Детска градина в Кот-де-неж

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Детска градина в Кот-де-неж

Мнение от Таня »

Здравейте! От известно време търся градина за дъщеря ми. Тези, които ми харесаха, не разполагат със свободни места в момента и не се знае кога ще разполагат. Накрая попаднах в една, в която веднага ни записаха, но да започнем от юли месец и сега да предплатим за юли, август, септември. На някой случвало ли му се е подобно нещо? Освен това градината е тъмна, мрачна, и по мои впечатления претъпкана с деца - има три групи с по над 20 деца, всяка в отделна голяма стая естествено. Но като цяло градината не ми вдъхва доверие, нали не сме довели децата си тук, за да ги натъпчем в някакви ... зандани. Та.... искам да попитам - може ли някой да ми помогне с идеи или информация за нормална градина в кот-де-неж за дете на около година и половина? Мерси!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

На самия булевард CDN, в горната му част, срещу голямата двуетажна библиотека има една голяма детска градина, със собственичка австрийка-расистка. Ако отидете лично с детето имате големи шансове (бели сте, нали? :wink: ).
В градината от която са ви поискали предплащане за няколко месеца са свикнали да ги зарязват, което значи лошо. Нормално се подписва договор за една година, плаща се предварително в началото на всеки месец, и ако напуснеш по-рано има някаква малка глоба, или нищо.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Мнение от Таня »

Точно сина на австрийката ни записа за юли и поиска сега да платим за юли-септември. Градината е ужасна, 3 помещения с по 20 деца, лудница, мръсничко, прашничко, неучтиви учителки, това е личното ми впечатление от преди 2 дни. Друго предложение, подходящо за бели деца, не че съм расистка, но държа да има светлина, уют, ред, усмивки, и други такива неща там, където ще оставям детето си по цял ден. Мисля, че това е важно за развитието на детето, а това е един от основните ми мотиви да избера Канада - децата ми и бъдещето им.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Виж в Утрамон, точно до началното училище Лажоа от дясната страна на двора...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
dorinado
Мнения: 56
Регистриран на: Сря Ное 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dorinado »

За толкова малко дете вероятно няма да има място преди септември, но не пречи да опиташ ето тук:

CPE LE GARDIEN DES RÊVES

76 places (8 poupons)
CPE LE GARDIEN DES RÊVES
3757, avenue Van Horne, Montréal (Québec) CANADA, H3S 1R9
Tél. (514) 733-8444
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Lub0 написа:Виж в Утрамон, точно до началното училище Лажоа от дясната страна на двора...
Ето това е градината:

Centre De La Petite Enfance Le Pitchounet‎
655 avenue Outremont
Outremont, QC H2V 3M8
(514) 273-6034
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Щом авдтрийската ти се вижда мръсна какво да кажем за някои други...Добре дошли в отбора на търсещите градини в Кот де неж. Спомената от Любо градина минава за топ градината тук в околността, според последни данни отпреди седмица се чака само 2 години. Ако работите на бяло може да се заинтересовате от някоя несубсидирана - уж послед връщат парите след данъчната декларация. Нелоша такава има на Десел. В същата сграда на 1-ия етаж ( полубейзмънт ) има субсидирана с много черен, но и много разбран директор. Нас ни извика след 3 седмици.



Изобщо тук с градините е ад за разлика от риболова. Като градини им е само името - както сама си забелязала става въпрос за силен компромис със севестта да си пуснеш детето там, но па шоа. Дори и прехваленото Монтесори - скръб откъм помещение .
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Таня написа:Точно сина на австрийката ни записа за юли и поиска сега да платим за юли-септември. Градината е ужасна, 3 помещения с по 20 деца, лудница, мръсничко, прашничко, неучтиви учителки, това е личното ми впечатление от преди 2 дни. Друго предложение, подходящо за бели деца, не че съм расистка, но държа да има светлина, уют, ред, усмивки, и други такива неща там, където ще оставям детето си по цял ден. Мисля, че това е важно за развитието на детето, а това е един от основните ми мотиви да избера Канада - децата ми и бъдещето им.
Спокойно, CDN не е Канада, освен ако не ви харесва толкова, че да останете там запостоянно.
Наистина хубава, субсидирана градина има на St-Caterine, между Decelles и Cote des Neiges, но никакъв списък не може да те вкара вътре. Само препоръка от познат с връзки. Градината се казва "Les amies des promis" и е наистина разкошна.
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Iskizi »

Можеш да търсиш и чрез този сайт http://www.magarderie.com
Не си длъжна да оставяш детето си в някаква мизерна градина и после да го мислиш цял ден. Намирането на хубаво място не е лесно, но търсене му е майката. Успех!
Де го чукаш, де се пука!!!
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Мнение от Таня »

Iskizi написа:Не си длъжна да оставяш детето си в някаква мизерна градина и после да го мислиш цял ден. Намирането на хубаво място не е лесно, но търсене му е майката. Успех!


Благодаря за подкрепата, сайта често го преглеждам, но около нас само мильо фамилиал има със свободни места. Освен, че по принцип съм предубедена към тази форма на отглеждане на деца, и отзивите на други майки не са добри...Ще продължа да търся.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

аз съм повече от доволна от нашата "семейна" деге - предубедеността не помага в търсенето :beer: :beer:

освен това, не сте длъжни да се закотвите в Кот-де-Неж - пробвайте в кварталите наоколо. Малко повече пътуване, може да се окаже решаващо за качеството.

бих пробвала в еврейските детски градини, много добре изглеждат, но не знам дали не е необходимо да сте евреи :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

ablood написа:
Таня написа:Точно сина на австрийката ни записа за юли и поиска сега да платим за юли-септември. Градината е ужасна, 3 помещения с по 20 деца, лудница, мръсничко, прашничко, неучтиви учителки, това е личното ми впечатление от преди 2 дни. Друго предложение, подходящо за бели деца, не че съм расистка, но държа да има светлина, уют, ред, усмивки, и други такива неща там, където ще оставям детето си по цял ден. Мисля, че това е важно за развитието на детето, а това е един от основните ми мотиви да избера Канада - децата ми и бъдещето им.
Спокойно, CDN не е Канада, освен ако не ви харесва толкова, че да останете там запостоянно.
Наистина хубава, субсидирана градина има на St-Caterine, между Decelles и Cote des Neiges, но никакъв списък не може да те вкара вътре. Само препоръка от познат с връзки. Градината се казва "Les amies des promis" и е наистина разкошна.

http://www.babillard.net/

във връзка с тази градина
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

NaviD написа: Спомената от Любо градина минава за топ градината тук в околността, според последни данни отпреди седмица се чака само 2 години.
Абе вие се запишете в тази детска градина, нищо не се знае, понякога сформират нови групи и т.н. При нас така се случи преди години и градината си е абсолютно нормална според мен...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Моето лично мнение за начини за намиране на място в детска градина в CDN:

1.Моментално и безпроблемно записване в някоя черна/отблъскваща/скъпа, или подобна градина, където местата са повече от желаещите. Кофти вариант, но за няколко месеца може да се преглътне.

2.Късмет - по случайност няма нито едно дете с препоръки за място в хубава, субсидирана детска градина, а хората (понякога хиляди) в списъка преди вас вече са се уредили другаде, или са пораснали. С подобен успех можете да играете лотария и със спечелените пари да запишете детето в несубсидирана градина.

3.Да се разровите и да намерите някой с тежест, който да ви препоръча в хубава детска градина. Трябва и да го убедите да положи усилие.

4.След голямо, или малко търсене да намерите компромисен вариант.

ЗАБРАВЕТЕ СПИСЪЦИТЕ С ЧАКАЩИ в най-търсените градини! Никой, никога не записва случайно дете там.

Макар, че чудеса стават всякакви. :roll:
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Детска градина в Кот-де-неж

Мнение от Жени »

Таня написа:..... Освен това градината е тъмна, мрачна, и по мои впечатления претъпкана с деца....
Макар да не мога да ти помогна конкретно по темата бих скала да споделя мои впечатления от детските градини и училища, с които аз лично се сблъсквам като персонал в тях.

Имах достъп до 6-7 детски градини, в рамките на 2 месеца, където работех като supply teacher. После работех (5 месеца) в една от най-голямите вериги детски градин покрай Торонто - Peekaboo, която дори предлага на родителя постоянно онлайн наблюдение на своето дете. Сега работя в училище за деца със аутизъм.

Бих могла да кажа, че първото ми впечатление беше, че децата се гледат като прасета! Хигиената е ниска. Ръце не се мият освен ако не са нарисувани с боя. Децата се хранят на масите, на които преди 10 мин. са играли с пластелин. Масите се чистят веднъж на ден - след обяда на децата с парцал, които има съмнителна възраст. Подът се мие, докато децата спят на земята в пласмасовите "коритца" с обувките и с дрехите, а мръсният моп често помита висящото на земята одеало.

Никой не прави забележка на дете, което посяга да си вземе изпуснатото парче хляб от земята! Никой не съблича или не облича детето съобразна времето навън - ако са го завели с пуловер, а е станало топло и то не се сеща да си съблече пуловера, ще плува в пот, докато си го вземат родителите. Прозорци в градината не се отварят поради сейфти ризънс. Само климатикът "освежава" въздуха. В тоалетната детето ще бъде настанено да седне на гърне непочистено от използване от другарчето му преди него. И т.н и т.н.

Общо взето от това, което съм видяла до момента, тука имат много да учат относно услугата Грижа за дете.

Честно казано се опитвам да си го обясня защо е така, всичко това което ви разказвам, но единственият отговор, който намирам, е просто Немарливост! :(

Желая ти искрено да намериш най-доброто за твоето детенце! :wink:
Последно промяна от Жени на Чет Апр 02, 2009 8:09 pm, променено общо 1 път.
Публикувай отговор