повече от един долар утре, да не говорим след 1 година. :D
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от ablood »

Uspial написа:Защо искате да е сложно като може да се просто.
Това е просто, при условие, че сме отавски чеинчаджии, навити да се пазарим с десетки управители на магазини, да търсим рандевута с тях, да теглим и мъкнем винаги кеш, заради 1 един мижав процент вповече.

Заради разликата между 1.5% и 2.5% не си струва да мъкнa кеш, дори и всички бензиностанции, бакалии и магазини да ми дават кешова отстъпка by default.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Аблод като казвам кеш това включва и дебитна карта.
Като платиш с дебитна карта магазина получава толкова колкото си платил ( както с кеш ) за разлика от кредитна карта при която магазина получава платената сума минус 3-5 % в зависимост от договора му с кредитните карти.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от optics »

Uspial написа:Ей голями наивници сте.
Защо искате да е сложно като може да се просто.
За какво са ви точки, мили, благинки, чекове след една година за 1 % като просто може да идете в магазина и да кажете следното....
:rofl: :rofl: :rofl:
Кое е по-просто - да се пазариш всеки път или да не се пазариш всеки път ???
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от IRA »

Аз лично не виждам как ще се пазаря с касиерката в Провиго.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
petar krastev
Напуснал форума
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 7:46 pm
Местоположение: point aux trembles

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от petar krastev »

Откланяме се но мисля че Успелия е прав в някои случаи.
Става въпрос ако купуваш нещо едро и скъпо,а не всеки път когато си пазариш за ядене от IGA.
На мене ми го предложи самата фирма която ми реновира кухнята.Като дойде време за плащане и изкарах кредитната карта ми казаха,че ако платя с дебитна ще имам 4% отстъпка(явно техните такси от VISA).
Друг път като си взимах печката и хладилника,аз сам го предложих тоя номер,да платя с дебитна вместо кредитна,а те да ми намалят от цената,ама не стана.
Така че прав е ама зависи какво и как купуваш.Нищо не пречи да попиташ,за питане пари в магазините не взимат.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от IRA »

Ето е ясно това, но пазаруването на храна е всеки ден, а другото си е рядкост.
И при нас като идва водопроводчик му платих в кеш, доста по евтино ми излезе , а и такси не платих.
Но водопроводчик вкъщи не идва всеки ден.

Тук говорим за кредитните карти като начин за разплащане всекидневието ни , а не за еднократни големи покупки.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от ablood »

Когато правиш голяма сделка си е съвсем отделен въпрос. Там е ясно, че ще посветиш известно време за шлайфане на цената.
Кредитните карти и десетките хиляди $ годишно в ежедневни покупки са темата на въпроса.
Uspial написа:Като платиш с дебитна карта магазина получава толкова колкото си платил....
Странното е, че и той за тях говори.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от Uspial »

Хора недейте да преувевличавате.
Вижте си стейтмента от кредитните карти.
Там има 50 - 60 транзакции на месец които се събират на един лист.
Няма никакви хиляди транзакции както се опитва да ни внуши Аблод.
Повечето са за храна в магазина на стойност 1000 $ на месец и то ако картата купува храна за цяло семейство. Ако е на единия от семейството е за 500 $ и тези 500 ви дават вашите лични точки. Другите 500 са на жена / мъжа ви. Освен ако не искате да гепите и неговите точки
1 % на 1000 $ = 10 $
За тези 10 долара на 2-ма човека ли ревете?

Разбира се че говоря за по голями суми.
От тези по голями суми се трупат повечето точки, мили.
С пазаруване в Супер Ц само ще има да чакате 20-30 години докато съберете точки за полет до Европа.
А като съберете ще играете по гайдата на самолетната компания която ще ви каже че места платени с точки няма за лятото, няма в близко бъдеще и ще ви набута в полет в лош сезон или полет който лети много рано, много късно щото нормалните хора не го искат тоя полет а искат удобство.
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от pantata »

аз ползувам на TD Visa Gold... има 1% cache-back.. без лимит на връщаната сума.. и щото с нея си плащам командировките (самолети, хотели) - накрая на годината се събира добра сума.. тя е с такса, но на мен ми я 'опрощават'..
но най-безболезнено и с голяма далавера е на Master Card на Petro-Canada.. 2c намаление от цената на безнина.. при цена около 1 долар на литър, тва си е 2% отстъпка на момента..
и за нея не искат висок доход, мисля горе-долу всеки ще се класира..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Коя банка предлага кредитна карта с най-много възвръщаемост?

Мнение от speedy »

Някой успял ли е да се спазари с уеб-сайта на Air Canada или примерно Expedia да плати $5000 кеш срещу 2% отстъпка? Кажете как става, че аз явно не съм достатъчно убедителен.

На месец през кредитните кари минават поне $3500-$4000, ако няма големи покупки. От тях годишно между $500-$800 се връщат при мен.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Заключено