Въпрос за покана за родител

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от Ivan1007 »

dea написа:Здравейте!
Чувалили сте за случай да е отказана виза на родител- пенсионер над 60 год.? :shake: Мисля, че би било интересно да се знае дали има такава вероятност и поради какви причини.
Да. Преди 4-5 години на мои познати румънци, поне така ми го разказаха. Викали бабата на интервю (не съм сигурен за годините) Казала, че ще гледа внуците. Отказали и под предлог, че всъщност отива там да работи - отнемала работата на някой.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от bucca »

teomat.com написа: По принцип хора над 57 години нямат интервю. Хубаво е да покаже и някакви средства за престоя си. Примерно около 1000 долара за 1 месец престой, като в поканата се пише че я каниш за около месец, не повече, както и във формулярите. Визите са за срок от 6 месеца. Могат да се удължават с още 3 месеца на място в Канада [/color]
А ако родителите са под 57 - тогава къде се ходи на интервю? Ако не са пенсионери по-трудно ли дават визи?
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от Павел »

Не! Тъща ми беше дори под 50 когато и дадоха виза, не е и пенсионерка. Даже дадоха едновременно и на балдъзата, която е студентка. Както по-рано писах, в поканите си казахме, че идват да помагат покрай раждането на детето ни.
И двете нямаха интервю.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от bucca »

Павел написа:Не! Тъща ми беше дори под 50 когато и дадоха виза, не е и пенсионерка. Даже дадоха едновременно и на балдъзата, която е студентка. Както по-рано писах, в поканите си казахме, че идват да помагат покрай раждането на детето ни.
И двете нямаха интервю.
Мерси за инфото!
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от dea »

Има ли облекчение при издаването на виза за възрастни родители, които нямат други роднини в Бг? :wasntme:
Четох някъде, че по принцип може да се аплайва за статут на перманент резидент на родител, но процедурата била много продължителна. Ако някой има желание да сподели ще съм благодарна. :*
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от bp_de »

dea написа:Има ли облекчение при издаването на виза за възрастни родители, които нямат други роднини в Бг? :wasntme:
Четох някъде, че по принцип може да се аплайва за статут на перманент резидент на родител, но процедурата била много продължителна. Ако някой има желание да сподели ще съм благодарна. :*
Ами никъде в нито един докумет няма споменато нищо за облекчение и т.н ако някои бил възрастен и нямал роднини в БГ - приемам че става дума за туристичаска виза,а относно имиграция на хора от семеиството - е те тука пише кое ,как и закъде и т.н
http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp
d_korcheva
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 12:49 am

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от d_korcheva »

А моята покана, стейтмънта от банката и др. документи,които трябва да пратя оригинал по пощата или може сканирани по мейл ?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от bp_de »

d_korcheva написа:А моята покана, стейтмънта от банката и др. документи,които трябва да пратя оригинал по пощата или може сканирани по мейл ?
Щом маика ти ще аплаива в Букурещ - аз ти препоръчвам да пратиш оригинали.
Специално за поканата мисля че дори си пишеше че требе да е оригинал с подпис.....виж в ония док дет пише кои са изисквани док за ТРВ...
Лично на мене никои и никога не са ми искали никакви стеитмънти и писма от работодатели и т.н на тия от Канада-сестра ми ми праща само 1 покана написана на ръка понякога- лицетоХ кани лицето Y.......отдолу има подпис и тва е. но тия от руманско може и предполагам че гледат на апликантите за виза от Бг по друг начин.
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от mice »

d_korcheva написа:А моята покана, стейтмънта от банката и др. документи,които трябва да пратя оригинал по пощата или може сканирани по мейл ?
Изпращали сме ги сканирани по мейл на родителите- нямаше никакви проблеми. Те само трябваше да ги разпечатат и да ги изпратят по куриер или както намерят за добре до посолството.
На сайта на румнъците също има интересно инфо за поканите: http://www.canadainternational.gc.ca/ro ... x?lang=eng
Имам питанка: ако се издаде многократна виза на родителите - и тя ли важи 6 месеца до влизането в сртаната? Няма логика, но да питам. Тоест, ако визата се издаде януари, а поканените пътуват октомври, възможно ли е с многократна виза (с еднократна знам, че има 6-месечен срок)?
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от Sliven »

Здравей,
Аз също подготвям в момента документите на майка ми да я поканя на гости. Тя си извади паспорт миналото лято и ще изпрати него за виза, няма да си вади от новите, тъй като той е валиден.
С писмото покана, аз лично съм приложила и писмо от работодателя си, както и Т4 формата като доказателства за доходи. Ти можеш да приложиш писмот оот работодателя и копие на извлечение от банковата си сметка.
Ползвай тескта на моето писмо, ако искаш и не те притеснява, че е на английки (не на френски).

Поздрави:

Сливен

Moдел на писмо:


Embassy of Canada in Bucharest
1-3, Tuberozelor Street
011411, Bucharest, sector 1
Romania

Твоят адрес тук
………………………...........
………………………..........


February 12, 2010

RE: Letter of Invitation for ....................(името на майка ти)

To Whom It May Concern:

Dear Sir or Madam:

My name is …………………………………… and I am writing to you to accept this letter as a letter of invitation for my mother ....................................(трите имена на майка ти) to visit me temporarily in Canada. I intend to pay for her round trip to and from Canada, as well as to support her financially during her stay in Canada.

Please find the necessary information below:

Information of the person being invited:

• Name: ..................(трите имена на майка ти)
• Date of birth: ...................(рождената дата на майка ти)
• Address: ....................(пощенския адрс на майка ти )
..…………………………………..
……………………………………..
• Telephone: .........................(телефона на майка ти)
• Relationship: Mother
• Purpose of trip: Tourism/Visit
• Period of stay: From …………………, 2010 to ……………, 2010
• Accommodation and living expenses:
During her stay in Canada,
she will stay with me at my apartment at
the address stated below. I will be
responsible for all of her room and
board expenses while she is in Canada.
I am confirming that I will support all expenses
of my mother including her stay, food, medical,
insurance, travel etc. (see attached copies of
a letter by my employer and bank statement)
• Departure date: Upon the termination of her visit, she will return
to Bulgaria on ……………….., 2010.

Information of the person making the invitation:

• Name: ...............(твоите три имена)
• Date of birth: ...............(твоята ройдена дата)
• Address: .................(твоя адрес)
………………………………………….
.…………………………………………..
• Telephone: .............................(твоя телефон)

• Occupation: (длъжността, която заемаш) at (името на
институцията, където работиш)
located at (адреса на работодателя ти)
…….…………… ……………………………….
Telephone: (514) …….. Fax: (514) ……………….
• Status in Canada: Permanent Resident ( see attached copy of my
PR card)

If you need any further information, please do not hesitate to contact me at my residence at (514) …………. or in the office at (514) …………….. I can also be reached by e-mail at (личен и-мейл) or (служебен и-мейл) or by mail at my aforementioned address.

Your kind consideration to this request will be greatly appreciated.

Sincerely yours,

(подпис)………………

(трите ти имена)………………………
d_korcheva
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 12:49 am

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от d_korcheva »

Здравейте пак,
ние се забавихме малко с поканата и междувременно възникнаха нови въпроси :)
В точката за available funds - да пишем ли и тези които имаме в банката тука, след като декларираме, че ще издържаме бабата?
IM 5257 - нали само тази форма трябва да попълним?
В самата форма има точка за деца - е аз съм и дете и ще я придружавам реално в Канада - в смисъл заедно ще летим, ама ми се вижда странно да го напиша така.
Искаме реално да лети 08, ама не е ли странно да искаме от сега виза, а ние я искаме само заради билетите да сме сигутни, че ще летим заедно.
Последно след като други хора няма да я придружават,но пък искат да се пишат - може ли на паспорт да сложа N/A те и нямат май де.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от optics »

Деца - се има предвид - под 18 години.
Контекста на въпроса е дали тя ще "води" деца от България, тоест такива които също като нея ще са туристи и т.н.

Ти си дете на майка си за цял живот, но по смисъла на тая терминология не си дете.

Също както и няма да пътуваш с нея по смисъла който те имат предвид.

Така че - оставяш полето празно !
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
d_korcheva
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 12:49 am

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от d_korcheva »

Мерси.
А нали само 1 форма има за попълване.Съвсем се обърках, защото се цитира и някаква 2 форма в някои форуми .
Sliven
Мнения: 135
Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 6:47 am

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от Sliven »

[quote]А ако родителите са под 57 - тогава къде се ходи на интервю? Ако не са пенсионери по-трудно ли дават визи?[/quote]

Здравей Bucca,

Майка ми кандидаства за туристическа виза преди три седмици. Тя е на 59 год. и не е пенсионерка. Вместо бележка, че е пенсионерка представи служебна бележка от работното си място. Получи визата без проблем, хем за многократно влизане кандидаствахме директно, нищо че и е първо пътуване насам. Едновременно с нея същата виза получи и сестра ми, която е на 31 год., неомъжена, без деца. За нея имах съмнения дали ще стане, но и нямаше проблеми за щастие. От пускането на документите до връщането на паспортите им з визи минаха точно 10 дни.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Въпрос за покана за родител

Мнение от bucca »

Sliven написа: Здравей Bucca,

Майка ми кандидаства за туристическа виза преди три седмици. Тя е на 59 год. и не е пенсионерка. Вместо бележка, че е пенсионерка представи служебна бележка от работното си място. Получи визата без проблем, хем за многократно влизане кандидаствахме директно, нищо че и е първо пътуване насам. Едновременно с нея същата виза получи и сестра ми, която е на 31 год., неомъжена, без деца. За нея имах съмнения дали ще стане, но и нямаше проблеми за щастие. От пускането на документите до връщането на паспортите им з визи минаха точно 10 дни.

Мерси за информацията :) !
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Публикувай отговор