Точки за образование при две години и половина полувисше?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от loginn »

kikolilokiko написа:все пак имиграционните ще решат дали да признаят 2.5 г. обучение и стаж по специалността ;) в таблицата за бг дипломите пише колко точки се дава за полувисшето :)
Така е, ще го признаят за колкото покрива т.е. 2 години и ще стане 6+6=12 точки, вместо нужните 10+12=22.
10 точки трябва да се компенсират с перфектен френски и английски.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от kikolilokiko »

май се чудиш как да не научиш език :rofl:
как ги смяташ тези 6+6 и 10+12?
6 и 10 са ми ясни
но защо веднъж е +6, а втория път +12?! не е ли едно и също за област на образование?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от Linko »

kikolilokiko, в Списък 2009 в раздел "средно професионално образование", секция С (за 6 т.) също е посочена тази професия - Santé, assistance et soins infirmiers (DEP - 1800 hres/2 ans) и от там идват тези +6.
А в раздел "колежанско техническо образование", секция В (за 12 т.) същата професия носи тези +12 при 3-годишно обучение - Soins infirmiers (DEC - 3 ans)

Да не говорим, че и в университетското образование я има и също носи 12 т. - Sciences infirmiers et nursing (BACC. - 3 ans)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от kikolilokiko »

сега ми стана ясно :)
мерси :y:
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от loginn »

kikolilokiko написа:май се чудиш как да не научиш език :rofl:
как ги смяташ тези 6+6 и 10+12?
6 и 10 са ми ясни
но защо веднъж е +6, а втория път +12?! не е ли едно и също за област на образование?
kikolilokiko, за мен е удоволствие да уча езици. Аз бих взел 5 от 6 като придружаващ кандидат. Като основен бих взел примерно 16-17 от 22, но пък губя доста точки по други критерии. Но нали се сещаш че не мога да направя copy-paste на моите умения и познания върху жена ми :) . Както писах по-рано, всичко е пресметнато.
Как смятам точките:
По критерий Domaine de formation имаме 2 и половина години полувисше и влизаме в категория Santé, assistance et soins infirmiers (DEP - 1800 hres / 2 ans) SECTION C – Requérant principal : 6 points.
По Niveau de scolarité имаме 2 и половина години полувисше и сме в категория Postsecondaire technique 1 an ou 2 ans - 6 points.
Та така стават 6+6=12. Ако имахме 3 години полувисше би било 10+12=22.
Ако не съм прав и някой ми докаже че имаме повече точки поне по един от двата критерия това ще е повод да го черпя в Монреал :).
P.S.
В последствие видях че Linko вече е разяснил нещата.
Последно промяна от loginn на Вто Дек 22, 2009 11:17 am, променено общо 2 пъти.
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от loginn »

Вече съм отворил нова тема. Там целта ми е да проуча други възможности при положение че аз съм водещ кандидат.
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =1&t=37661
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от Mi6o76 »

Здравей отново loginn ,хрумна ми нещо!А защо не опитате по федералната процедура.Мисля,че там медицинските сестри са сред желаните специалности и ще се явите на ИЕЛТС.Тук зависи как сте с английският език.На лични ще ти изпратя точно къде е посочено за мед.сестрите.По федералната процедура няма интервю.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Аватар
loginn
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Дек 20, 2009 5:46 am

Re: Точки за образование при две години и половина полувисше?

Мнение от loginn »

Linko написа:kikolilokiko, в Списък 2009 в раздел "средно професионално образование", секция С (за 6 т.) също е посочена тази професия - Santé, assistance et soins infirmiers (DEP - 1800 hres/2 ans) и от там идват тези +6.
А в раздел "колежанско техническо образование", секция В (за 12 т.) същата професия носи тези +12 при 3-годишно обучение - Soins infirmiers (DEC - 3 ans)

Да не говорим, че и в университетското образование я има и също носи 12 т. - Sciences infirmiers et nursing (BACC. - 3 ans)
Линко здравей
Изпратил съм ти запитване на лични по тази тема.
Публикувай отговор