Социални помощи?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Социални помощи?

Мнение от IRA »

В Квебек не може да си на социал и да учиш е Университет, за това си има стипендии по доход. Обаче може да получаваш социал и да учиш в колеж (Cégep). Има програми специално спонсорирани от Emploi-Québec . Това са програми за преквалификация от които излизаш със същата диплома каквото получават всички останали завършили същия колеж.
Все пак аз лично смятам ,че ако човек иска да работи по професията за която има диплома от България е по добре да учи в университет и то master degree. Има вариант с research option. При този вариант професора с който работиш ти плаща нещо като малка заплата 10 000 -12 000 годишно. Иначе стипендия и заем. Варианти много, трябва просто проучване,
Извинявам се за офтопика все пак темата е за социала в Торонто.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Социални помощи?

Мнение от klisurov »

Аз поне от изписаните някоко страници разбрах следните ОТГОВОРИ:
1. Размера на социалните помощи в Онтарио е прекалено малък, за да може Човек да Живее - стигат колкото човек някак си да преживява.
2. Условията за получаването им са различни за всеки конкретен случай.
3. Социални помощи в Онтарио се получават не след 3, а след 6 месеца.
4. Има задължителен минимум сума, която се декларира при влизане с имигрантска виза.

Малко расъждения:
Сумата не е задължително да се представи, т.е. никой не очаква да носите парите в брой. Но, ако по време на процедурата си показал банково бордеро за изискуемата сума, то сега ще трябва да носиш подобно. Ако за финансова обезпеченост си декларирал имот, то "имота следва да е обявен за продажба и да чакаш парите".

Ето и моят съвет:
Решението за емигриране е обусловено за всеки от различни причини. Не всички хора са еднакви, поради което всеки подхожда по различен от на другите начин.

Та, би могло да се заселиш в провинция Кебек. Още с пристигането да кандидатстваш в КОФИ [COFI (Centre d’Orientation et de Francasition des Immigrations)] за изучаване на френски. За по-сигурно може да се регистрираш в Emploi-Québec и да поискаш "направление" от тях. КОФИ дава по време на обучението по 115 CAD седмично. Не е много, но все е нещо. Би могло да поеме и други разходи, но е трудно.

След 3 месеца пребиваване би могло да се опиташ да убедиш службите, че си свършил парите и да кандидатстваш за социал. Лично моето мнение ене ми се спори по въпроса), че по време на обучение, това е най-добрия начин за финансиране. Съветвам те, до приключване на изучаването на френския да си решил какво ще правиш. И аз мисля, че "застояването на социал" не е добра идея. Но, ако примерно, след френски решиш да изкараш някой професионален курс, то социала ще ти е от помощ (освен ако не си идеалист и да вземеш студентски заем, та да имаш стимул след това да работиш, за да може да го връщаш). Би могло и да опиташ Emploi-Québec да заплати професионалния курс.

Това, какво ще направиш е твое и само твое решение.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Социални помощи?

Мнение от Koko »

klisurov написа:Аз поне от изписаните някоко страници разбрах следните ОТГОВОРИ:
1. Размера на социалните помощи в Онтарио е прекалено малък, за да може Човек да Живее - стигат колкото човек някак си да преживява.
2. Условията за получаването им са различни за всеки конкретен случай.
3. Социални помощи в Онтарио се получават не след 3, а след 6 месеца.
4. Има задължителен минимум сума, която се декларира при влизане с имигрантска виза.
Две уточнения:

по т.1 - съмнявам се че в скъп град като Торонто е възможно дори някакси да се преживява само с парите от социалната помощ

по т.3 - (мисля че за това стана дума още на първа страница) - в Онтарио не само че са нужни поне 6 месеца престой, но и изискванията са доста по-сериозни, т.е. в Онтарио доста по-трудно отпускат социална помощ, отколкото в провинция Квебек.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Социални помощи?

Мнение от ivanko13 »

ZanzibarHero написа: Не знам как е в Квебек, но в Онтарио могат да ти платят напълно или частично образование до колеж.
Какво значи до колеж? За университет също важи... Стига да изпълниш условията за това...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12479
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Социални помощи?

Мнение от Ivan1007 »

Интересно защо е изтрит постинга с линк към единствената достоверна информация за социално подпомагане в Канада? Надявам се да е било грешка.
Ето го отново:

http://www.canadabenefits.gc.ca/f.1.2ch ... p?lang=eng

http://www.prestationsducanada.gc.ca/f. ... p?lang=fra
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
vladosl67
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Яну 10, 2010 10:31 pm

Re: Социални помощи?

Мнение от vladosl67 »

не се притеснявайте , социални дават и след 3 месеца/ от личен опит го знам/ , и за парите които ще носите също, колкото имате , гледайте да се плиблжават до които искат, по- лесно сте ви е .Кога сте идвате, и къде вТоронто ли/ ако ви триабва инфо просто ми званнете на 416 614 3399 , Маргарита :)
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Re: Социални помощи?

Мнение от pantata »

george II написа: Реално ли е да си мисля,. че ще мога да работя като четрожник на AutoCAD в Канада , като в БГ съм бил инженер-проектант, трябва ли да приравнявам нещо за да бачкам като четрожник или дори и това е твърде квалифицирано за newcomer?
Реално е.. Жена ми е Архитект в БГ.. Сега работи като чертовник на АутоКад..Тук и приравниха дипломата в Университета в Торонто към бакалавър, но за чертожник това не е необходимо...

За чертожник обикновено интервютата са чисто практически - слагат те да начертаеш нещо и се вижда можеш ли или не можеш.. За чертожник в архитектурния бранш изискват и познания по тукашните им строителни стандарти (building code) - ще трябва да ги понаучиш.. По-различни са от тези в БГ, но ако си бил проектант - ще ги хванеш по-лесно...
Разбира се да се докопаш до интервю също е приключение, ама не е невъзможно.. Ще трябва малко да свикнеш да премяташ от инчове в сантиметри, ама се свиква..

За социални помощи - моя съвет е да действаш така, че все едно ги няма... Ако съвсем се наложи - те няма къде да избягат.. Но гледай да не мислиш веднага за тях...
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
SOULRIPPER
Мнения: 91
Регистриран на: Сря Авг 15, 2007 7:06 am

Re: Социални помощи?

Мнение от SOULRIPPER »

ok, обаче има ли нещо като в Германия примерно-когато си безработен и на помощи да ти съдействат в плащането на наем или само за помощ от около 500 $ можеш да се вредиш и това е всичко?
Питам, понеже все пак нали Канада била "социална държава", а в Германия примерно е така??
rugby is the source
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Социални помощи?

Мнение от IRA »

Само на тия около 560 долара си. Нищо не ти дават за нема. Ако ходиш на курсове по френски могат да ти плащат транспорта. Дават ти пари за 10 билетчета на седмица.
П.с тук се говори за социални помощи, а не за помощи за безработица. Последните са повече от 500 долара.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Социални помощи?

Мнение от prace »

В БС ти помагат и за наема, ако си с ниски доходи...
Аз не съм се възползвала от тази програма, но ми дадоха разни брошурки от имигрейшън центъра..
R. Ferlet
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Окт 29, 2009 12:37 pm

Re: Социални помощи?

Мнение от R. Ferlet »

IRA написа:Само на тия около 560 долара си. Нищо не ти дават за нема. Ако ходиш на курсове по френски могат да ти плащат транспорта. Дават ти пари за 10 билетчета на седмица.
П.с тук се говори за социални помощи, а не за помощи за безработица. Последните са повече от 500 долара.

Вече е писано по този въпрос, но явно не е ясен на всички. Парите, получавани при безработица НЕ СА помощи, а осигуровки, вноски за които човека е плащал, докато е работил. Разликата е от земята до небето. Освен това осигуряването за случаи на загуба на работа се прави към федерална служба, а помощите за социално немощни са по провинциални такива - от където и разликите в тях за различните провинции.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Социални помощи?

Мнение от leaf »

В Онтарио има подпомагане за наема.
Така наречините социални жилища.
За тях може да кандидатстваш даже да не вземаш социал. Плащаш според доходите си.

http://www.toronto.ca/housing/social_housing/index.htm
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Социални помощи?

Мнение от IRA »

R. Ferlet написа:
IRA написа:Само на тия около 560 долара си. Нищо не ти дават за нема. Ако ходиш на курсове по френски могат да ти плащат транспорта. Дават ти пари за 10 билетчета на седмица.
П.с тук се говори за социални помощи, а не за помощи за безработица. Последните са повече от 500 долара.

Вече е писано по този въпрос, но явно не е ясен на всички. Парите, получавани при безработица НЕ СА помощи, а осигуровки, вноски за които човека е плащал, докато е работил. Разликата е от земята до небето. Освен това осигуряването за случаи на загуба на работа се прави към федерална служба, а помощите за социално немощни са по провинциални такива - от където и разликите в тях за различните провинции.
??? Къде казах ,че са едно и също ? :wasntme:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Социални помощи?

Мнение от Linko »

R. Ferlet написа:Вече е писано по този въпрос, но явно не е ясен на всички. Парите, получавани при безработица НЕ СА помощи, а осигуровки, вноски за които човека е плащал, докато е работил. Разликата е от земята до небето. Освен това осигуряването за случаи на загуба на работа се прави към федерална служба, а помощите за социално немощни са по провинциални такива - от където и разликите в тях за различните провинции.
И на теб нищо не ти е ясно, R. Ferlet. Смесваш понятия или им придаваш друго значение т.е. каквото нямат и като следствие казаното се превръща в пълна безсмислица. Осигуровките са пари , които ти внасяш някъде си за нещо си, а не пари които получаваш. Така че да се каже, че някой получава осигуровки е пълна безсмислица.
Не ти е ясно също така каква е величината на вноските за безработица като процент от работната заплата, какъв е броят осигурителни часове който дава право на помощи за безработица и как се определя периода през който имаш право да получаваш тези пари и в какъв размер. Ако ги знаеше тези неща, нямаше да говориш глупости от сорта, че безработният получава това което е внасял докато е работел.

Та така че тези пари са си помощи откъдето и да ги погледнеш. Но само дето за да ти ги дадат има изискване да си натрупал определен брой часове осигурителен стаж и определен минимален осигурителен доход през последните 12 м. Също както и при майчинството (бащинството) има подобни изисквания, макар и да няма "осигуровки" за майчинство.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Социални помощи?

Мнение от speedy »

R. Ferlet го е написал правилно.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
Публикувай отговор