Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Мнение от irincam1 »

Имам сестра която от 7 год. е в Торонто - кандидаствала е за френската част /Квебек / . Ако аз кандидаствам по същата процедура дали факта че тя е заминала преди мен по -същият начин няма да ми изиграе лоша шега !?!?!? Дали ще бъда допусната ?Омъжена съм ,и имам две деца на 12 г. и 4 г .Аз съм със средно образование на 32г.а съпругът ми е с полу висше /мед.фелдшер / на 37г.
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
irincam1
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Сеп 30, 2009 3:41 am

Re: Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Мнение от irincam1 »

Какво става бе хора -защо не отговаряте ,толкова ли е трудна тази тема ??????
31.01.11 -DSC ;
14.02.11 -Акюзе с искани документи ;
29.06.11 - TCFQ ;
14.03.12 - Интервю
19.06.12 - Баркодове
14.08.12 - Мед.прегледи -17.09.12 - ОК ;
30.10.12 -Покана за ВИЗИ ;
06.12.12- Кацнахме в Торонто !!!!
calculator
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Авг 20, 2005 12:05 pm

Re: Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Мнение от calculator »

А ти защо не задаваш правилни въпроси?
"A fool's paradise is a wise man's hell!"
Thomas Fuller
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Мнение от Linko »

Не е трудна темата, а инфото което даваш е недостатъчно за да ти се отговори имате ли шансове или не. По процедурата за Квебек кандидатът се оценява по десет фактора, за всеки от които се присъждат определен брой точки, и информацията за всеки един трябва да е максимално прецизна за да е максимално точна общата сума на събираните точки. Което пък от своя страна дава и отговора има ли шансове кандидатът или не.
От тези десет фактора си дала информация само за 3-4 и то непълна, как може да искаш да ти се отговори конкретно и вярно?

А ако сестра ти е в Квебек по време на пускането на твоята молба за селекция, то това ще е плюс за теб, при положение че ти си водещият кандидат. Този факт носи 3 т. по процедурата. Ако съпругът ти е водещ или сестра ти си е в Торонто по време на пускането на документите, този факт няма да се отрази по никакъв начин на процедурата, особено при предварителната селекция. Ако ви поканят на интервю то съвсем естествено трябва да сте по-убедителни, че не мислите да се заселвате при сестра ти в Торонто, а ще останете в Квебек. Това е всичко.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Мнение от cocose »

"Не питаш не казваш" е мотото тука :)
С други думи, ако не те питат за сестра ти, не казваш нищо за сестра си...
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Мнение от mwanza »

cocose написа:"Не питаш не казваш" е мотото тука :)
С други думи, ако не те питат за сестра ти, не казваш нищо за сестра си...
Много умно да, мен скоро ме викаха, че името на майка ми не съвпадало някъде си. Мхм, сега им обясни и онази легенда как Канада е разграден двор и никой незнае, след като си бил 1 месец в България, дали си влизал или излизал от страната.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Мнение от cocose »

Напротив, не си длъжен да знаеш къде е сестра ти, или какво прави ;) все пак и тя и ти сте пълнолетни граждани, и тука това е НОРМАЛНО. Сиреч, ако те питат какви ги върши сестра ти, с пълно и неоспоримо право можеш да кажеш НЕ ЗНАМ. И няма да те разпитват повече.
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Мнение от kill_u »

Аз съм със средно образование на 32г.а съпругът ми е с полу висше /мед.фелдшер / на 37г.
Ако е така, както сте писали шанса ви по федералната клони към нула. Тоест просто не сте си задали въпроса в правилния раздел. Дайте на Квебекската процедура, там е възможно да имате шансове.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Мнение от ZanzibarHero »

kill_u написа:
Аз съм със средно образование на 32г.а съпругът ми е с полу висше /мед.фелдшер / на 37г.
Ако е така, както сте писали шанса ви по федералната клони към нула. ...
Средната възраст в Канада е около 45 години.

Милиони възрастни хора се очаква да имат нужда от медицинска помощ следващите 10-20 години.

Какви са ви шансовете при това положение ... преценете сами!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Мнение от prace »

Аз мисля, че един български фелдшер се равнява на една RN сестра тук, и това е професия, която много се търси в Канада.
Ако дойдат тук и съпругът поучи още малко ще има много добра и платена професия. Възраста им е добра за имиграция.
Лично мнение.
Трябва да проверят каква е неговата професия по NOC. Аз вече не съм в час, защото съм по старата процедура.
Ако той е добре с английският и направи добър IELTS, сестрата в Торонто само може да даде точки и да им помогне.

Ако пък са по-добре с френският, тогава медицински професии се търсят и в Квебек предполагам.

Срока и за двете процедури е почти еднакъв вече.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Сестра ми е в Торонто -имам ли шанс да ме удобрят за Квебек

Мнение от cocose »

За да събере човек максимално точки, трябва да има висше образование, търсено в Канада разбира се, да има трудов стаж по специалността си, над 5г, като отчетеме и разните вълнения насам натам и смяната на работа, да го сложиме 7г :), освен това да е женен, с дете :oops: , и като се направи накрая сметката, двамата треба да са на по 33г. :beer:
Публикувай отговор