До Монреал и..........

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
bgmontreal
Мнения: 5866
Регистриран на: Пон Фев 02, 2004 5:55 pm
Местоположение: blog.danielkatev.com
Обратна връзка:

Мнение от bgmontreal »

Dimitar Kolev написа:Ama v subota kak mi svar6i benzina ba6 na Sherbruk,dokato horata praznuvaha pobedata na hokeia I posle v edna dupka tip”Sofia” puknah guma(zadna diasna)-vav Varna ve4e sadiha ob6tinata za takiva raboti,tuka kakav e redut ne znam?
Dani,mnogo blagodaria za subota,ei,zlaten si!
Да не си помислите, че съм му източил бензина през нощта и съм му спукал гумата :shock: по стар балкански обичай, като за добре дошъл.

:idea: За следващите плейофи пак да повториме упражнението :wink: и така до купа Стенли, а?

Абе ти както си я подкарал след година ще купиш кораб, а след 3-4 самолет :wink:

Не те гледам да хленчиш колко било кофти тук, я дай малко кураж на тези след теб, че хората ще вземат да се откажат и няма кой да прекарваме после :wink:
http://www.facebook.com/dkatev" onclick="window.open(this.href);return false;
http://blog.danielkatev.com" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.bgmontreal.biz" onclick="window.open(this.href);return false;
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Blue Passion написа:
imalizna4enie написа:Az li4no ne poznavam franzuzin koito da ne govori s frensko r :wink:
Blue Passio, sled kato navadnih baniata nekolkokratno(azobi4am da se pliskam :oops: ) shvanah kakuv e nomera. Puha se zaveskata vuv vanata, t.e kraia i e vuv vanata, taka niama da imate pb :wink:
Uspeh i ne se stiagai, tuka 6te razbere6 4e relaz mu e maikata i nalei po edna bira :beer:
Права си-и аз вече я пъхам завесата във ваната,но както казах,има един ъгъл откъм душа откъдето тече.Въпреки всичко е далеч по-малко отколкото в началото :D
Най-добре е да си купите 2 завеси - една, която "виси" отвън (обикновено по-хубава; може да опитате в ИКЕА, вчера видях симпатизни завески за 5-6$) и втора, която е отвътре (тази най-често се купува от доларама). По този начин ще имате двойна защита.

Чакай да започнеш да миеш подовете с тривка (или както там се казва "mop"); тогава ще разбереш какви са недостатъците на бaнята без канал.
Лаура
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Blue Passion, понеже не знам дали хазяинът ти е дал точно каквото трябва, завеската която стои отвътре на ваната трябва да има магнити отдолу, които можеш да фиксираш и след ъгъла, така че не би трябвало подът да се мокри. Аз лично подът на банята го мия като пода на всяка една друга стая и нямам никакви проблеми. По-трудно ми беше да свикна с липсата на душ-слушалка, ама и с това се свиква.
Rosi

Мнение от Rosi »

survivor написа:Blue Passion, понеже не знам дали хазяинът ти е дал точно каквото трябва, завеската която стои отвътре на ваната трябва да има магнити отдолу, които можеш да фиксираш и след ъгъла, така че не би трябвало подът да се мокри. Аз лично подът на банята го мия като пода на всяка една друга стая и нямам никакви проблеми. По-трудно ми беше да свикна с липсата на душ-слушалка, ама и с това се свиква.
4e kakav ti e problema?Kupuva6 du6-slu6alka ot Canadien Tire(moiata daje pravi i voden massage :D ) i sled tova ia slaga6 vmesto drugata.Triabva ti edin po-spezialen klu4, no consierge niama na4in da go niama.Na men, daje toi mi go smeni.
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Re: До Монреал и..........

Мнение от Blue Passion »

...
Последно промяна от Blue Passion на Съб Май 01, 2004 3:48 pm, променено общо 1 път.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

mnogo mi haresa statiata,super.prochetoh ia niakolko pati,mnogo podrobno si opisal vsichko.stiuardesite bili vazrastni.......eh niama natalia gurkova da doide.....tova za jenite seriozno lie... :o ,.....a sravnenieto s moskvicha nishto lichno nali...... :D
THE LAST LINE OF DEFENSE
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

Да не си помислите, че съм му източил бензина през нощта и съм му спукал гумата по стар балкански обичай, като за добре дошъл.

За следващите плейофи пак да повториме упражнението и така до купа Стенли, а?

Абе ти както си я подкарал след година ще купиш кораб, а след 3-4 самолет

Не те гледам да хленчиш колко било кофти тук, я дай малко кураж на тези след теб, че хората ще вземат да се откажат и няма кой да прекарваме после
Az v polojitelnia smisul,4e i v BG trudno se namirat hora deto da se vdigat no6tem da pomagat.
A ina4e kato novodo6al moga da kaja,4e Canada e mnogo po-dobre ot na4alnite mi o4akvania,no vig sega tova do goliama stepen se dalji i na tebe li4no...
Ina4e vazmojnost ti se dava tuka kvoto i da govoriat pesimistite,no:
1.Ako v Bg si bil kosmonavt,triabva da si gotov da mie6 tuka raketite kato za na4alo spored men.
2.tuka razni hora pitat za ezici-moia frenski e mnogo kuc,i az sum si vinoven deto me marzi.поне единиа от езиците трябва да го знаеш,обаче.Не знам какви шансове за оцеляване имаш без език,но за развитие-забрави.
но и в България трудно се оцелява...
готви се за зима,пък ако дойде лято лошо няма.
струва си да се опита лично
айде стига по това,днес като почудо съм страшно бизи,ше зема да преуспея,пу-пу да ни муй уруки
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

" Не знам какви шансове за оцеляване имаш без език,но за развитие-забрави. "

Tuka v Mtl e pulno s koreici i italianci deto 1 duma ne znaqt nito na angliiski nito na frenski puk vurqt po 3-4 depaneur-a, picarii, kafeneta i t.n.
Te obache sa si vzeli parichkite ot vkushti ( kakto nashte momcheta s hubavi debeli vratleta v BG ) i sa doshli tuka da si gi izpirat... tui che ima nachin i bez ezik, ama az ne sam doshal za tova.
Za tiq hora deto ot 10 god. ziveqt tuka i ne razbirat v magazina kato gi pita prodavachkata dali iskat ot pulnozarnestiq ili ot beliq hlab sam sklonen da se suglasq s principite na Kolio Balkanski za izselvane i t.n. :) :)
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Munik
Мнения: 18
Регистриран на: Съб Мар 27, 2004 8:35 pm
Обратна връзка:

Мнение от Munik »

BluePassion,
чакаме с нетърпение разказа ви за търсенето и намирането на работа.
Не си хабете таланта, моля ви пишете!!!
Silistra
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 12:00 pm
Местоположение: Germany

Мнение от Silistra »

agaton написа:"

Tuka v Mtl e pulno s koreici i italianci
Te obache sa si vzeli parichkite ot vkushti ( kakto nashte momcheta s hubavi debeli vratleta v BG ) i sa doshli tuka da si gi izpirat... tui che ima nachin i bez ezik, ama az ne sam doshal za tova.
МОЖЕ И ДА ПОЗНАВАТЕ НЯКОГО , ЕТО ГО СПИСЬКА
http://www.izmama.com/bg-milionaire.php
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

...No comment....

Мнение от balbi »

Blue Passion sorry za tona, kojto shte ti prozvu4i malko zayadlivo,no mi se struva, 4e ti si trygnal za Canada samo za da vidish gotinite stjuardesi iz samoletite:) Ami brat4e horata si dyrjat na profesionalistite, a ne na fotomodelite kakto v BG. I to si e logi4no... Ama ti si znaesh po-dobre jivot i zdrave shte si kupish samolet i shet si slojish nqkoya 4udna stjuardesa vytre:)
A za "кебекуааак" ne znam kakvo da ti kaja...:)
Ajde kysmet i da se opravyate :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Re: ...No comment....

Мнение от Blue Passion »

...
Последно промяна от Blue Passion на Съб Май 01, 2004 3:47 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Zdravei,


Naictina cega razbiram 4e v carfyra ima takiva vajmojnosti, razkajati be prekaleno dalag i nakraia camo go markirax i reshix 4e tezi yclygi ca v cleto kadeto znaqm 4e gi ima. Da v karfyra naictina cA perkovci NO clava na boga tova iavlenie e camo tam. Po vaproca zA clyjitelkata c mytiralata gaba na glavata be 4ovek imai malko yvajenie tova 4ovekopodobno cashtectvo po tvoite dymi kato minimym znae perfektno ang i frencki, dopyckam i icpancki i e imalo jelejnite nervi da vi iztarpi i razbere koeto ne e malko ycilie viarvai mi. Po otnoshenie na ctuerdecite abe balkaneco gotinite jeni ca za krevata,davash li ci cmetka kolko shte ti e otpolza niakoia garla pri avariina cityacia ili ti v imeto na jenckata kracota moje i da ymrash? Ta xorata gledat profecionalnoto i ako jenata ci pokriva izickvaniata ne e tvoia rabota da preceniavash(4ydia ce ti i jenati da ne clizate ot korici na Pleiboi). Za decata ne pravi zaklu4enia i ne izkazvai mnenia bez voobshte da ci naiacno c pcoxologiata na edno dete(moita shterka ce yplashi pri clizaneto ot rakava i reva mai blizo 4ac e mai triabvashe da i ydaria edin perdax 4e mi nady glavata). V zaklu4enie mecto da tarcish nedoctatacite na kebekarite zemi ce frace i nay4i frencki ang shte ti triabva. 4ovek triabva da CE potrydi za da poctigne ycpex a ne da tarci obiacnenie za neyda4ite ci v drygite vcly4aia kebekyatata zashtoto ne texnia ezik e nerazbiraem a tvoi frencki e pla4even. E tova e ot men i pak ickam da ti pojelaia ycpex v emigrancki vi jivot :beer: :beer: :beer:
Аватар
Blue Passion
Расист-ново поколение
Мнения: 809
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:36 am

Мнение от Blue Passion »

...
Последно промяна от Blue Passion на Съб Май 01, 2004 3:46 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Zdraveite cemeictvo,

Procto komentara mi za xybavicite e li4no moi taka 4e tova ci e moe mnenie cpoko. Procto malko ca xybavicite tam kade ce icka mozak e i vicovete za bllondinkite moje bi az cam gi izmiclila :lol: ama karai. Po vaproca za ctuedecite mai vie naictina ci miclite 4e te ca na borda camo za da vi cervirat nadiavam ce 4e tova ne e ceriozno nali. Cly4valo mi ce e i v zna4itelno po lukcozno miacto ot KlM da ima nerednocti ot gledna to4ka na xranata ama karai. Po vaproca za perfeknocta bix kazala 4e tova moje da ce poctigne ili ako ezika ti e roden ili ako go y4ish ot malak t.e. da govorish bez akcent i da pishesh bez zatrydnenia. Da frenckia e tryden za picane mi ima ang imam poznat roden frencki i angliicki mi predpo4ita ang za picane zashtoto e po lecen :lol: e tyk v Mtr mojesh da pishesh na koito ci icaksh :lol: Za decata da ti kaja dve neshta parvo c boi dete ne ce vazpitava i vtoro c glezeneto e pone za men ravnoctoino na boia t.e. vredi ce na deteto i v dvata cly4aia. Ako ne ce laja mai vav vci4kite izredeni ot teb cly4ai za deca ybili dryjki ili kvoto i dae(zashtoto cpored men edno dete ybilo na 6 god galab ili ky4e na 15 moje i rodnia bashta da ybie imashe i takav cly4ai miclia ) ca imali problemi cac cemeictvoto ci ili ca bili maltretirani ili neshto ot corta zavicta izviniavai cashtovodi do agrecia . Ta nai obshto kajano tova ca podrashtvashti c labilna pcika koito ca bili veroiatno cvideteli na agrecia v kashti ili zashazalenie v nashe vreme i po televizorite. E tova e v obshti linii a za pojelanieto merci :lol: makar 4e mai mai li4nia mi jivot mi ne bi triabvalo da te interecyva ama karai :beer: :beer: :beer:
Последно промяна от mariane на Сря Апр 28, 2004 11:45 pm, променено общо 1 път.
Заключено