HDTV

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: HDTV

Мнение от bibco »

Там всичко си е както преди - няма нищо ново...както и нищо в HD :)
Globecast са много консервативни...
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: HDTV

Мнение от bp_de »

bibco написа:Там всичко си е както преди - няма нищо ново...както и нищо в HD :)
Globecast са много консервативни...
:D
Тва ясно ... то всеки си пази интереса.....
Значи на Ирдето 2 тука при нас в Европата продават карти - не са го пуснали гювеч но е разбито- 100% сигурно щото например Булсат го отваря без проблем и то даже картата е Ауто Упдеит. СЪщата карта отцепва и Канал Дигитал- холански пакет , Нова -гръцки и т.н -бе все Ирдето 2.
Даже тия от Ирдето анонсираха Ирдето 3 но гореупоменатите проваидери са релативно малки и ще им легне скъпо да сменат карти -поне засега не са казали че ще го правят. Та затова питах да не би при вас да е изкокнало нещо дет отваря Ирдето 2 ,наи вече заради Сетаната- там предполагам ще дават световното.
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: HDTV

Мнение от bibco »

Ирдето дълго го мъчиха и се радвам, че са успяли. Навярно и с N3 нещата са такива. Аз съм се отказал да гледам кодирани телевизии и със сателитните си антени приемам само FTA. Но в сравнение с тукашната скука, телевизионния пазар в Европа направо си е рай. Толкова оператори и толкова възможности всеки да си гледа какво си иска....
Но гъдела тук сега е, че в САЩ преминаха само на цифрово излъчване при ефирните телевизии, където сигналът е много стабилен и силен и ето, че си спомнихме за старите UHF антени и усилватели ;)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: HDTV

Мнение от ivanko13 »

bp_de написа:
bibco написа: Та затова питах да не би при вас да е изкокнало нещо дет отваря Ирдето 2 ,наи вече заради Сетаната- там предполагам ще дават световното.
Световното ще върви по CBC/Radio Canada http://www.cbc.ca/sports/soccer/fifawor ... edule.html и антена ,като тази на Бибко е идеална за приемането и... :y:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: HDTV

Мнение от bp_de »

ivanko13 написа: Световното ще върви по CBC/Radio Canada http://www.cbc.ca/sports/soccer/fifawor ... edule.html и антена ,като тази на Бибко е идеална за приемането и... :y:
То това хубаво ама при тебе в Торонто е равно и може и да ловите нещо от Американско -ама там дет са моите близо до Ванкувър е хълмисто и някои път УКВ радиото не е готино пък камо ли телевизия от околията на Сиатъл да доиде.
Так че там засега само от Сат е надеждата да доиде нещо а на сат фрее няма. ;(
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: HDTV

Мнение от ivanko13 »

bp_de написа:
То това хубаво ама при тебе в Торонто е равно и може и да ловите нещо от Американско(
Вярно :) Аз американски нещо не мога да хвана ама иначе от местните дигитални и ХД хващам 10 броя... Може би трябва да пробвам с осем елементна антена за да закача американските :^)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
arsenal66
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 4:37 am
Местоположение: LaSalle,QC

Re: HDTV

Мнение от arsenal66 »

Здравейте,
да взема и аз отношение по темата: bp_de :HD телевизия се гледа съвсем спокойно по американския сателит(стига ресивера да е за HD),естествено не са още много каналите които излъчват такава....................а иначе американския сателит DISH не е спирал да работи ,говоря за N3 с изключение само за 1 месец,просто докато нагласят ресиверите..............засега BELL още неможе да се гледа,но може би и скоро това ще стане
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: HDTV

Мнение от bibco »

Шшшшшшттт, бре! Бива ли такива работи публично да разгласяваш!!!!
Гледай си диша и си трай :!:
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: HDTV

Мнение от bp_de »

:)
Да се уточним - темата не е моя - аз се вмъкнах ...сори.
Иначе аз следя какво става и при вас -има поне 10 форума но навсякъде пише едно и също противоречащо на твърдението на arsenal66 че N3 работи по ГЮВЕЧНИЯ начин.

Some sites are selling NAG3 fixes/files.
These sites are a SCAM!.
There is NO FIX for NAG3. Do NOT send your money!

When a fix is available it will be posted IN our forums for FREE.

Другия индиректен фактор че NAG3 е равно на черен екран е че цените на всякакви ФТА приемници и тулове е страшно надолу- за какв чеп да си купуваш нещо кат знаеш че не може да го плозваш....

Ако arsenal66 гледка от CS -някои му е спонсор и не му взима кинти -това е друга работа...но гледането само с фаилче не работи....

Иначе чесно казано хич не ми дреме за ХД ТВ- питах щото си правя некакви планове да намина в Ван юли а баш тогава е завършека на световното от ЮАР...
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: HDTV

Мнение от bibco »

N3 работи с клонирани карти на приемници, аналогични с тези на БЕЛ и ДИШ - това е, което знам. Лично, обаче не съм го пробвал, защото: първо нямам такъв приемник, второ - както писах преди година се отказах да гледам кодирана телевизия и прехвърлих всичко на FTA ;)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: HDTV

Мнение от bp_de »

bibco написа:N3 работи с клонирани карти на приемници, аналогични с тези на БЕЛ и ДИШ - това е, което знам. Лично, обаче не съм го пробвал, защото: първо нямам такъв приемник, второ - както писах преди година се отказах да гледам кодирана телевизия и прехвърлих всичко на FTA ;)
Тва с клонираните е ясно ама тия карти се продават а не се подаряват.... :D ...това с клонингите е откак свят светува...проблема е че ако проваидера научи номера на клонираната карта я спира на мига и тия с клонингите ядат дървото ...та затова тия дет могат да клонират карта за да могат те да гледат не разпространяват много такива карти.
Другото е че трябва да имаш и ресивер дет да чете картата ...
въобще по тоя начин е криво и дори и да има такива хора не е масово и на проваидерите не им дреме много.
Казах ти що питам - аз на наземна ТВ не се надявам а и има инсталирано всичко за сат.
arsenal66
Мнения: 17
Регистриран на: Сря Юли 15, 2009 4:37 am
Местоположение: LaSalle,QC

Re: HDTV

Мнение от arsenal66 »

Здравейте,с никой неискам да влизам в спор относно сателита (DISH). На всички които ми писаха на ЛС след първия ми постинг,съм обяснил подробно за какво иде реч............
Значи,сателита се гледа с новите ресивери (моя го купих миналата година -НОЕМВРИ),нямат никакви карти клонирани или не...........и не се плаща на абсолютно никой..........
Цената е 200 долара и се продават по магазините свободно.............
Незнам кои сайтове за сателитна телевизия четете,но този от който аз си свалям кодове дава пълна информация.Да,наистина инфото е доста завоалирано и на човек му трябва малко време и четене за да стигне до кодовете...............все пак се гледа без да се плаща,и админите на сайтовете небият барабани за сателитите.............но който го интересува винаги може да намери инфо.......... :D
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: HDTV

Мнение от bibco »

Аз затова и писах - трайси и си гледай :lol:
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: HDTV

Мнение от analgin »

bibco написа:Аз затова и писах - трайси и си гледай :lol:

DISH % UP BEV % UP
Conaxsat Mini (IX200) PARTIAL 90 % UP PARTIAL 20 % UP
Conaxsat Duo (IX200) PARTIAL 90 % UP PARTIAL 20 % UP
Conaxsat Trio (IX200) PARTIAL 90 % UP PARTIAL 20 % UP
Conaxsat Nano (IX100) PARTIAL 90 % UP PARTIAL 20 % UP
Conaxsat Nano 2 PARTIAL 90 % UP PARTIAL 20 % UP
Coolsat 5000 (RLINK) PARTIAL 50 % UP PARTIAL 20 % UP
Coolsat 6000 (RLINK) PARTIAL 50 % UP PARTIAL 20 % UP
Dreambox DM100 PARTIAL 70 % UP DOWN -
I-Link IR-210/220 PARTIAL 70 % UP PARTIAL 20 % UP
I-Link IS-8000 PARTIAL 70 % UP PARTIAL 20 % UP
I-Link IS-9000 PARTIAL 60 % UP PARTIAL 20 % UP
KBox K1 Plus (KHUB) PARTIAL 80 % UP DOWN -

KBox K1 Prodigy (KHUB) PARTIAL 80 % UP DOWN -
KBox K2 Panther HD PARTIAL 80 % UP DOWN -
SonicView 8000HD PARTIAL 50 % UP DOWN -
SonicView SV-360E PARTIAL 50 % UP DOWN -
SonicView SV-360P PARTIAL 50 % UP DOWN -
Sonysat (X2) PARTIAL 80 % UP PARTIAL 50 % UP
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: HDTV

Мнение от bibco »

Браво, много хубаво - юнак!
Публикувай отговор