ПОМОГНЕТЕ ХОРА.....

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Nie ne poznavame lichno nikoi v Quebec , ne govirume mnogo dobre frenski , niamame mnogo pari , profesiite ni ne sa ot nai tarsenite i vse pak uspiahme da minem interviuto bez ni nai malka zapanka i do mesets dva shte sme v kanada ....Taka che davai napred ............
Munik
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Мар 27, 2004 8:35 pm
Обратна връзка:

Мнение от Munik »

Nibis,
дай малко повече инфо за профила ви. Така ще можем да си изградиме някаква по ясна представа за нещата.
Аз чета и срещам само някакви суперски професии, инженери, химици, биолози и фаворитите - компютърджии :shock: , а ние простите икономисти... за къде сме тръгнали??? :roll: :roll: :roll:
Има ли минали счетоводители и шефове на фирмички??? :?:
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

Munik , za sajalenie ne moga da ti dam poveche informatsii za moiat profil , no tova koeto ti kazah v predishniat mesaj e viarno ... Na interviuto e vajno da pokajesh , che si motiviran , che iskash da stanesh svesten kanadski grajdanin , che niamash da pluesh po Kanada ( taka aktko praviat niakoi veche ) , che shte rabotish , che iskash da zapochnesh nov jivot , abe izobshto che si normalen chovek ,i che ne se mislish za nai velikiat na zamiata ... Znachi na kratko .... triabva da si motiviran , skromen , chesten , i razbirase da podchertaesh polojitelnite ti kachestva .... Chaooo i uspeh ....
Аватар
avve
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 6:51 am
Местоположение: Montréal
Обратна връзка:

Мнение от avve »

някака си не съм съгласна с последното мнение - то е ясно, че ако си мошеник няма да тръгнеш да се мориш по някакви инстанции да кандидатстваш с неясен резултат за в бъдеще, да готвиш два езика и т.н.! това е присъщо само на трудолюбивия, очукан от системата и смачкан психически българин! ще споделя с вас,че мои приятели много се възпротивиха на идеята да хващам неясния път за някъде си, където едва ли не искат да ти изсмучат и последните силици шовинистичните и надменни французи! на отговора ми - винаги има път назад, реконтрата им беше: няма да имаш пари даже и да се върнеш! :( много оптимистично! :? тук е момента някой да каже добра дума, защото всеки струва ми се има нужда от кураж и подкрепа! :)
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

avve написа:някака си не съм съгласна с последното мнение - то е ясно, че ако си мошеник няма да тръгнеш да се мориш по някакви инстанции да кандидатстваш с неясен резултат за в бъдеще, да готвиш два езика и т.н.! това е присъщо само на трудолюбивия, очукан от системата и смачкан психически българин! :)


Ot kade e iasno , che ako si moshenik niama da tragnesh da imigrirash ?....Rezultat za v badeshte v Kanada e mnogo iasen ... V BG ne e iasen ...
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Avve, priatelite ti moje i da sa pravi... i moite vse tova povtariat, i roditelite mi sashto... no az znam za sebe si, che ako ne otida da opitam tsial jivot shte sajaliavam... jivota taka ili inache minava v presledvane na tseli...tazi pone (ustanoviavane v Kanada imam pred vid) kato che li ima poveche tejest i smisal ot 'tselta mi e da izkaram mesetsa v Balgaria'...Inache - pojelavam ti inat, mnogo inat i pak inat...i zdrave da e (ostanaloto shte si go kupim)!

nibis, sigurno imash prichini da ne publikuvash pone nai-obshtia si profil (koito uvajavam)...no mi pozvoli da se usamnia kak 'nikoi ot nikade' bez dobri ezitsi, obrazovanie, pari i t.n. vzima sertifikat ei taka samo zashtoto bil uveren i prochie...Sashto taka se samniavam, che podobni 'ukorajenia' sa mnogo polezni...spored men samo sazdavat lajlivi nadejdi u okolnite. Nishto lichno...

Sas zdrave!
Аватар
avve
Мнения: 155
Регистриран на: Сря Мар 31, 2004 6:51 am
Местоположение: Montréal
Обратна връзка:

Мнение от avve »

исках само да кажа, че трябва да сме подготвени за най-лошото, за да посрешнем смело настоящето, каквото и да е то! мен не ме е срам да си призная, че колкото повече бъркам в "раната", колкото повече "проглеждам" ме хваща страх - предполагам подтикван от разума ми! :oops: но връщане назад няма - не трябва да гледаме прекалено сериозно на живота, за да не ни вземе той на сериозно! :)
извинявам се, ако дотягам на някой, но чувствах нужда да излея .....
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

avve,
Тази тема е разнищвана поне в три теми за около 2 месеца, но аз мога да напиша моите лични причини за желанието ми за емиграция:
1. Канада предлага легална такава
2. Заплата ми не е лоша, но ако искам да си сменя работата ще трябва да се задоволя с доста по-ниска,т.е. липса на алтернатива и перспектива
3. Ако имам деца, защо да не научат два езика в държава с не лоша образователна система (в България по един предмет има 2 и повече учебници и преподавателя избира по кой да преподава)
4. Осигуряват ме на минимална еработна заплата и ако един ден доживея до пенсия ще трябва да живея с 70-80 лева
5. Половината ми под е Европа на гурбет, другата на 20 лева гледа като на сериозна сума ( пази Боже да стигна това дередже)
6. Половината простаци по пътищата мигач не дават ( не знам в Канада дали е така , но в Истанбул 3 години ходя за по 3 дни и един не видях да пропусна да го даде)
7. Политиците ни са абсолютни използвачи на ситуацията и властта си-как някои от тях поне малко не мислят за народа

Това е. Ако мина интервюто на 6.5 ще отида в Канада. Не мисля да остарявам. Кой знае. Но поне ще видя за какво става въпрос. И няма да съжалявам, че съм пропуснал този шанс. Иначе най-дългото ми пътуване ще е до София, а най-приятната лятна почивка в задушна квартира в Поморие за по 1 надница стаята на вечер...
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didi-did »

Абе хора, защо измествате темата на човека? Той ви моли за едно, а вие му развивате разни теории. Или му помогнете и му дайте адрес ,или не го мотайте. Аз лично, ако вече бях в Канада, бих му помогнала.Знаете, че това, за което ви моли, е само формално, без някакво обвързване. Нека бъдем хора!
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
nibis
Мнения: 314
Регистриран на: Пон Апр 19, 2004 5:58 pm
Местоположение: v polite na montroyalskata butsa

Мнение от nibis »

BabaPena написа:
nibis, sigurno imash prichini da ne publikuvash pone nai-obshtia si profil (koito uvajavam)...no mi pozvoli da se usamnia kak 'nikoi ot nikade' bez dobri ezitsi, obrazovanie, pari i t.n. vzima sertifikat ei taka samo zashtoto bil uveren i prochie...Sashto taka se samniavam, che podobni 'ukorajenia' sa mnogo polezni...spored men samo sazdavat lajlivi nadejdi u okolnite. Nishto lichno...

Sas zdrave!


Imash pravo , che malko preuvelichih lesnotata na interviuto ... Ne sam kazal nikade bez obrazovanie , a che nashite profesii ne se namirat v otdel " High Demands " , a i nito v " Demands "... Az frenski zapochnah da ucha tri mesetsa predi interviuto , a jena mi znae na sredno nivo ... Az znam na sredno nivo angliiski ... Che imame pari go dakazahme sas sobstvenost ot polovinata chast ot apartamenta v koito jiveem ...Hora , koito imate visshe obrazovanie , pari za pokrivane na taksite , okolo 4000 dolara cad za nachalo i jelanie za svesten jivot( tova oznachava i uchene na chujd ezik) OPITAITE ... Tova e lichno moe mnenie i ne se opitvam da go natrapvam na nikogo ...
Заключено