Чекиране на ръчен багаж?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Чекиране на ръчен багаж?

Мнение от IvHaydu »

Искам да ви попитам 2-3 неща за ръчния багаж в самолета (ние пътуваме с КЛМ)...
- какво може да се вземе като ръчен багаж? Знам, че се разрешава 1 чанта с размери до 55Х35Х25 мм., чадър/бастун, малка дамска чанта, чанта за камера, подходящо количество четиво...
- как точно се чекира ръчния багаж? В смисъл, може ли да покажеш една чанта за ръчен багаж, за "камуфлаж", а после да пътуваш с друга или с още една? Доколкото знам, при чекиране слагат една лента, че ръчния багаж е минал през чекинга и е ОК?
- може ли след чекирането на ръчния багаж да си го отвориш някъде настрана и да си го допълниш с разни нещица, та да стане повечко килограми от допустимото?
Ще се радвам да споделите какво сте си носили и как сте се справили с вашите ръчни багажи.
Благодаря ви предварително!!!
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Az sushto letiax s KLM i kato ruchen bagag imax sredna golemina ranica ,koito tegeshe 8 kg.A mugut mi beshe s sak4e koeto tegeshe 10 kg ama ne ni napravixa problem.
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Освен това можеш да носиш чадър, палто, портативен компютър или бизнес куфарче, отделна чанта за детето с всичко, необходимо за него, както и неговата количка, ако ползвате такава.
Лаура
Аватар
miloto
Мнения: 426
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 7:58 am
Местоположение: Bulgaria, Sofia
Обратна връзка:

Мнение от miloto »

Mojesh da nosish rachen bagag do 10 kg., chadar, damska chanta.

Kato ti chekirat bagaga i shte vidiat kakvo ima, koeto e v poveche shte ti kajat, che ne mojesh da go vzemesh v samoleta s teb.

Ne moje da si slagash i mestish neshta posle, zashtoto vatre imash skener i tam se vijda vsichko. Ako si mislish, che shte mojesh da hitruvash, zabravi!!!

Lek polet
On a quelquefois assez souffert pour avoir le droit de ne jamais dire:"Je suis trop heureux"!!!
Аватар
ghost
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:57 pm

Мнение от ghost »

Moja ra4en bagaj be6e kam 15 kg. Niama6e problem, poneje se tegle6e samo w Sofia, a tam si izbrah dobra slujitelka na gi6eto za check-in. Na skenera wsi4ko se wijda, no problemi niamah, ni6to, 4e nosih watre mnogo jawno widimi za skenera ne6ta, koito ne deklarirah nikade. Niamah problem. Jawno e wapros na situacia.
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

...
Последно промяна от Blue Passion на Пет Апр 30, 2004 9:29 pm, променено общо 1 път.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Благодаря ви за информацията и пожеланията! :D :D
Има ли и други мнения :?:
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
мравката Z
Мнения: 218
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 10:13 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от мравката Z »

Искам да ви попитам 2-3 неща за ръчния багаж в самолета (ние пътуваме с КЛМ)...
- какво може да се вземе като ръчен багаж? Знам, че се разрешава 1 чанта с размери до 55Х35Х25 мм., чадър/бастун, малка дамска чанта, чанта за камера, подходящо количество четиво...

- как точно се чекира ръчния багаж? В смисъл, може ли да покажеш една чанта за ръчен багаж, за "камуфлаж", а после да пътуваш с друга или с още една?
= Отиваш на гишето където трябва да си пуснеш основния багаж и там те карат да си покажеш ръчния багаж. Понякога слагат етикет на дръжката, понякога не. Понякога ти казват да извадиш нещо, няма да се караш. Веднага изваждаш нещо, даже може и да се усмихнеш, най-важното е да си спокоен, после като си пуснеш куфарите за самолета и ти дадат бордната карта, завиваш зад ъгъла да не те гледат :lol: и си връщаш багажа. Влизането в салона за чакащи става на друго място и имаш време и възможност да си добавиш каквото си искаш. Можеш в един по-луксозен нов найлонов плик-чанта да си сложиш някои неща допълнително все едно че сега си си ги купил от аерогарата, ние всички си имахме по един плик, е не огромен де. Тях естествено ги държаха роднините преди да тръгнем да влизаме, вътре ако има неща на детето най-добре.
На скенера само проверяват да не носиш някакви забранени предмети и не ги интересува колко пакета ще сложиш. Дамските чанти ако не са големи, не ги броят. Много рядко гледат на самия изход на самолета дали не си се нарамил примерно с още някое сакче за в самолета, но трябва да е фрапираща разликата от позволеното.


Доколкото знам, при чекиране слагат една лента, че ръчния багаж е минал през чекинга и е ОК?
Само някои компании

- може ли след чекирането на ръчния багаж да си го отвориш някъде настрана и да си го допълниш с разни нещица, та да стане повечко килограми от допустимото?
Няма да ти го теглят никъде повече освен преди да ти дадат бордната карта

Лек път и успешно кацане.
Ние сме независими, защото нищо не зависи от нас!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Много ти благодаря за чудесния отговор, Мравке Z!
Ние смятаме да си вземем 3 чанти/сакове с ръчен багаж + още една чанта с документи. Нея няма да я показваме при чекирането...
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Molson
Мнения: 233
Регистриран на: Пет Окт 17, 2003 5:57 pm

Мнение от Molson »

Iv Haidu, nai-posle doide i tvoiat red.
shte ti haresa s KLM, pecheni sa i shte vidish letishteto v Amsterdam, s kakv samolet letish. MD-11 li. ili 747.
PRIATNO PATUVANE. ZATEGNETE KOLANITE. PUSHENETO ZABRANENO.
..............................................................................................................................................................NABIRAME VISOCHINA....................................................................................................PRIATEN POLET .............................................................................................
TOKUSHTO SE PRIZEMIHME NA LETISHTETO P-E-TRUDEAU - (PET).
OSVOBODETE KOLANITE.
DOBRE DOSHLI NA SEVEROAMERIKANSKIA KONTINENT.
BIENVENUS .
WELLCOME .
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Molson написа:Iv Haidu, nai-posle doide i tvoiat red.
shte ti haresa s KLM, pecheni sa i shte vidish letishteto v Amsterdam, s kakv samolet letish. MD-11 li. ili 747.
PRIATNO PATUVANE. ZATEGNETE KOLANITE. PUSHENETO ZABRANENO.
..............................................................................................................................................................NABIRAME VISOCHINA....................................................................................................PRIATEN POLET .............................................................................................
TOKUSHTO SE PRIZEMIHME NA LETISHTETO P-E-TRUDEAU - (PET).
OSVOBODETE KOLANITE.
DOBRE DOSHLI NA SEVEROAMERIKANSKIA KONTINENT.
BIENVENUS .
WELLCOME .
:D :D :D :D :D
Доскоро!
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено