Строителство на къща

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Julian_04
Мнения: 591
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Строителство на къща

Мнение от Julian_04 »

Той иска да я продава доколкото разбрах, освен това можеш да заключиш лихвения % по мортгиджа за 5 години.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Строителство на къща

Мнение от filipne »

Julian_04 написа:Той иска да я продава доколкото разбрах, освен това можеш да заключиш лихвения % по мортгиджа за 5 години.

Нали знаеш, че заключването обикновено е на по-висок процент - няма безплатен обяд с други думи.
Jim
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Мар 04, 2007 11:12 am
Местоположение: Montreal

Re: Строителство на къща

Мнение от Jim »

Цялата идея е недоизпипана.
За да строиш - не е достатъчно само да имаш свободно време и умения.
Трябва да вложиш доста пари. Докато обаче построиш къщата тези пари са блокирани и не можеш да очакваш приход, единствено плащаш лихвите по тях.
Банката няма да ти отпусне пари ако нямаш сигурни доходи. Ако пък си се хванал да работиш здраво някъде едва ли ще ти е до разправия с контрактори и ходене по магазини за материали.
Най-добре отиди до банката и преговаряй за финансиране, хем ще ти поохладят мераците хем и ти ще разбереш доколко ти е читава идеята.

Ако пък вече имаш свободни капитали - едва ли ще е най-доброто да се заробваш в строителство. В момента в щатите цените на някои имоти са спаднали близо 3 пъти спрямо предишни нива. Може да си купиш евтино ранчо някъде.

Сега банките са доста по-предпазливи. Едва ли ще дадат пари без да са сигурни във инвестицията...
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Строителство на къща

Мнение от pamelaa »

Човека е решил да строи. С какви пари той си знае.
Въпроса му е кое по си струва - да наеме фирма и да получи готова къща или да си менажира сам строежа ? Нормално е да има опасения, че хем ще работи, хем накрая ще даде същите пари. Затова и пита за мнение.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Строителство на къща

Мнение от anxeli »

Ако наеме фирма все едно да си купи къща :). Ако преговаря сам и координира десетки отделни контрактори може да му писне. Не знабравяй че всеки занаят си има особености и хитрости. Като излее един основите, друг трябва да направи дървениите, и да я облече поне отвън. Тръбите водощрпвпдчик трябва да ги слага, а не бибко. Жиците ще ги опъва електротехник. Тук имам малко инфо, никой не гледа и не прави блупринтс, за да викаш после само него да си оправя бакиите. Пазарят се за една цена - труд и материали, след което той пести безобразно от материали - качество и количество. След това под драйуола жиците са по диагонал, без да е важно дали минават покрай загряващи елементи или не. Страхотия е :^). След като ще я продаваш какво ти пука де.
Какво остана - драйуол и шпакловане. Боядисване.
Щом ти е до двора може да ти стане като хоби, да си човъркаш :lol:.
Има хора дето така си вадят хляба, купуват къщи и ги правят от бунгало на два етажа, потърси хора, форуми ... Извикай аблъд за консултация на четири очи, нищо че се дърпа ;) ...
Циганите - на Сатурн !
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Строителство на къща

Мнение от pamelaa »

anxeli написа:Ако наеме фирма все едно да си купи къща :). ...
Не е точно така.


Има и вариант с Лаприз или нещо от сорта с готови модули. Може би да е по-добро качеството. И ан мен ми стана интересна темата и ще я следя. Дано някои с опит се включи.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Строителство на къща

Мнение от teomat.com »

А как ти се струва варианта с доставката на готова къща?
Тези имат много модели и са отдавна на пазара.
http://maisonlaprise.com/
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Строителство на къща

Мнение от bibco »

Да, там има много изгодни предложения. Благодаря ти за този сайт Теомат ;)
Означава ли, обаче това, че доставената готова къща ще бъде сглобена, оборудвана и предадена без измами, скрити дефекти и бъдещи проблеми? Ако вероятността това да е така, естесвенно би било много добре. Нещата със строежа са отработени - цените - също са фиксирани.
Вчера в кметството ми казаха какво трябва да направя с бумагите и разрешителните - отнема само 1 седмица :y:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Строителство на къща

Мнение от ablood »

bibco написа:Означава ли, обаче това, че доставената готова къща ще бъде сглобена, оборудвана и предадена без измами, скрити дефекти и бъдещи проблеми?
Ето тук мисля, че е голямата уловка.
Със сигурност не са включени вътрешни врати, под, лампи, кухя и подобни, но не знам дали тръбопроводът, банята и ел-инсталацията са в цената?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Строителство на къща

Мнение от todor73 »

ablood написа:
bibco написа:Означава ли, обаче това, че доставената готова къща ще бъде сглобена, оборудвана и предадена без измами, скрити дефекти и бъдещи проблеми?
Ето тук мисля, че е голямата уловка.
Със сигурност не са включени вътрешни врати, под, лампи, кухя и подобни, но не знам дали тръбопроводът, банята и ел-инсталацията са в цената?
Освен това не е сглобена или по-точно в цената не влиза сглобяването и основите от бетон, то инъче вътрешните врати, лампите и кухнята да са проблема :)
bibco
Мнения: 710
Регистриран на: Пон Яну 26, 2004 5:56 am
Местоположение: L`Ile Perrot, QC, Canada
Обратна връзка:

Re: Строителство на къща

Мнение от bibco »

Как така в цената не влизат сглобяването и основите? Какво - ще си поръчам къща, която струва например по техния каталог 80 К и след това ще се окаже, че ще трябва да платя още неизвестно количество пари за основи и сглобяване!? И накрая ще ми я предадат празна като кафез - без вътрешни стени, тръбопровод, ел-инсталация и врати!!!
А как тогава да разбирам следното:
"Laprise will complete the following work: installation and insulation of foundation, framework, exterior and interior finishing, plumbing, electrical work, plastering and masonry. The only things left for you to do will be decoration, painting, floor covering, kitchen and bathroom cabinets as well as tailoring the interior décor to your personality and preferences."
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Re: Строителство на къща

Мнение от Lub0 »

Айде и аз да се включа... Това за Лапрайсе го провери, защото аз едно време като гледах точно така беше, цените на сайта са само за кита и сглобяването има и доставка, останалото ти ще трябва да го правиш, електро, основи, и т.н.

Каквото сам проверявал аз преди 5 години беше, че най-добре е да намериш препоръчан контрактор, той ще вземе 20% процента от цената и няма да имаш грижи, другото ще си го плащаш по фатура на подизпълнителите.... Планове на къщи тук се купуват:

http://www.drummondhouseplans.com/

Абе не е лесна работа, да не говорим само включването към ситито за вода и канализация може да ти струва 10к. Най-трудното ще ти бъде да намериш финансиране, говори първо с банката, преди да си почнал да предприемаш каквото и да било...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: Строителство на къща

Мнение от pamelaa »

Ценат на Лаприз е само за кита. Не включва монтажа му.
http://www.maisonlaprise.com/concept.php
А в кита не взлизат подове , врати , кухни , бани и т.н.
http://www.planimage.com/planrona/ - тук има планове и ориентировъчна цена на стоежа . Горе долу дава някаква представа.
Ако имаш парцел и кеш може да започнеш да строиш и без банки.
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: Строителство на къща

Мнение от todor73 »

bibco написа:Как така в цената не влизат сглобяването и основите? Какво - ще си поръчам къща, която струва например по техния каталог 80 К и след това ще се окаже, че ще трябва да платя още неизвестно количество пари за основи и сглобяване!? И накрая ще ми я предадат празна като кафез - без вътрешни стени, тръбопровод, ел-инсталация и врати!!!
А как тогава да разбирам следното:
"Laprise will complete the following work: installation and insulation of foundation, framework, exterior and interior finishing, plumbing, electrical work, plastering and masonry. The only things left for you to do will be decoration, painting, floor covering, kitchen and bathroom cabinets as well as tailoring the interior décor to your personality and preferences."
Е бибко, нали ти направих разбивка в другия форум ;) , не са лапризе, но работят по същия начин, лапризе могат да ти я направят до ключ, но се заплаща :) цената им е само за кита, т.е. готови елементи от пода, стените и покрива, това включва кит-а.
Публикувай отговор