Препоръчайте ми речник ?!?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Препоръчайте ми речник ?!?

Мнение от vankata_vd »

Здрасти на всички,
Искам да си купя някакъв хубав Френско-български речник,обаче не знам какъв.................
Та бих помолил да ми препоръчате нещо хубаво!?!

Благодаря предварително ))))))))))))
:lol: :beer: :lol:

Става въпрос за книжен,а не електронен вариант !!!
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
justine
Мнения: 111
Регистриран на: Сря Яну 30, 2008 9:44 am
Местоположение: Sofia

Мнение от justine »

Ако имаш път към София, с готовност ще ти запишем тълковния Robert на диск. Той, разбира се не е френско-български, но върши много добра работа. Иначе, изданието на БАН, 1964 г. е хубаво. Пази се от българо-френския на НАУКА И ИЗКУСТВО ОТ 1983 г.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Мнение от kikolilokiko »

малкият робер го има в замундата
а и други речници има там
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Препоръчайте ми речник ?!?

Мнение от arogance »

vankata_vd написа:Здрасти на всички,
Искам да си купя някакъв хубав Френско-български речник,обаче не знам какъв.................
Та бих помолил да ми препоръчате нещо хубаво!?!

Благодаря предварително ))))))))))))
:lol: :beer: :lol:

Става въпрос за книжен,а не електронен вариант !!!
Pons имам средно големия вариант(18-20 лева). И ми е добре с него:))
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Препоръчайте ми речник ?!?

Мнение от ZanzibarHero »

vankata_vd написа:Здрасти на всички,
Искам да си купя някакъв хубав Френско-български речник,обаче не знам какъв.................
Та бих помолил да ми препоръчате нещо хубаво!?!

Благодаря предварително ))))))))))))
:lol: :beer: :lol:

Става въпрос за книжен,а не електронен вариант !!!
Какво разбираш под хубав и Български?

Защо си против електронен вариант? Няма логика?

Четири години използвах OXFORD Advanced Learner's. Доволен съм, но се разпадна. Много голям е и е изключително неудобен за често "вадене" на думи.

Родих се, когато минах на специализиран електронен речник Sharp PW-E560. Малък, удобен да го поставиш между страниците на книгата. Скоростта на намиране на търсена дума е в пъти по-бърза в сравнение с хартиения вариант. Има история за 30-думи.

"Зареден" е с English Oxford Dictionary с около 350 000 обекта, както и с Oxford-Hachette French Dictionary/Le Grand Dictionnaire Hachette-Oxford (двупосочен ENG-FR И FR-ENG).

Има функция Super-Jump. Т.е. ако имаш непозната дума в тълкуването можеш да предкочиш директно на нея, дори в английско-френския речник.
За повече информация: http://www.sharp.ca/products/eDictionary/560.html
или тук (на мен не ми се понравиха - много са скъпи, въпреки, че имат и български речници) http://www.ectaco.ca/catalogue/Handheld-Dictionaries/
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Re: Препоръчайте ми речник ?!?

Мнение от vankata_vd »

ZanzibarHero написа:
vankata_vd написа:Здрасти на всички,
Искам да си купя някакъв хубав Френско-български речник,обаче не знам какъв.................
Та бих помолил да ми препоръчате нещо хубаво!?!

Благодаря предварително ))))))))))))
:lol: :beer: :lol:

Става въпрос за книжен,а не електронен вариант !!!
Какво разбираш под хубав и Български?

Защо си против електронен вариант? Няма логика?

Четири години използвах OXFORD Advanced Learner's. Доволен съм, но се разпадна. Много голям е и е изключително неудобен за често "вадене" на думи.

Родих се, когато минах на специализиран електронен речник Sharp PW-E560. Малък, удобен да го поставиш между страниците на книгата. Скоростта на намиране на търсена дума е в пъти по-бърза в сравнение с хартиения вариант. Има история за 30-думи.

"Зареден" е с English Oxford Dictionary с около 350 000 обекта, както и с Oxford-Hachette French Dictionary/Le Grand Dictionnaire Hachette-Oxford (двупосочен ENG-FR И FR-ENG).

Има функция Super-Jump. Т.е. ако имаш непозната дума в тълкуването можеш да предкочиш директно на нея, дори в английско-френския речник.
За повече информация: http://www.sharp.ca/products/eDictionary/560.html
или тук (на мен не ми се понравиха - много са скъпи, въпреки, че имат и български речници) http://www.ectaco.ca/catalogue/Handheld-Dictionaries/
Здрасти ZanzibarHero,
Под хубав разбирам ХУБАВ..............иначе проверен от някои които го е ползвал и му харесва,нещо такова?!?!
Под български.........френско-български,ама аз съм го написал това май !?!?!
Против електронния съм,защото повече ми харесва книжният вариант,по ме кефи някакси :D
Вече има логика ?!? /според мен,де/ :wink:

Благодаря ти за инфото(полезно е) и за отговора !!!
Усмихнат ден пожелавам
:thumbsup:
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Издателство "Наука и изкуство"
Френско-български речник ( Има и Българо-френски вариант).
Под дирекцията на д-р Асен Чаушев.
София, 2002
Аз си купих моя от една книжарница в "Димитър Благоев" на Цариградско шосе, май се казваше Софиа прес сега, ама не съм сигурна.
Абсолютно категорично е установено, че ключова характеристика на индивидуалното благополучие е принадлежността към морална общност, усещането, че си ангажиран с нещо отвъд тебе, което придава социален смисъл на съществуването.
Аватар
vankata_vd
Мнения: 268
Регистриран на: Сря Юли 30, 2008 5:57 pm
Местоположение: MTL

Мнение от vankata_vd »

chili написа:Издателство "Наука и изкуство"
Френско-български речник ( Има и Българо-френски вариант).
Под дирекцията на д-р Асен Чаушев.
София, 2002
Аз си купих моя от една книжарница в "Димитър Благоев" на Цариградско шосе, май се казваше Софиа прес сега, ама не съм сигурна.
Благодаря ти CHili,
този найстина е добър.......и други го похвалиха!

А един колега си е купил това http://www.pe-bg.com/?cid=3&pid=12208
Какво ще кажете?!?Някои да има мнение за него?!?

10Х
Последно промяна от vankata_vd на Вто Мар 31, 2009 2:58 pm, променено общо 1 път.
"В мечтите си хората се надяват, в живота си - очакват... Късметлиите, казват, не влизат в сметката!"
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Мнение от milla »

Само да добавя нещо във връзка с казаното от ZanzibarHero

В Bureau en gros има по-изгодна цена за електронните речници.

Ето модели и цени - http://www.staples.ca/ENG/Catalog/cat_i ... electrical

И за Oxford речника там е цена към 100 долара и в магазина предлагат да платиш 10 долара в плюс, за да имаш 2 години гаранция, докато на страницата на цитираните линкове в по-горния постинг цените са около 500 долара.
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Препоръчайте ми речник ?!?

Мнение от Iris »

Много добри кратки специализирани речници:

Glossaires thématiques
http://www.olf.gouv.qc.ca/ressources/bi ... exvoc.html
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
MilenaTri
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 12:39 pm

Re: Препоръчайте ми речник ?!?

Мнение от MilenaTri »

Здравейте. Някой има ли представа откъде мога да си закупя Campus 2 - учебник + тетрадка + CD. Благодаря предварително.
Виена: 30.12.2009г.
TCFQ:30.03.2011-B1/B2
Сертификати:07.09.2011
Букурещ: 15.09.2011
Баркодове: 30.09.2011
Медицински изследвания: 26.03.2012
Покани: 09.10.2012
Публикувай отговор