интервю за гражданство

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Е нали имаше супер точна система за следене на това, кой кога и защо е излизал/влизал/стоял в Канада ?
Защо тогава е целият този цирк с доказването ?
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Мнение от Omega3 »

filipne написа:Е нали имаше супер точна система за следене на това, кой кога и защо е излизал/влизал/стоял в Канада ?
Защо тогава е целият този цирк с доказването ?

Слаба работа са сьс следенето. То и за това американците наложиха паспортите за да има поне някакьв минимален контрол.
АКо си спомняш скоро откриха едно дете в Венкувьр, което са го "тьрсили" 2 години. Майката заминала с детето от Монтреал нарушавайки правата на бащата. Бащата обявява детето за отвлечено и полицията го е тьрсила две години. През тези 2 години, майката живее в Венкувьр с детето и получава и пари от федералните престаций за детето през тези две години. Получава месечни престаций пьк в сьщото време го тьрсят кьде е.
Ясно е че лявата рька не знае какво прави дясната рька. То за това и тези интервюта.
Аватар
didi-did
Мнения: 733
Регистриран на: Пет Фев 06, 2004 6:35 pm
Местоположение: Montreal

Re: интервю за гражданство

Мнение от didi-did »

Колко време след подаването на документите за гражданство получихте някакъв отговор? И има ли начин да се следи някъде в нета до къде е стигнала процедурата?
Животът не се измерва с броя вдишвания,а с моментите,които спират дъхът ни !



http://scandalni.com/wp-content/uploads ... ney400.jpg
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

Re: интервю за гражданство

Мнение от Dino »

:!: Отговорите на подобни въпроси се търсят в официалния сайт www.cic.gc.ca - ето какво пише там:

Frequently asked questions:
Applying for citizenship

The citizenship test

How long will it be before I am notified to write the citizenship test?
You can check the status of your application and processing times in the I Need To… section on the right-hand side of this page. A Call Centre agent can also tell you how long you can expect to wait (see Contact Us at the top of this page).

You should begin to study for the citizenship test when you receive the booklet A Look at Canada. You will get this booklet after your application is received.

You will receive a letter telling you when and where to go for a test. If you move to a new address, you must inform us. You can update address information through the I Need To… section on the right-hand side of this page, or you can contact the Call Centre (see Contact Us at the top of this page).
Vision without action is a daydream.
Action without vision is a nightmare.
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Re: интервю за гражданство

Мнение от delisted_2 »

Спомням си преди доста години като ми даваха гражданството и единият от агентите се заяждаше много здраво. Преди мен една мангалка я разкараха защото каза че си е изгубила паспорта и новият беше от някоко месеца. Започна се едно разпитване и тя се издъни много здраво като каза че не знае къде работи мъжа й и къде учи детето й. Пита я още малко и айде да си ходи. Мен само ме пита къде работя и честито, заповядайте след 2 часа за клетвата. Май си падаше расист, ама то кво няма да е като само аз и двама румънци бяхме белите кандидати за нови канадци.
Аватар
7George
Мнения: 9672
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: интервю за гражданство

Мнение от 7George »

Аз имам чувството, че от известно време, няколко години, българските власти не слагат никакви печати в паспортите. Поне така е при хората от моето семейство. Но данни остават някъде, минават ги явно през някакво сканиращо устройство при граничния служител. Това се вижда когато искаш справка за пребиваване в страната от БГ властите и те отнякъде вадят доста точни данни.

Мисля, че и Канадците имат такива, щото на влизане примерно ти прекарват PR картата през едно устройство. Което обаче не премахва проблема с доказването на престоя. Аз също не си пазя стария паспорт...
Embrace your climate change!
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Re:

Мнение от lz2arn »

Omega3 написа:И аз попаднах на една милиционерка. То бяха вьпроси, то беше чудо.
...
Между другото, в залата за интервю (разпит) имаше общо 5 агента, като при четирима от тях кандидатите минаваха за около 10 минути, но само при тази, която беше позиционирана най в дясно кандидатите стояха поне 30 минути. Точно при нея и попаднах.
А в такава ситуация при отказ помагало като просто направиш кръг, теглиш нов номер и с вероятност 80% (4 от 5) не си при "милиционера/ката". Стига да няма решение по досието, и черно на бяло, и връщането да е за документи "донесете справка, че нямате педикюр..."
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Публикувай отговор