Бюджет.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Бюджет.

Мнение от IRA »

А аз питах за здравеопазването,ама ти ми отговори по нагоре. Надявам се таксата за здравеопазването да не мине. Другите ги видях и най се дразня от таксата за бензина. Всичко ще скочи. А и тия допълнителните центове за Монреал са прекалени.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Бюджет.

Мнение от Lub0 »

Синът ми вика няма ли да направим революция, като не ни харесва какво прави правителството :-)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Бюджет.

Мнение от IRA »

Няма смисъл. Алтернативата са по зле .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Бюджет.

Мнение от Julian_04 »

Стига сте ревали, Бре! С революции нищо не се постига! Искате комунизъзм и социален строй, плащайте сега за другите! Аз затова бих правила революция ....да ограничат социалните придобивки на някои хора! Затягане му е майката, а иначе нямам нищо против да плащам, ако се върви в тая посока....Всичко се покачва, ама не забравяйте, че и заплатите, наемите, цените на недвижимите имоти също, което си е на практика покачване на активите на някои и не е чак толкова зле! Като не искате да плащате данъци върнете се в България....Там не се плаща и дереджето го знаете...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Бюджет.

Мнение от pumpy »

Omega3 написа:. За какво? За да плащаме лихвата от кредитната карта на тия дето са пиляли тук от доста години насам и са направили 140 милиарда заем?
Според мен таксата за бензина, за градове, спокойно може да бъде и 20 цента повече - Монреал има много добра система за градски транспорт - колата е не винаги необходимост. Огледайте се колко коли пътуват със сам човек ежедневно ..... Може би такси на мостовете са само пътници съшо е много добро решение.
А иначе плащаме за : готова инфраструктура, безплатна медицинска помощ, която за съжаление изражда процеса на търсене на медицинска помощ, за социализма, в който живеем.
Аз лично мисля, че разхищението от последните 20-30 години е свършило и няма да се въпне пак през нашето поколение. Ще трябва дълготрайно да затягаме коланите и да харчим това, което имаме, а не това което може би ще имаме, защото може и да го нямаме.....
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Бюджет.

Мнение от IRA »

Пумпи, не е добра системата за градски транспорт, не ходи на всякъде. Аз няма как да стигна до работата без кола. Още повече ,че тази такса води до поскъпване на всички стоки, включително и хранителните. Специално за поддръжката на пътищата се разбра вече, че парите са били харчени не по предназначение.
Лично аз нямам против да плащаме повече стига да престане пилеенето на пари, а за момента то продължава. Няма ограничаване на социални придобивки, няма съкращение на излишната администрация. Вместо да разследват къде са потънали милионите, те искат да събират още. Заплатите на работещите към правителството трябва да се замразят докато дефицита не изчезне, а не само за две години. Затова и хората недоволстват. Но все пак за мен лично този бюджет е по малкото зло, защото данъците са такива ,че ще се плащат от всички, независимо дали работиш или не.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Бюджет.

Мнение от Julian_04 »

IRA написа: Лично аз нямам против да плащаме повече стига да престане пилеенето на пари, а за момента то продължава. Няма ограничаване на социални придобивки, няма съкращение на излишната администрация. Вместо да разследват къде са потънали милионите, те искат да събират още. Заплатите на работещите към правителството трябва да се замразят докато дефицита не изчезне, а не само за две години. Затова и хората недоволстват. Но все пак за мен лично този бюджет е по малкото зло, защото данъците са такива ,че ще се плащат от всички, независимо дали работиш или не.
А, анджък и аз какво казах! Да спрем да плащаме за потомствени социаладжии и тарикати, както и за тупани-чиновници, кoито не произвеждат, а само лапат! На оръжие! Венсеремус!.... :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Бюджет.

Мнение от IRA »

Какво оръжие, какъв Венсеремус.... тия взети заедно са повече от нас :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Бюджет.

Мнение от Julian_04 »

IRA написа:Какво оръжие, какъв Венсеремус.... тия взети заедно са повече от нас :rofl:
Пу, да му се не види....Пак ни се размина революцията! А, аз започнах да се изживявам като Че Гевара в женски образ....С другарите по горите да гоним меците, Еееех, Кеф!... :D
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Бюджет.

Мнение от Optimist Creed »

Omega3 написа:
Ако беше само здравеопазването ще ше да мине лесно. Ударьт е от всички страни. 2 процента вьрху ТПС, 1 цент вьрху бензина. плюс още един и половина в Монтреал. Хидрото ще се качи много но от 2013, плюс студенските заеми ще бьдат сьщесвтено ужилени.
Та значи, едно семейство с 50 000 годишен доход, което е 80 % от населението тук ще плащат около 1000$ в плюс в таки и даньци годишно. За какво? За да плащаме лихвата от кредитната карта на тия дето са пиляли тук от доста години насам и са направили 140 милиарда заем?
Така е ,когато Кебек иска да гради комунизъм. Навремето (докато бях там) един съученик от местните ми каза, че ако посегнат да ограничават социала или бройката на социалистите в Кебек ,щяло вероятно да настане гражданска война. Затова и посягат само на "средната ви класа" . :x .
А бе, 50 000 $ за семйство ,това средна класа ли е? Тук в Алберта това е низша класа семейство. :^)
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Бюджет.

Мнение от pumpy »

Четох тези дни, че в щатите средния доход на семейство от 4 от средната класа е около 81 000. Даже и да сметнем допълнителния разход за здраве тук, то пак доходите в Кебек са знаително по-ниски :(
Да живее социализма - само дето имам кофтито усещане, че това вече съм го виждал или поне съм виждал последствията от него като дете ....
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Бюджет.

Мнение от Omega3 »

poumpy написа:Четох тези дни, че в щатите средния доход на семейство от 4 от средната класа е около 81 000. Даже и да сметнем допълнителния разход за здраве тук, то пак доходите в Кебек са знаително по-ниски :(
Да живее социализма - само дето имам кофтито усещане, че това вече съм го виждал или поне съм виждал последствията от него като дете ....

Зависи за какви разходи за здравето говориш...... И аз четох тези дни, в САЩ, че имало хора които си губили зрението заради остри форми на диабет защото здравната застаховка отказвала да плаща в един момент. вьпреки че имали средният доход за който говориш ти, не могли да поемат десетките хиляди долара за лечение. Много весело, а? Или пьк на хора, които им отказвали да ги застраховат, защото били болни.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Бюджет.

Мнение от Omega3 »

Optimist Creed написа:
Omega3 написа:
Ако беше само здравеопазването ще ше да мине лесно. Ударьт е от всички страни. 2 процента вьрху ТПС, 1 цент вьрху бензина. плюс още един и половина в Монтреал. Хидрото ще се качи много но от 2013, плюс студенските заеми ще бьдат сьщесвтено ужилени.
Та значи, едно семейство с 50 000 годишен доход, което е 80 % от населението тук ще плащат около 1000$ в плюс в таки и даньци годишно. За какво? За да плащаме лихвата от кредитната карта на тия дето са пиляли тук от доста години насам и са направили 140 милиарда заем?
Така е ,когато Кебек иска да гради комунизъм. Навремето (докато бях там) един съученик от местните ми каза, че ако посегнат да ограничават социала или бройката на социалистите в Кебек ,щяло вероятно да настане гражданска война. Затова и посягат само на "средната ви класа" . :x .
А бе, 50 000 $ за семйство ,това средна класа ли е? Тук в Алберта това е низша класа семейство. :^)

не знам точно. Понижих малко за да драматизирам. Става вьрпос между 60 000 ет 75 000 на семейство. Но даже и да е 50 000, вие там в Алберта цакате за много нещо двойно и тройно повече като тук в Кебек. А да не говоря, че като свьрши петрола ще требе да се изнасяте по спешност от там.
Serbian
Мнения: 125
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 8:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Бюджет.

Мнение от Serbian »

"Вук на овцу своје право има кâ тирјанин на слаба човјека. Ал' тирјанству стати ногом за врат, довести га к позванију права, то је људска дужност најсветија!" Владика Петар Петровић-Његош
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Бюджет.

Мнение от Optimist Creed »

Omega3 написа:
Optimist Creed написа:
Omega3 написа:
Ако беше само здравеопазването ще ше да мине лесно. Ударьт е от всички страни. 2 процента вьрху ТПС, 1 цент вьрху бензина. плюс още един и половина в Монтреал. Хидрото ще се качи много но от 2013, плюс студенските заеми ще бьдат сьщесвтено ужилени.
Та значи, едно семейство с 50 000 годишен доход, което е 80 % от населението тук ще плащат около 1000$ в плюс в таки и даньци годишно. За какво? За да плащаме лихвата от кредитната карта на тия дето са пиляли тук от доста години насам и са направили 140 милиарда заем?
Така е ,когато Кебек иска да гради комунизъм. Навремето (докато бях там) един съученик от местните ми каза, че ако посегнат да ограничават социала или бройката на социалистите в Кебек ,щяло вероятно да настане гражданска война. Затова и посягат само на "средната ви класа" . :x .
А бе, 50 000 $ за семйство ,това средна класа ли е? Тук в Алберта това е низша класа семейство. :^)

не знам точно. Понижих малко за да драматизирам. Става вьрпос между 60 000 ет 75 000 на семейство. Но даже и да е 50 000, вие там в Алберта цакате за много нещо двойно и тройно повече като тук в Кебек. А да не говоря, че като свьрши петрола ще требе да се изнасяте по спешност от там.
Това в червено е първата заблуда, а втората ,че тук климата е по-лош. :D . Петрола скоро няма да свърши.В момента го изнасяме съвсем малко ,за да го продаваме след години на по-високи цени. ;) .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Публикувай отговор