Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Julian_04 »

filipne написа:С две думи и за личен лекар трябва да се уреждаш.
Иначе абсурди няма.
А, има! Нищо не съм казала! Мъжа ми катастрофира и беше отишъл в юржанс на една болница да му прегледат главата...До него чинно седял един мъж, който си стискал отрязания пръст в лед. :(
Та той ми каза: "Като видях онзи нещастник как чака с часове...Ме отболя главата!" ... :D
Между нас казано тя главата повече го е боляла от това, че изхвърлихме колата, отколкото от удара! :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от IRA »

В walk in clinic също дават направление за специалист. Аз лично имах два пъти лични лекари, ама едната не я харесах и не ходех при нея . За другия мъжът ми взе час, но аз си намерих специалист и не отидох там. Като цяло трябва да се звъни много и да си настоятелен. Ние така намерихме педиатър на малкия, a аз си намерих гинеколог .
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от IFF »

Julian_04 написа:Това е защото нямаш личен доктор! Първото нещо, което направихме е ...намерихме си личен доктор! При спешни случаи той винаги ни приема без рандеву!!!Неудобството е само, че той е в Монреал, а ние не живеем там, но си го пазим, защото лични лекари се намират трудно! Ако разбира се имаме нужда в дните , когато той не е на работа ходим в спешни поликлиники. В наше село има 2-3 такива. Записваш се и си отиваш в къщи, като преди това са ти казали приблизителното време на твоя прием и по този начин си спестяваш чакане в чакалнята. Когато е бил болен някой от семейството ми никога не сме чакали повече от 2 часа.Аз в юржанс на болница никога не ходя, защото болниците са много претоварени!!!Ако трябва да ви взимат кръв идете в най-близкото CLC, но първи при отварянето сутрин! Тогава има най-малко хора!!! :)
Зависи от личния доктор.Мои познати се докопват до рандеву с техния след най-малко седмица.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от prace »

и на мен като ми трябва специалист ходя до walkin клиниката за направления. Най-добре е да се ходи в неделя, че е най-празно...
А за абсурди има и тук доста..не са само в България..
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от pumpy »

kikolilokiko написа:
Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор
04 март 2010 / News.dir.bg
15 километра родители носиха на ръце изгарящо от температура бебе до най-близкия лекар, след като личният педиатър на детето не си вдигнал телефона.

10-месечният Арда се влошил изведнъж привечер на 3 март в къщата си в шуменското с. Средковец, община Каолиново, съобщава Стандарт Нюз.

Изпадналата в паника майка на момченцето почнала да звъни на личния доктор на детето. Той обаче изобщо не вдигнал телефона. "Никой не ми е звънял", оправда се едва вчера д-р Георги Колчаков, който не бил открит от близките при спешната нужда. "Дори медицинската сестра отказа да ни съдейства и да дойде да види бебето, защото бързаше да си дои кравите", продължи да изрежда майката Асие Мехмедали.

След отказа на сестрата родителите на детето понесли на ръце малкия до най-близкото село Климент. Те почти изминали разстоянието от 15 км пеша, когато случайна кола минала и им предложили да ги откара до най-близкия доктор. Все пак Арда бил прегледан от д-р Петкова, която успяла да свали температурата и да стабилизира състоянието на детето.

"Случаят е скандален, алармирах Българския лекарски съюз", съобщи шефката на РЗОК в Шумен д-р Йорданка Пенкова. Експерти вече са започнали проверка по сигнала на семейството на бебето. От фонда обясниха още, че лекари в общини като Каолиново получават близо 1000 лева на месец за работа в неблагоприятни райони. Парите са компенсация за медиците, които са избрали да обслужват по-труднодостъпни райони.
пускам темата, защото даже и с гугъл не можах да намеря подобна за Канада :(
а това за доящата крави мед.сестра е покъртително ;(
В Канада, тоест в КЕбек, от там имам опит може да прекараш 15 часа в спешното с температура, може да са и 25 часа. Е вярно, няма да ходиш пеша 15 километра, но това не е сериозно. Никой в това село няма кола ? и тези нямат познати или приятели с кола или каруца да ги превози ? и това дете е вдигнало температура в 9 вечерта ?
Температура се сваля с парацетамол, ако след няколко дози все още няма ефект и температурата стои над 39 градуса, аз бих започнал да с епритеснявам, но това рядко се случва в 9 вечерта...даже и в Канада ;)
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от kikolilokiko »

poumpy написа:
В Канада, тоест в КЕбек, от там имам опит може да прекараш 15 часа в спешното с температура, може да са и 25 часа. Е вярно, няма да ходиш пеша 15 километра, но това не е сериозно. Никой в това село няма кола ? и тези нямат познати или приятели с кола или каруца да ги превози ? и това дете е вдигнало температура в 9 вечерта ?
Температура се сваля с парацетамол, ако след няколко дози все още няма ефект и температурата стои над 39 градуса, аз бих започнал да с епритеснявам, но това рядко се случва в 9 вечерта...даже и в Канада ;)
или си от много отдавна в КЕбек
или отказваш да разбереш колко абсурден може да бъде абсурдистан
малоумието добива безумни размери
а всяка прилика с чужди таблоиди е случайна, защото всичко тук е един повсеместен безкраен таблоид
предполагам Канада/Кебек не е рай и също има абсурдни неща, но както е известно по канадските земи гъстотата на квадратен километър е по-малка ;)

п.с. за любознателните: тази снимка стои от много време в един бг "икономически" форумс надпис "лицето на кризата"
http://truden.truden.com/wp-content/upl ... 1107-2.jpg
нарочно съм дал само линк, а не съм пуснал направо снимката
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от pumpy »

kikolilokiko написа: или отказваш да разбереш колко абсурден може да бъде абсурдистан
малоумието добива безумни размери
Напълно съм съгласен, но не можем да виним за ВСИЧКО някой друг.
Знаеш ли колко много пациенти съм имал да ми дойдат подути в 5 следобяд и защо ???
ами защото трябвало да издоят кравите, да нахранят прасетата, да изкосят ливадата. Веднъж една майка доведе детето си - 6 годишно, подуто като за световно, едното око почти затворено. Когато и казах калко ще струва и че трябва и антибиотик тя ми каза, че няма пари, защото била изхарчила последните си за отрова против къртици примерно - ЩО ЗА СВЕЩЕННА ПРОСТОТА. Явно детето е по-маловажно от картофите, повредени от къртици или там каквото животно беше.
Значи аз бях длъжен да работя безплатно, което не ми се слуваше за първи път и за деца го правя с готовност, защото те не са виновни, че родителите им са ГОВЕДА, но да трябва да платя и антоботика, поради същата причина е част от абсурдистана, за който ти говориш и държавата не ни е виновна за това.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от kikolilokiko »

фермерите в цял свят са си фермери :) лягат си и стават с кравите. какво да ги правиш. и добре, че е така, че да пием мляко
а докторите са си доктори :)
и т.н.
някои казват, че битието е важно нещо ;)
за фермерите са важни едни неща
за лекарите други
и бг има такива, които работят безплатно, ама не знам колко са... ама май даже и не работят тези дето вземат пари, но това е друга тема
имаше един музикант, който го питаха как намира хората в бг, а той отговори, че има много повече общи неща между тези, който живеят в големи градове по света, отколкото тези от големия град и живеещите на 50 км от него.... та така
важно е дали иска човек да разбере другите
дали има какво да разбере
и дали това е за разбиране....
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Павел »

Човекът с отрязания пръст е чакал толкова, щото предполагам е отрязал някой по-маловажен пръст, не средния. Или може би в кебекарските болници не са чули за triage.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от IRA »

Когато отидеш в спешно в Монреал, винаги минаваш първо през triage.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от filipne »

Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от Павел »

Ира, във всяка една канадска болница в бърза помощ минаваш първо през триаж - казах го на шега. Ако това с пръста е вярно, означава, че триаж сестрите или не си знаят работата, или е имало някои други пациенти с отрязана ръка или глава.

Имам позната работеща във ванкувърска болница - казва ми, че по време на олимпиадата в бърза помощ е имало по 3-4 чакащи на ден. Още на другия ден след закриването са почнали да идват десетки болни. Същото забелязвла и при дъждовни или слънчеви дни. Когато едно обслужване е почти безплатно, народа масово злоупотребява със системата. Според нея, най-много злоупотребяват онези, които не плащат данъци и са на социални помощи - най-вече алкохолици и наркомани, някои от които ги докарва линейка или полиция по няколко пъти в месеца. След като ги "лекуват" по няколко дни в бърза помощ, заемайки по този начин доста скъпото болнично легло + разни тестове и понякога CT scan, при изписването ги обличат от главата до петите, вкл чорапи и долно бельо, след това ги изпровождат я с линейка, я с плицейска кола, я с такси и в най-лошия случай с билетче за рейса. За да могат същите тези боклуци още в деня на изписването да продадат или разменят с/у дрога дадените им дънки и маратонки. Когато свършат парите от далаверата, пак пристигат в бърза помощ за още безплатни наркотици, храна и дрехи. На никой не му се търси сметка или отговорност. Полицаите правещи 60-70/час - хапи, парамедикс с 50-60/час хапи, сестри с 25-45/ час хапи, социални работници и те хапи.

Ако това безумие продължава още някое време, няма да се изненадам, ако системата гръмне. Да е жив и здрав данъкоплатеца.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от irincam1 »

poumpy - напълно съм съгласен с теб а и сповечето хора който са писали по темата . В нашата страна всеки търси вината в другия - типично по български .
А дали наистина е нямало нито една кола в цяло село или поне каруца - едва ли !?!?!?!?!?
А тази майка защо няма лекарство за температура в дома си щом има малко дете !?!?!?! Ще ви отговоря - що то нямат пари .А къде са им парите - таткото ги е профукал в кръчмата - нехранимайко !!!!!!
Но сега е лесно да се каже че докторите са виновни - верно е че сред тях има много които не са стока ,неоспорим факт е !!!!!
Но температура се сваля и с влажно обвиване ,както са го правили и нашите баби .Но защо да го правят като могат да прехвърлят вината върху друг !!!!!! :devil:
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от kikolilokiko »

Лекари са оперирали здрави хора, за да точат пари от касата

Лекари са поставяли стентове за разширяване на кръвоносните съдове на пациенти, без това да е било необходимо. Това е установила проверка на Националната здравноосигурителна каса (НЗОК), съобщи д-р Златица Петрова от новосъздадената агенция "Медицински одит" към здравното министерство.

Нарушения са засечени в 62% от случаите, и то във всички болници в страната, в които има отделения по инвазивна кардиология. Затова от 1 април агенцията започва масирани проверки на състоянието на инвазивните лаборатории и клиники.

Според доклада на НЗОК, огласен от д-р Петрова, нарастването на отчетените клинични пътеки по инвазивна кардиология за една година е почти 50%. През 2007 г. здравната каса е платила за 24 300 случая по тези клинични пътеки, а през 2008 г. случаите вече са 36 300. Освен това, докато през 2007 г. лабораториите за изследване на риска от стеснение на кръвоносните съдове са били 8, само за три години броят им е нараснал на 23.

В Европейския съюз около 30% от пациентите, обърнали се към лекар със сърдечно-съдов проблем, са получили катетер за разширяване на съдовете, у нас това става при 65% от случаите, поясни д-р Петрова. Тя допълни, че свръххоспитализация има и при други заболявания - белодробни, неврологични и др. Клиничните пътеки по инвазивна кардиология обаче са най-скъпи, затова и има такъв голям интерес да се работи по тях.

Проверките ще се извършват заедно с НЗОК и Комисията за финансов контрол. Агенцията има право да налага глоби от 1000 до 3000 лв. при първо нарушение. Ако се докаже умисъл за източване на пари от здравната каса, може да се отнеме лицензът на здравното заведение, уточни Петрова. При системни нарушения и при нанесена вреда на пациентите експертите на агенция "Медицински одит" ще пращат сигналите в прокуратурата. При инвазивната кардиология винаги има известен риск за болния, поясни лекарката.

Проверки на болници и поликлиники ще се правят още от понеделник, като те ще са по жалби на пациенти или пък планирани. Сигнали за три смъртни случаи в лечебни заведения са сред първите жалби, постъпили в агенцията. Близките на починалите смятат, че смъртните случаи се дължат на лекарска грешка, и затова искат те да се разследват.

Една от жалбите е за пациент, диагностициран за киста на панкреаса, но той твърди, че му е направена операция за киста на бъбрека. Другият случай е свързан със забавяне на лечението на пациент и прехвърлянето му между три болници, след което той е починал. Проверява се и случай, при който са изписани лекарства и консумативи за починал пациент.

Предвижда се да бъде изработена система за оценка на качеството на медицинската помощ, въз основа на която ще се изготви рейтинг на лечебните заведения. Подобни проверки на качеството на лечението и на компетенциите на медиците да го извършват ще се правят за първи път в България. Досега касата проверяваше болниците и лекарите само по документи.


http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/03/ ... t_pari_ot/
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Носят болно бебе 15 км на ръце заради доктор

Мнение от jovani »

А един хирург в Уиндсър ампутирала гърдите на пациентите си без да имат рак в най-малко 2 доказани случая (и няколко други под съмнения - в момента се водят дела). От скоро е възстановена на работа:
http://www.cbc.ca/canada/windsor/story/ ... 00311.html
Дали става въпрос за източване на пари? Ставката на час на хирургическата маса е внушителна, но обикновенно тук тази тема се избягва, защото е трудно доказуема и би създала много недоволство у населението.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор