Пътуване на близки от БГ за Канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
THC
СЕКСИ ПИЧ
Мнения: 3055
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 2:34 pm

Мнение от THC »

1. твойто име и контакти за кандаската митница стигат - цифрите са едни и същи на всички езици. те са големи хора и ще се оправят

2. застраховката при бгмонтреал - за съжаление ми се е налагало да я ползвам - работи - върнаха ми парите. по-добре преди пристигане за да е в сила при пристигане.
Алианз - полско български мошеници - даже ми бяха пратили фалшив суифт след 100 факса и телефонни обаждания 5 години по-късно още не съм си получил парите.
НЕ ПОЛЗВАЙТЕ АЛИАНЗ!

3. пращал съм и съм получавал картини,златни монети, абажур от кожа на циганин :) и т.н. няма проблеми да си траят кво носят
Пари на заем - само взимаме.

http://www.thc-ministry.net/untoldstory/#INDEX
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Когато пристигнахме в Канада естествено нямахме медицинска застраховка първите три месеца в Онтарио. На вторият ден след пристигането ни отидохме в Blue cross и си направихме ТУРИСТИЧЕСКА ЗАСТРАХОВКА за 90 дни. За семество с три деца струва 650$.
Наложи ни се да отидем три пъти на доктор през това време. Плащахме в брой и после ни възстановиха парите и парите за лекарствата.
Така, че МОЖЕ да си направиш медицинска застраховка,когато вече си кацнал в Канада.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

prace написа:Когато пристигнахме в Канада естествено нямахме медицинска застраховка първите три месеца в Онтарио. На вторият ден след пристигането ни отидохме в Blue cross и си направихме ТУРИСТИЧЕСКА ЗАСТРАХОВКА за 90 дни. За семество с три деца струва 650$.
Наложи ни се да отидем три пъти на доктор през това време. Плащахме в брой и после ни възстановиха парите и парите за лекарствата.
Така, че МОЖЕ да си направиш медицинска застраховка,когато вече си кацнал в Канада.
Blue Cross са много скъпи. Рядко правя застраховки през тях, освен ако клиента иска високо покритие, което не смятам ще в НОРМАЛНИЯ случай е наложително за новопристигнал, тъй като ще влезе в сила застраховката на провинцията.
Изпратете ми емайл и ще ви дам най-добрата застраховка в Канада (както писах работя с всички компании в Канада), после я сравнете с БГ компания, прочетете условията и решете сами.
Има хора доволни от БГ компании, има и недоволни, избора е ваш, но не приемайте автоматично, че застраховката в БГ е по-евтина!
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Val
Мнения: 486
Регистриран на: Нед Авг 17, 2003 6:28 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Val »

Като чета постингите досега, чудя се дали някой някога е чел условията на туристическите застраховки.

Първо, ако се застраховаш СЛЕД пристигането си в Канада, има така наречения "waiting period", по време на който компанията не покрива разходите, ако се случи застрахователно събитие. Тоя период обикновено варира от 3 дена до 15 дена след датата, в която застраховката влиза в сила. Затова е препоръчително да застраховате посетителя преди идването в Канада.

Второ, туристическите застраховки НЕ покриват зъболекарски услуги, освен ако зъба не е повреден от УДАР. :D Говоря за нормалните туристически застраховки. Не изключвам да съществуват и някакви специални застраховки, които покриват всякакво зъболечение, но, предполагам, че биха били безумно скъпи.

Аз бих препоръчала да застраховате в Канада. Ако се случи случка, процедурата за възстановяване на парите е бърза и удобна.

Конкретно, мога да препоръчам 21st Century Travel Insurance. Случвало ми се е да използвам застраховката - бяха много любезни, бързи и коректни. Обадих им се веднъж да уточня дали се покрива нашия случай от застраховката, изпратих документите в плик и след няколко дни си получих чека.
If you take your eyes off your goals, all you see is obstacles.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

bgmontreal написа:......Рядко правя застраховки през тях, освен ако клиента иска високо покритие, което не смятам ще в НОРМАЛНИЯ случай е наложително за новопристигнал, тъй като ще влезе в сила застраховката на провинцията.
Застраховката на провинция Онтарио, а и на други провинции влиза в сила 90 дни след пристигането.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

prace написа:
bgmontreal написа:......Рядко правя застраховки през тях, освен ако клиента иска високо покритие, което не смятам ще в НОРМАЛНИЯ случай е наложително за новопристигнал, тъй като ще влезе в сила застраховката на провинцията.
Застраховката на провинция Онтарио, а и на други провинции влиза в сила 90 дни след пристигането.
Toва го знам много добре! И какво искаш да кажеш?
Аз смятам, че новопристигнал имигрант в добро състояние, АКО иска да спести средства, то по-добре да ги спести от покритието.
Покритие от 10-25К ще покрие събитие с ниска до средна опастност, докато събитие с висока опастност (разбирай скъпо) ще има и голяма продължителност (т.е. ще влезне в сила провинциалната застраховка).
В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ не съветвам непременно да е с ниско покритие, а в случай, че разполагате с ограничени средства/бюджет.

21 Century например имат семейна застраховка, която при покритие от 10 или 15К е по-евтина с около 300 от Blue Cross и 100 от останалите С ТОВА ПОКРИТИЕ
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Val написа:Като чета постингите досега, чудя се дали някой някога е чел условията на туристическите застраховки.

Първо, ако се застраховаш СЛЕД пристигането си в Канада, има така наречения "waiting period", по време на който компанията не покрива разходите, ако се случи застрахователно събитие. Тоя период обикновено варира от 3 дена до 15 дена след датата, в която застраховката влиза в сила. Затова е препоръчително да застраховате посетителя преди идването в Канада.

Второ, туристическите застраховки НЕ покриват зъболекарски услуги, освен ако зъба не е повреден от УДАР. :D Говоря за нормалните туристически застраховки. Не изключвам да съществуват и някакви специални застраховки, които покриват всякакво зъболечение, но, предполагам, че биха били безумно скъпи.

Аз бих препоръчала да застраховате в Канада. Ако се случи случка, процедурата за възстановяване на парите е бърза и удобна.

Конкретно, мога да препоръчам 21st Century Travel Insurance. Случвало ми се е да използвам застраховката - бяха много любезни, бързи и коректни. Обадих им се веднъж да уточня дали се покрива нашия случай от застраховката, изпратих документите в плик и след няколко дни си получих чека.
На 21 Century e 72 часа, на повечето е 48 часа
21 Century имат покритие $300 за Emergency Dental

21 Century имат Claim Form-а която се попълва от лекаря, изпраща се с фактурата и 10тина дни след това получаваш парите обратно. Така е и с повечето компании.
БГ компаниите с които работех трябваше да се уведомят в срок, да се факсират документите и някои от тях даваха парите само на застрахователя (например вие плащате застраховката за вашите родители и вие сте застрахователя - т.е. само на вас се изплаща).
Отделно тук в Канада това се прави по телефона и се плаща с кредитна карта (става за тотал 5 минути).
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

bgmontreal написа:
survivor написа:Аз споделям личен опит, положителен :) При мен нямаше десетки разговори по телефона, пък и моят телефон беше във Флорида. Дадоха ми факс по който да изпратя бележките от прегледа, не бях сигурна че са го получили че нещо факсът ми прекъсваше, реших да не се занимавам тъй като можех да си търся парите до една година а щях да ходя до бг, като отидох там се оказа че факсът бил получен, били сме одобрени и направо ни върнаха парите. Там ми казаха че сме моогли на клиниката направо да им дадем телефона във Флорида и те сами да се оправят, ама изобщо не си бах чела какви са ни правата. Всеки си прави сметка дали иска да прави "дребна" икономия, или не му се налага. В нашия случай за над 80-годишна възраст и покритие за по-голямата част от годината икономията не е дребна, поне за нас, ама това всеки сам си го преценява. Всеки може да поразпита в няколко пътнически агенции и в България и да си прецени. Между другото тукашният ми застраховател (защото съм правила застраховка и тук) на директен въпрос дали на възрастен човек с хипертония (от която общо-взето всички възрастни хора страдат) ще му признаят разходите по един инфаркт или инсулт например, съвсем не беше категоричен че ще го направят. Зависело от не знам си какво...
Застрахователите в БГ сигурно са ти казали "ДА ПОКРИВАМЕ" и ти си им повярвала :shock:
И на мен ми казаха да отида да си взема парите в БГ, но нямах път път към БГ тогава и реших да мина на местните застрахователи, макар комисионните в БГ да са даааалеч по-високи!
Не, застрахователите в Бг не са ми казали че покриват инфаркт, аз не съм и питала, ама при условие че с тях ми излиза чувствително по-евтино, след като и тук не ми гарантират че ще ми го покрият (а това е основният медицински разход, който ме интересува), от какъв зор да плащам повече. На мен никой не ми е казвал да отида да си взема парите от Бг, от това което написах по-горе трябва да е станало ясно.
И аз ще призова всеки да провери цените и условията в България и в Канада и тогава да реши :)
Публикувай отговор