Не, не и не! Няма да се оправим!

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IRA »

А защо така реши? Аз имам астма и мога да те уверя, че когато съм в задимено помещение имам проблем с дишането,което ми вреди много на здравето.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от aligator »

Никотино-зависимите са опасни за обществото в степен близка до хероино-зависимите.При липса на никотин в кръвта са способни да навредят на обществото подобно на нарко-зависимите.Способни са да пропътуват километри,да профукат бюджета на семейството ,да открадат, да се сбият и дори да убият човек заради зависимостта си.Ако имат пари или за хляб ,или за цигари-биха избрали цигарите,дори цигарите да са само за тях,а пък хляба за цялото семейство,както би постъпил един наркоман или алкохолик.Изпадат в най-различни състояния при липсата на никотин.Такива хора не трябва да бъдат допускани до обществото,докато не излекуват зависимоста си.Трябва да заемат мястото си в комуни или специализирани заведения,под грижите на психолози,лекари занимаващи се с наркомании и последствията от това.Такива хора не трябва да заемат отговорни работни позиции и всеки трябва да се пази от истерясал за цигара никотино-зависим, раздразнителен, склонен да обвинява,че някой му е откраднал или скрил цигарите,скимтящ,вайкащ се,скубещ косите си,с изменен до червен цвят на очите,с треперещи ръце,хълцащ и спонтанно-стрелкащ се в различни посоки,търсещ и обвиняващ,агресивен.Състояние познато ни от другите форми на зависимост.Именно зависимостта и променените възприятия правят наркомана и никотино-зависимия опасни.И наркомана и никотино -зависимия,когато получат своя опиат се смиряват и се наслаждават на усещанията си.

Няма наркоман,който да си признае че е такъв!

:P
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IRA »

Е това е крайно. Аз не съм пушач и не съм била, не мога да преценя до каква степен човек може да бъде зависвим, но доста хора са отказали цигарите, което говори че не е чак толкова трудно. Не мисля, че може да се равнява с хероина като зависимост.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от ivandaman »

aligator написа:Никотино-зависимите са опасни за обществото в степен близка до хероино-зависимите.При липса на никотин в кръвта са способни да навредят на обществото подобно на нарко-зависимите.Способни са да пропътуват километри,да профукат бюджета на семейството ,да открадат, да се сбият и дори да убият човек заради зависимостта си.Ако имат пари или за хляб ,или за цигари-биха избрали цигарите,дори цигарите да са само за тях,а пък хляба за цялото семейство,както би постъпил един наркоман или алкохолик.Изпадат в най-различни състояния при липсата на никотин.Такива хора не трябва да бъдат допускани до обществото,докато не излекуват зависимоста си.Трябва да заемат мястото си в комуни или специализирани заведения,под грижите на психолози,лекари занимаващи се с наркомании и последствията от това.Такива хора не трябва да заемат отговорни работни позиции и всеки трябва да се пази от истерясал за цигара никотино-зависим, раздразнителен, склонен да обвинява,че някой му е откраднал или скрил цигарите,скимтящ,вайкащ се,скубещ косите си,с изменен до червен цвят на очите,с треперещи ръце,хълцащ и спонтанно-стрелкащ се в различни посоки,търсещ и обвиняващ,агресивен.Състояние познато ни от другите форми на зависимост.Именно зависимостта и променените възприятия правят наркомана и никотино-зависимия опасни.И наркомана и никотино -зависимия,когато получат своя опиат се смиряват и се наслаждават на усещанията си.

Няма наркоман,който да си признае че е такъв!

:P

:y: :handshake: :clap: :)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IFF »

IRA написа:Е това е крайно. Аз не съм пушач и не съм била, не мога да преценя до каква степен човек може да бъде зависвим, но доста хора са отказали цигарите, което говори че не е чак толкова трудно. Не мисля, че може да се равнява с хероина като зависимост.
Алигатора се гъбарка :rofl:
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от aligator »

Не бих легнал под ножа на хирург,не бил седнал на стола на зъболекар и не бих качил детето си на училищен автобус при шофьор,ако знам,че всички те са никотино-зависими и им няма цигарите.Или в момента ги отказват.

Пушачите -в резервати :rock:
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IRA »

IFF написа: Алигатора се гъбарка :rofl:
Плоско е да се подиграваш със здравословните проблеми на други хора !
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от prace »

IRA написа:Е това е крайно. Аз не съм пушач и не съм била, не мога да преценя до каква степен човек може да бъде зависвим, но доста хора са отказали цигарите, което говори че не е чак толкова трудно. Не мисля, че може да се равнява с хероина като зависимост.
Явно не знаеш колко трудно се отказват цигари.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от IRA »

Да не знам. От страни изглежда лесно, а сигурно не е така.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Godis »

хм...явно и пушачи не приемаш за масаж ? щото току-виж ти скочили..
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11764
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от optics »

prace написа:зависи от това, коя година си бил на 15....

Хм, дали чак толкова ?
Бих казал че по-зависи в какво училище си бил и в какъв клас.

В нашия клас в гимназията от 23-ма, когато завършвахме пушеше само един.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от ablood »

IRA написа:Аз имам астма и мога да те уверя, че когато съм в задимено помещение имам проблем с дишането,което ми вреди много на здравето.
Извинявам се, ако прозвучи грубо, но си изключение. Ако нямаш избор обаче, пушачите би трябвало да се съобразяват с теб.
Опитах се да намеря по-обективни резултати от проучвания за вредата от пасивното пушене и не успях. Малкото заглавия бяха или изтрити, или иронични. Единственото на което попаднах беше това:
Conclusion.—There is a publication delay for passive smoking studies with nonsignificant results compared with those with significant results.
С две думи никой учен не би рискувал репутацията си, казвайки истината относно вредата от пасивното пушене, знаейки, колко жадни за публичност опоненти ще се нахвърлят върху него и какъв ще го изкарат.
Тъй като не рискувам някаква съществена репутация, може да се нахвърляте върху мен. ;)

Аз бях страстен пушач повече от 10 години. Сега пуша 2 цигари на ден, с кафе, сам, в колата си.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от miteto »

ablood написа:
IRA написа:Аз имам астма и мога да те уверя, че когато съм в задимено помещение имам проблем с дишането,което ми вреди много на здравето.
Извинявам се, ако прозвучи грубо, но си изключение. Ако нямаш избор обаче, пушачите би трябвало да се съобразяват с теб.
Обясни на нас, лековерните и наивно вярващи на медицински лица (а не на интернет-капацитети с образование на хиляди километри от медицинското), каква е разликата във вредата, която търпи един активен пушач и вредата на пасивните пушачи в описаната от теб ситуация - пуфтиш в колата, а отзад се возят двама пасивни пушачи (да речем децата ти). Според коя престижна научна публикация в тази ситуация няма вреда за пасивните пушачи? Или друга ситуация, в заведение на една маса с децата, двамата родители пуфтят (както и почти всички отстанали в заведението)? Аз не се наемам да кажа дали вредата за пасивните пушачи в такива ситуации е по-голяма или същата като за активните, но да се твърди че няма вреда или е силно преувеличена, е доста плиткоумно. Ситуаците които дадох като пример са ежедневие в БГ.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от demococcus »

Митето, несъмнено има вреда в тези случаи.
Ама жена ми ме кара да ходя да се разправям със хората които пушат на 20 метра от нея в открития амфитеатър.. Или самата тя се кара на хазяина че пуши на двора и влиза пушек в стаята ни !? Понякога ми се ще да беше по-толерантна.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Не, не и не! Няма да се оправим!

Мнение от Julian_04 »

Godis написа:хм...явно и пушачи не приемаш за масаж ? щото току-виж ти скочили..
Аз масаж не отказвам на никoй! :rofl: ...защото ме релаксира и ставам като японка!!! ;)
Публикувай отговор