VIE V CANADA - SMIATATE LI SE ZA NEUSPELI ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Gotin vapros, ETDA i interesen. Spored mene uspehat e neshto individualno, za vseki tova e razlichno neshto, no az lichno moga da ti kaja tova, az ne se chuvstvam napalno uspyal, zashtoto uspehat e edin pat, po koyto tryabva da vrvish cyal jivot i da postigash novi i novi neshta, za da bade your life interesting. No, pri vsichki sluchai se chuvstvam shtastliv i na pat da postigna tova, koeto iskam, zashtoto prosto Canada mi dava vazmojnosti da uspeya. V bg kakvoto ida znam kakvoto i da moga nikoy ne mu puka zatova. a, i 100 bona da mi predlagat ne godishno, ami na mesec ako shte ne v dolari ami v britanski liri pak ne iskam i da chuvam za vrshtane v bg. It`s not only about money. Tam prosto ne se chuvtstvam dobre! Uspeh ti pojelvam po patya kam Canada.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

etda написа:etda ne e psevdonim za anonimnost ,ozna4ava e=ednoli4en ,
t=tyrgovec ,d=denislav ,a=aralov .
Psihologi4eski profili ne pravia ,za6toto ne moga.
Vyprosa go postavih ,za6toto ne sym syglasen s mnenieto na
Bastuna (tema "BULGARIA ?!",povtariam go za 4-i pyt),4e vsi4ki ,trygnali naniakyde sa ot kategoriata "neuspeli v BG".Po tozi na4in iskah da vidia mnenieto i na drugite za samite sebe si i da
gi podtikna kym po-goliamo samouvajenie i optimizym.
No instinktyt kym zaiajdane e dosta silen...
Iz4erpatelen li e otgovora?
Пълна глупост! Защо съдиш за всички по себе си? Аз например в България бях постигнала всичко за което някога си бях мечтала като малко момиченце - дом, семейство, дете, работа по специалността, много и добри приятели... бях щастлива! Това, което бях постигнала там, тук ще го имам сигурно след 10 години най-малко.
Гост

Мнение от Гост »

Sneji написа:
etda написа:etda ne e psevdonim za anonimnost ,ozna4ava e=ednoli4en ,
t=tyrgovec ,d=denislav ,a=aralov .
Psihologi4eski profili ne pravia ,za6toto ne moga.
Vyprosa go postavih ,za6toto ne sym syglasen s mnenieto na
Bastuna (tema "BULGARIA ?!",povtariam go za 4-i pyt),4e vsi4ki ,trygnali naniakyde sa ot kategoriata "neuspeli v BG".Po tozi na4in iskah da vidia mnenieto i na drugite za samite sebe si i da
gi podtikna kym po-goliamo samouvajenie i optimizym.
No instinktyt kym zaiajdane e dosta silen...
Iz4erpatelen li e otgovora?
Пълна глупост! Защо съдиш за всички по себе си? Аз например в България бях постигнала всичко за което някога си бях мечтала като малко момиченце - дом, семейство, дете, работа по специалността, много и добри приятели... бях щастлива! Това, което бях постигнала там, тук ще го имам сигурно след 10 години най-малко.
Снежи, тук е цитиран Бастуна, това не са думи на etda.
Plamen

Мнение от Plamen »

:wink:
Последно промяна от Plamen на Нед Авг 31, 2003 9:43 am, променено общо 1 път.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Може и да си права Иглика :oops:
Темите, засягащи сини и червени ги чета по диагонал.
Rosi

Мнение от Rosi »

..
Последно промяна от Rosi на Пет Сеп 19, 2003 12:08 am, променено общо 1 път.
Аватар
titi
Мнения: 467
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 2:15 pm
Обратна връзка:

RE

Мнение от titi »

Браво, Пламене!!!!!
Всички трябва да се учим от него.
Какъв оптимизъм лъха от отговора му.
Какво значи човек да е успял?Това е много относително понятие.
За да успееш трябва първо да познаваш себе си, да не се подценяваш или надценяваш. Много силно трябва да вярваш в собствените си сили и възможности, да знаеш и да можеш, да се научиш, че хубавите неща в този живот стават бавно, стига да имаш търпението да ги дочакаш и не на последно място доза късмет. Това според мен е формулата на успеха. :P
А най-трудното е след като успееш да се съхраниш такъв какъвто си бил, без да се променяш в негативна посока и без да гледаш на света от върха на своя нос.
Човек трябва да живее в пълна хармония между своя духовен, физически и емоционален свят. Не трябва да се надценява. Трябва да знае какво може и докъде се разпростират собствените му възможности. :P
Ако успее да постигне всичко това, което изброих по-горе, това за мен е НАИСТИНА УСПЯЛ ЧОВЕК. Без значение е дали си успял в България , в Канада или някъде другаде по света. :lol: :beer:
djredhat
Мнения: 127
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 6:09 pm
Местоположение: Montreal (zasega !!!)

Мнение от djredhat »

[quote="Plamen"]Успях да си намеря някаква работа.
[quote]

eee, shto "nqkakwa" bre, az ostanah s wpechatlenie che rabotata ne ti e chak tolkowa losha ...
A inache - towa se okaza mai nai-trudnoto za uspqwane.
Plamen

Мнение от Plamen »

djredhat написа: eee, shto "nqkakwa" bre, az ostanah s wpechatlenie che rabotata ne ti e chak tolkowa losha ...
A inache - towa se okaza mai nai-trudnoto za uspqwane.
Винаги може и по-добре...винаги има какво да се желае...пък и говорех за работата по принцип, защото това е изключително важен фактор, за да може Канада наистина да ти хареса...
Niki
Мнения: 28
Регистриран на: Пет Авг 01, 2003 11:40 am

Мнение от Niki »

Plamen написа:Винаги може и по-добре...винаги има какво да се желае...пък и говорех за работата по принцип, защото това е изключително важен фактор, за да може Канада наистина да ти хареса...
I da i ne.Rabotata e vajna , no ne e osnovnia faktor za da se chuvstvash dobre.Shto se otnasia do uspeha-- v edno sme uspiali v drugo ne sme.Fakt e che ne moje da si uspiavasht vav vsichko, nali?Ako uspiavash v tova koeto namirash za osnoven prioritet na jivota si - mojesh da kajesh , che si "uspial".Za edni tova e karierata, za drugi semeistvoto, za treti parite i t.n.Za vseki go razlichno. :)Zatova edna takava anketa e bezsmislena.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

За мене подобни оценки са безмислени, защото успехът се свързва с постигането на някаква крайна цел и за да каже човек, че е успял в живота, то това трябва да е краят на живота му... Важното е как се чувствам в момента, доволен ли съм от живота си в момента и какво мога да направя за да запазя или подобря моментното си състояние. Успехите и неуспехите са временно явление ...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

аз сам успял, само че не мога да разбера как този факт ще ти помогне (или попречи) лично на теб?

Айде със здраве
Lub0
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Успех/неуспех съществува в някаква област. Изцяло успели или неуспели хора едва ли има...
Пък и всичко е индивидуално...
Аз в БГ имам собствено жилище, хубава професия (която работя от почти 6 години), екстра семейство сме...
А пък съм тръгнал за Канада...
Като взема визите в ръка, ще кажа, че съм успял в процедурата по имиграция в Канада. :D
:beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено