Интервюта - пролетна сесия 2009

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
morgan
Мнения: 138
Регистриран на: Сря Юли 16, 2008 4:53 am
Местоположение: Varna

Мнение от morgan »

към Мишо- на мен ми иска документ за езика, аз бях изкарала от алианс францез миналата година курс и изпит за ниво А2+, но му казах, че след това съм ходила на уроци и съм учила и в къщи. явно съм си защитила нивото, защото остана доволен от езиковите ми познания по френски :roll:

а за договорите за фин. независимост - и на нас ни ги поиска още в началото преди паспортите и тогава ни обесни, че единия екземпляр остава при тях, а с другите два - единия за Букурещ, ако минем успешно, а 3я за нас :)
надявам се да съм била полезна :lol:
изпратени документи - 28.11.2008
Entrevue de sélection - 15.06.2009 - успешно
Медицински Грийнберг- 01.12.2009
визи - 03.02.2010
полет - 26.04.2010г ;)
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Мнение от vankata_vd »

Здравейте !!!

Интервю на 15 юни 2009 от 14,30 ч. УСПЕШНО !!!
Продължителност - около 50-60 минути !

Мосю Шарл е супер,много възпитан,ерудиран и мнооого предразполага!
Аз първоначално много се бях притеснил,но мосюто е толкова благоразположен и абсолютно всичко му разбирах,че бързо се окопитих :lol:
Първо се запознахме с него и с преводачката,след това ни разясни как протича интервюто,каза ни за етапите..........и започнахме !!!
Първо ми поиска паспортите и попита за адреса ни,за да го свери дали е точен.
Попита за договора за финасовата независимост,дадох му го,разгледа го и ме накара да го подпиша пред него !!!
След това поиска дипломата ми за магистър ,разгледа я и започна да ме разпитва за специалноста ми,изучаваните предмети,любим предмет и защо ми харесва икономиката и счетоводството!!!Попита знам ли,че това е една от най-актуалните професии в Квебек(счетоводен мениджмънт),знам ли какви са заплатите,знам ли за ордера и дали ще уча,за да работя като счетоводен мениджър в Квебек!
Поиска и допломата ми за Бакалавър и за нея два-три въпроса!
След това дипломите на съпругата и въпросчета по нея ,оказа се,че са колеги с жената и се залафиха за социологията,за България,за български социолози и учени и т.н.
След това ми поиска трудовата книжка и въпросчета по нея.Стана му интересно за работата ми в Министерството на финансите и разпитва доста за нея !!!
После попита търсили ли сме работа в Квебек,разгледа ги и ги изкоментирахме,попита ме за фирмите в Квебек и малко за икономиката на Квебек !!!
След това ме пита как със с англето и каква е мотивацията ми и защо точно Квебек и защо Монреал (на англииски отговорих),същото попита и жена ми и още я пита ще ни липсва ли България,приятелите и роднините !!!
Пита ни и за ценностите на квебекското общество и за приятелите ни в Монреал !
Какви трудности ще имаме според нас,разбира се ?!?
Това беше последният въпрос...........изчакахме 5-6 минути и "ПОЗДРАВЛЕНИЯ"............ееее голям кеф,голямо подскачане,мерси,мерси боку,а мосюто само се хили !
Разясни ни процедурата нататък,даде ни сертификатите,сверихме имената,пожела ни успех и........това е всичко!

Нивата ни на френски:аз - 7/6 , придружаващ - 5/5...............англето:аз -5/5 , придружаващ - 10/10 !!!Не знам как ни е оценил,но гледам на сертификата,че и двамата смe F !!!
Иска ни и сертификат за език,но му казахме,че нямаме и сме учили с частен учител,защото в нашият града няма алианси и други такива центрове !!!
Иначе ни призна и стажа и езиците и всичко............абе повтарям се ,но "ГОЛЯМ ПИЧ Е МОСЮТО"

Ние отговаряхме кратко и лаконично и много се усмихвахме,помагахме си,подавахме си реплики със съпругата и се допълвахме,мосюто нямаше против!

УСПЕХ ПОЖЕЛАВАМЕ НА ВСИЧКИ,НЕ СЕ ШАШКАЙТЕ И СЕ УСМИХВАЙТЕ ПОВЕЧКО...........И СИ ПОВТАРЯЙТЕ,ЧЕ СТЕ НАЙ-ДОБРИТЕ !!!

УСПЕХ !!!

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Последно промяна от vankata_vd на Вто Юни 16, 2009 9:54 am, променено общо 1 път.
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Мнение от KASTA7372 »

Поздравления на праминалите успешно до тук интервюто, ние сме подали февруари и акюзето ни е март, ще бъдем есенната сесия, но имам питане- по колко часа сте преминали курсове френски и имате ли всички сертификати за език, благодаря
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Мнение от GGG »

Честито на morgan, vankata_vd и Philip1747-много се радвам за вас! :)

На въпроса на KASTA7372 за документ за език и часове френски:
Аз бях придружаващ кандидат с първо ниво от Френски Институт, след това продължих 10 месеца с уроци по френски. В тази връзка горещо препоръчвам Жана Николова 0886/959948 - изключителен професионалист.
Успех с френския, KASTA7372 !
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Мнение от vankata_vd »

GGG написа:Честито на morgan, vankata_vd и Philip1747-много се радвам за вас! :)

На въпроса на KASTA7372 за документ за език и часове френски:
Аз бях придружаващ кандидат с първо ниво от Френски Институт, след това продължих 10 месеца с уроци по френски. В тази връзка горещо препоръчвам Жана Николова 0886/959948 - изключителен професионалист.
Успех с френския, KASTA7372 !
Мерси боку,брат !!! :beer2:
Поздравления и на теб !!! УСПЕХ !!!

А за KASTA7372,нямаме документи или сертификати за език,учихме с частен учител 3 месеца по 2-3 часа на седмица.Малко учихме като часове,но аз имах малко предимство в разбирането тъй като съм бил 4 месеца на студентска бригада в Марсилия,Франция...........а това много ми помогна.!
Успех на теб и късмет :thumbsup:
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
GGG
Мнения: 86
Регистриран на: Сря Апр 09, 2008 4:07 am
Местоположение: Торонто

Мнение от GGG »

Благодаря, Ванка, дано всички имаме плавна процедура! :) :krila:
mary&ceci
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Сеп 18, 2006 9:31 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от mary&ceci »

Здравейте и от нас, тази сутрин 16.06, 9 ч. преминахме успешно интервюто.
Аз водещ кандидат френски - 7/6, английски - 10/9 и съпруга ми френски - 4/3, английски - 2/1.
Изпитващият наистина е добронамерен и предрасполага, говори ясно и отчетливо, но според мен малко бързо. Интервюто ни продължи 1 час по познатия досега начин. Първоначално ни разясни етапите, през които ще преминем на интервюто, след което ни поиска паспортите, пита ме за актуален адрес, след което поиска акта за брак. Последваха дипломите, първо магистърската, после и бакалавър. След това поиска снимките ни (при пускането на документите до Виена бях забравила да ги приложа към досието ни). След това поиска трудовата ми книжка и ме пита за настоящата ми работа. Последвха въпроси, свързани с професията ми (инженер химик), дали ще я практикувам в Квебек, пита ме за ордерите-тук разпитва доста, през какви етапи ще премина, дали занм какви са стъпките за влизане в ордерите и дали имам представа колко време ще ми отнеме това. След това се обърна към съпруга ми, поиска му дипломата и го пита за някои специални предмети, поиска и трудовата му книжка и зададе въпрос какво смята да работи в Квебек. След това се обърна отново към мен и ме попита на английски за нашия син и за мотивацията. Върна се на френския - къде смятаме да се установим в Квебек - отговорих в Монреал, а той - знаем ли нещо за Квебек, за Монреал, история или география, култура - въпроса му беше много общ, което ме улесни, но той искаше нова история от последните 3-4 години, аз отговорих че не знам. В общи линии това беше, помоли да го изчакаме няколко минути да изчисли точките и каза , че сме приети. Разясни ни следващите стъпки, подари ни наръчника и ни връчи сертификатите.
Желая късмет на всички!!!
Аватар
thesaint
Мнения: 42
Регистриран на: Сря Юни 10, 2009 12:55 pm

Мнение от thesaint »

Стискайте ни палци.
Ние сме на 18.06.2009
Документите до Виена - 19.12.2008
Accusé de réception - 28.02.2009
Поканата за интервю - 06.05.2009
Интервю - 18.06.2009 -УСПЕШНО !!!
Док. Букурещ - 30.07.2009г.
Получени баркодове - 19.08.2009г.

Bonne chance !

V.A.S.
;)
kamentsonev
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Ное 06, 2008 3:28 pm
Местоположение: Varna-Монреал

Мнение от kamentsonev »

Ние изкарахме 130 ч. в Алианса и след това продължихме с частни уроци по 6-8ч.седмично в продължение на 6 месеца,но мисля че за всеки е много индивидуално.Така или иначе имате време да се подготвите за интервюто,а езика трябва за интеграцията ни в Квебек-така че здраво учене му е майката! :D
документи Виена-30.10.08
акюзе-25.11.08
пол.покана-05.05.09
интервю-09.06.09
документи Букурещ-29.06.09
баркодове-29.07.09
медицински формуляри-05.08.09
направени медицински-13.08.09
медицински-ОК-08.09.09
покани-18.09.09
визи-19.10.09
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Мнение от vankata_vd »

thesaint написа:Стискайте ни палци.
Ние сме на 18.06.2009
Стискамеееееееее :lol:

Успех пожелавам и КЪСМЕТ !!!

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Мнение от liddi »

ЧЕСТИТО Morgan,vankata, mary&ceci,GGG,Philip1747!
Успех и смело напред!Стискайте палци и за нас,но...другата сесия :D
tora2007
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 4:04 pm
Местоположение: Русе

интервю

Мнение от tora2007 »

Здравейте на всички ето че и ние се прибрахме в Русе но за съжаление без сертификати :cry: Подкрепям мнението на Mi6o76 че има нещо сбъркано в програмата .Нашето интервю премина в следния ред.В 14. 45ч влазохме поздравихме се мосюто ни разказа как ще премине интервюто всичко му разбирахме.Поиска ни декларацията за финансова независимост и започна да си щрака на лаптопа около 5мин.Поиска ми дипломата попита ме колко години съм учила по тази си специалност обясних му.След това ми поиска трудовата книжка попитаме все още ли работя тази си работа отговорих му Да обясних точно какво къде как всичко си изпях .След това ме попита защо искаме да имигрираме изпях си и това показахме разпечатки за училищата на децата оферти за апартаменти оферти за работа обясних му как ще си преравня дипломата имах дори разпечатан формуляр който се попълва при подаване на документи за преравняване на дипломи и след многократни Требиен попита съпругът ми има ли диплома за висше образование той каза да и тръгна да му я показва а той каза Не Не мусю мерси него го попита защо той иска да имигрира той също си каза върна се към мен на английски /нива на англ 3/3/ на колко съм години отговорих му и това беше всичко не ни поиска нищо друго нито паспорти актове за раждане допломи на съпругът ми трудова книжка нищо .След 10мин щракане на лаптопа започна да обяснява колко съжалява че няма как да ни пусне защото френския ни не е много добре и дъра бъра една камара обяснения колко съжалява че трябва да ни закрие доситето ни .Все още сме в шок и незнаем какво да правим.На края видя че се разтроих доста и каза че може единственно да ни даде приятелски съвет да напишем едно упровержение до Виена да изкараме ниво Б2 аз водещ и Б1 -съпругът ми и да ги изпратим там да ни разгледат случая и да решат .Това го каза след като му обясних че наистина сме се постарали да си подобрим френския но явно напрежението и притеснението са ни изиграли лоша шега въпреки че виждам защо така реши за френския ни само след тези 4 въпроса.Приемам всякакви мнения и съвети по въпроса как да действаме има ли смисъл да пишем тези упровержения ще имали смисъл ако някой е запознат с такива случай нека сподели.Искаме да пожелаем успех на всички и да благодарим на всички за подкрепата
никога не се отказваме
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

tora2007,първо спокоино ..не е дошъл края на света все пак
Според мен,даите си първо 10-20 дена почивка,след тва на бистра глава си решете искате ли да продължите или не.Ако е да хващаите се за езика,учете и пратете документ в Виена както ви е казал ,но аз мисля че ще трябва да подадете отново.Щом ви е закрил досието от съпричастие ви го е казал това.Може да драснете едно писъмце и на Лиза Шраибер да я питате,жената е много любезна Но така или иначе решите ли да продължите ще ви трябва език.Има много хора върнати първия път и в последствие минали интервюто и в момента са в Канада...в тва число и моята скромна личност :)
така че невъзможни работи няма
renata12
Мнения: 169
Регистриран на: Чет Мар 02, 2006 3:41 am
Местоположение: Sofia

Мнение от renata12 »

Здравейте tora2007,
Смело и успех!
Успех на следващите!
Последно промяна от renata12 на Сря Авг 19, 2009 5:25 pm, променено общо 2 пъти.
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

tora2007отново искам да ви кажеме колко много съжаляваме за вас и колко сме съпричастни с проблема!Искам да ви благодаря,че писахте и за вашият отказ,за да е ясно,че има и такива случаи,а не да се чувстваме като неудачници.
Знаеш ли,дори си мисля,че в момента може да ни е направил услуга.Ще ти изпратя лично съобщение с координати да решим какво ще правим с изпитите.На вас ви е махнал точките,които и на нас .Незнам какво да кажа!Много съжалявам,знам какво преживявате! :roll:
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
Публикувай отговор