Не знам да се смея ли или ...

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Не знам да се смея ли или ...

Мнение от Sneji »

Български храм се открива по Димитровден в Канада

На 26 октомври тази година - Димитровден, официално ще бъде открита българската православна черква "Св. Димитър" в канадския град Минесота. Тя е построена от строителния магнат от български произход Игнат Канев. Това съобщи русенският свещеник Величко Михайлов, който до месец заминава за Канада по покана на Канев, за да ръководи изографисването на храма и след това най-вероятно да служи в него.

http://www.segabg.com/28042004/p0020020.asp

Явно имат предвид Мисисага :oops: .
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

Da ne se okaze che sme napadnali America i sme q okupirali za 1 nosht dokato sam spql... Ochakvah che nqma da ima suprotiva, no chak puk tolkova... :)

P.S. I ne zabravqite che Evropa e ot Vancouver do Vladivostock :wink: :lol:
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Не знам да се смея ли или ...

Мнение от Koko »

Sneji написа:Български храм се открива по Димитровден в Канада

На 26 октомври тази година - Димитровден, официално ще бъде открита българската православна черква "Св. Димитър" в канадския град Минесота. Тя е построена от строителния магнат от български произход Игнат Канев. Това съобщи русенският свещеник Величко Михайлов, който до месец заминава за Канада по покана на Канев, за да ръководи изографисването на храма и след това най-вероятно да служи в него.

http://www.segabg.com/28042004/p0020020.asp

Явно имат предвид Мисисага :oops: .

Да, не е смешно, а е тъжно. Журналистите от СЕГА пак не са разбрали - всъщност църквата ще е в Брамптън

-------------------------------------------------------------------------------------
Българска православна църковна община
"Св. Димитър"
Брамптън, Онтарио

П О К А Н А

Драги братя и сестри,

Поканени сте да присъствате на Редовно общо събрание, което ще се проведе на 8-ми май (събота), от 13:00 ч., в Lion Head Golf Club, 8525 Mississauga Road, Brampton, ON, при следния дневен ред:

1. Изнасяне на информация и одобряване на строителния проект за новата църква.
2. Избиране на строителната организация - изпълнител и одобряване стойността на строежа.
3. Финансов отчет за периода януари-април 2004 г.
4. Събранието ще завърши с почерпка по случай Гергьовден.

Поради важността на застъпените теми, присъствието на всички членове на Църковната община е крайно необходимо.

От църковното настоятелство

място:
Lionhead Golf & Country Club
8525 Mississauga Rd.
Brampton
------------------------------------------------------------------------------

http://bulway.ca/index.php?module=PostCalendar...
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Коко, строежът бил някъде на границата между Мисисага и Брамптън, на няколко места срещам различно упоменат града. Но и така да е, грешката е много груба.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

;-)

Мнение от balbi »

Sneji kakvo tolkova te u4udva:)
Te pravyat greshki vseki den:)
Predi da trygna nasam byah 4el 4e konsula na Cambodia bil rekyl , 4e v skoro vreme shteli d apravyat posolstvo v BG i sled dva dena se izviniha i kazaha 4e stavalo duma za konsula na canada...
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Mdaaa, vijdam az, che bugarskoto obrazovanie dava dobri plodove. :lol:
Az sam uchil vkashti angliyski kato lud, sam, bez nikvi daskali, istoricheski knigi za Canada i Belgiya mi gi prashtaha ot saotvetnite strani, a posle mi vikat nyakoi bulgari, che nyamalo da znam edi kakvo si, ako ne bila bg obrazovatelnata sistema. Blajeni sa vyarvashtite. :lol:
Vsashtnost to dava i dobri plodove, no bez lichni usiliya ne stava. I jalkoto e, che mnogo nekadrnici rabotyat tam, kadeto ne tryabva i se izlagat. Az predi nyakolko godini byah chel vav vestnik "Rabota i jivot v chujbina" statiya za golemiya kanadski grad Kalyari. Yavno imaha predvid Calgary. :lol:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

agaton написа:P.S. I ne zabravqite che Evropa e ot Vancouver do Vladivostock :wink: :lol:
Че как можем да забравим?! :D Тва е една от най-големите глупости, които съм чувала през живота си! При това, направена не от кой да е, а от виден БГ политик!!!!! Което я прави стократно по-голяма!

Ами тоя русински свищиеник :D с влака на осми коловоз ли ше пристигне в Минесота? :lol:

За мен това показва простотията на БГ църковни служители. А морала им вече го видяхме по-преди, като се дърпаха за брадите кой синод да завземе управлението на БГ църквата.


Еми, ДА НИ Е ЧЕСТИТ осми март, пардон, осми декември, всъщност - НОВИЯТ БГ СВЕЩЕНИК !!!

:beer2:
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Не искам да защитавам журналистите или свещенника, но все пак нека не забравяме, че има поне три града Монреал, поне 2 Торонто и още толкова Отави в Северна Америка. Има и град Онтарио. Опитайте да си направите резервация он-лайн използвайки само името на града, а не кода на летището и ще се убедите, че е така. Та защо да няма и Минесота в Канада?!

И междувпрочем, името на града се произнася "мисасога".

Снежи, нищо лично към теб, просто уточнявам.

Лаура
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

laura написа:Не искам да защитавам журналистите или свещенника, но все пак нека не забравяме, че има поне три града Монреал, поне 2 Торонто и още толкова Отави в Северна Америка. Има и град Онтарио. Опитайте да си направите резервация он-лайн използвайки само името на града, а не кода на летището и ще се убедите, че е така. Та защо да няма и Минесота в Канада?!

И междувпрочем, името на града се произнася "мисасога".

Снежи, нищо лично към теб, просто уточнявам.

Лаура

Сещам се за случай от преди година или две, за който писаха във вестниците - семейство млади англичани, които искали да отидат в Сидней, Австралия, бяха пристигнали в Сидней, Канада – били си направили резервацията за полета през интернет и явно се бяха объркали доста.

За произношението обаче не съм съгласен, според мен си е Мисисага.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Koko написа:
laura написа:Не искам да защитавам журналистите или свещенника, но все пак нека не забравяме, че има поне три града Монреал, поне 2 Торонто и още толкова Отави в Северна Америка. Има и град Онтарио. Опитайте да си направите резервация он-лайн използвайки само името на града, а не кода на летището и ще се убедите, че е така. Та защо да няма и Минесота в Канада?!

И междувпрочем, името на града се произнася "мисасога".

Снежи, нищо лично към теб, просто уточнявам.

Лаура

Сещам се за случай от преди година или две, за който писаха във вестниците - семейство млади англичани, които искали да отидат в Сидней, Австралия, бяха пристигнали в Сидней, Канада – били си направили резервацията за полета през интернет и явно се бяха объркали доста.

За произношението обаче не съм съгласен, според мен си е Мисисага.
Misis-Aga :-)
a sega drug e vaprosa dali tva sa stari cherveni levcheta ili chestno specheleni canadski dolarchera ot staria gradinar.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Мисисага си се произнася laura, все пак живея тук от почти година, та съм сигурна.
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Sneji написа:Мисисага си се произнася laura, все пак живея тук от почти година, та съм сигурна.
Извинявай, явно става въпрос за една от прословутите разлики между американския и британския английски; в моето семейство винаги сме я наричали Мисасога (съпругът ми е живял в Етобико 8 години преди да се преместим в Отава, а аз бях там 7 месеца и често посещавах прословутата "Square one"). При първото посещение на зълва ми тя я кръсти "Мисасонга", та оттогава и казваме така "Мисасонга". :lol:

Лаура

PS:
Правилното произношение, според няколко речника по канадски английски е посредата - мисисога: [/url]Http://www.bartleby.com/61/wavs/34/M0343400.wav[url]
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

laura написа:
Sneji написа:Мисисага си се произнася laura, все пак живея тук от почти година, та съм сигурна.
Извинявай, явно става въпрос за една от прословутите разлики между американския и британския английски; в моето семейство винаги сме я наричали Мисасога (съпругът ми е живял в Етобико 8 години преди да се преместим в Отава, а аз бях там 7 месеца и често посещавах прословутата "Square one"). При първото посещение на зълва ми тя я кръсти "Мисасонга", та оттогава и казваме така "Мисасонга". :lol:

Лаура

PS:
Правилното произношение, според няколко речника по канадски английски е посредата - мисисога: [/url]Http://www.bartleby.com/61/wavs/34/M0343400.wav[url]
sneji, laura i dvete ste pravi
ne vinagi otgovora e edin i sasht
za povecheto torontiani tia e misisaga no A to e polu a polu O
ne vinagi ima edno proiznoshenie
chikagci mu vicat chicaga a drugite chicagO
IllinoiS za chujdenci ilinoi za mestni...
taka che ne se karaite - biite se (po vazmojnost s vazglavnici i po bikini) :D
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

KolioBalkanski написа: taka che ne se karaite - biite se (po vazmojnost s vazglavnici i po bikini) :D
При следващото си пътуване до "Тороно" (както го произнасят там за ужас на свекърва ми) непременно ще издиря Sneji в "Мисисонга" за да осъществим двубоя. :lol: :lol: :lol: :lol: Възглавниците ще си ги осигурим от Square One.

Laura
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

Лаура, няма проблем за възглавниците - в къщи ги имам в изобилие. Проблемът е, че съм много миролюбива и явно аз ще бъда битата :oops: Предлагам да се доизясним на по чашка кафе или каквото пиеш :D
Заключено