Въпроси около пътуването и първите дни в Монреал с малко дет

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Въпроси около пътуването и първите дни в Монреал с малко дет

Мнение от IvHaydu »

Здравейте съфорумци!
Обръщам се главно към майките... :D
Ще пътуваме на 4 май със съпругата ми и малкия Иванчо, който е на почти 3 годинки...
Не знаем какво трябва да си вземем оттук за него? Жена ми иска да носи 3-4 бурканчета със стерилизирана храна, за първите ден-два в Монреал... Дали е правилно, или в магазините има подходящи за възрастта на детето готови храни?
Как стои въпроса с памперсите? Трябва ли да си взимаме от БГ?
Някакви специални лекарства и продукти?
Ще ви бъдем много благодарни да споделите с нас вашия опит по въпросите по-горе и в цялост за първите дни с малко дете в Монреал.
:D :D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Botzo

Мнение от Botzo »

IvHaydu,
за памперсите ........ ми дете на близо 3 г. още ли не сте го научили да бъде без памперс ??? Не съм много компетентен мо мисля че на тази въздраст вече памперсите трябва да са поизчезнали. Нашия Декември стана на 2 и от Февруари вече не ползва и си казва сам кога и какво иска да прави ...... памперсите са скъпи на всякъде. За храната вече писаха че не може да се внася ако не е в консерви.
laura написа: Забранен е вносът на хранителни продукти, които не са консервирани, особено млечни и месни продукти. Забранен е вносът на семена, цветя и разбира се, всичко друго, което е забранено по принцип ....
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

da i men me u4udva6..kakvi pampersi kakvi stelirizirani hrani za 3 god dete :shock:
Na6eto be6e na 4ri- lo6oto e 4e na vsiakude go mukne6, toi nikoga ne e bil po spaneto no i za nego be6e umoritelno da go razviavame kato nedo4eten vestnik navsiakude s 4asove i dni, tove e nai-lo6oto spored men kato se idva s dete. a pampersi ima navsiakde, za hranata ne znam, moia sin lapa6e na 3 purjoli, no ako va6eto go hranite s frisolak ili pureta vsi4ko ima i tuka.Lek put i nema da se pua6ite :wink:
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Xei vie dvamata shte me izvinite no veroiatrno i dvata ne cte naiacno kak ce gleda dete. Единстvено za pamperca malko ce 4ydia no moje deteto da gi polzva za prez noshta (ne pri vci4ki deca no niakoi po trydno cvikvat da ne pishkat prez noshta). Otnocno xranite predpolagam 4e jenata pita da doneceli neshto za malkia kato za na4alo razbirai za 1 ili dve xranenie ( pitam gocpoda tatkovcite ako ne ce cterilizira kolko vreme bi moglo da ce koncymira bez malkia da ce natrovi), bix kazala da ako nevi 4aka nikoi procto e nalojitelno. Nai rano na drygia den bixte mogli da idete na pazar. Ako niakoi vi 4akka procto vzemete camo neshto za izpat, tyk naictina ima vci4ko i xranata ne e ckapa. Po vaproca za patyvaneto cmelo niama ctrashmo zemi knijki za ocvetiavane molivi i neshto c koeto terminatora obi4a da ce zanimava ako moje ve4e da ci igrae c tetric moje da cpectish mnogo vreme e ako icka jenati napravo tia da pita na drago carce shte otgovoria :lol: ili pomogna
Последно промяна от mariane на Пон Апр 19, 2004 9:25 pm, променено общо 1 път.
Rosi

Мнение от Rosi »

Ivane, ne vzimaite ni6to.Samo za 1, 2 hraneneta,ne pove4e.A i na leti6teto ako vidiat hrana vzimat vsi4ko.Kakvo stana- namerihte li jili6te?
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

pitam gocpoda tatkovcite ako ne ce cterilizira kolko vreme bi moglo da ce koncymira bez malkia da ce natrovi),
Sega me naro4iha za tatko :D
Botzo 6te smenia znameto :wink:
A mariane, na moia sin spriah da mu steliriziram, dostqa predi da navur6i godinka! A hranata s koiato nie se hranim e dostatu4no dobra i za nego ot dosta dulgo vreme, ta za stelirizirani hrani na 3 godi6na vuzrast za men prosto e stranno.
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Da taka e po otnoshenie na cterilizaciata, za cina ne pomnia no za dashteriata ne ci cpomniam mai da cam cterilizirala kvoto i da bilo ocem shishetata kato ce rodi, zapicax ia na detcka kyxnia pocle obshta xrana razbirash. No ;i4noo az pod cterelizacia razbiram vcly4eia neshto kat zimnina za da ne ce razvali po vreme na patia min 12h. A ina4e izviniavai naictina reshix 4e ci maj, nadiavam ce 4e ne cam te obidila
imalizna4enie
Мнения: 296
Регистриран на: Пон Сеп 29, 2003 11:57 pm
Местоположение: montreal

Мнение от imalizna4enie »

Не бе споко, 6те сменя знамето и съм ок :wink:
А за този вид стерилизация, не знам, ние носехме, банани, седнахме хапнахме в Прага на летището а малкия олапа и храната в самолета. Аз съм на принципа , че добре ли е за мен е добре за него и обратно и според мен няма смислъл нищо да се носи
Rien n'est si dangereux qu'un ignorant ami, mieux vaudrait un sage ennemi.
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Da taka e principno cam caglacna moite cashto olapaxa ci4ko dori i ribata na garcite ma neznam moje bi za v kashti ili xotela ako ne gi 4akat na letishteto znam li moje da e lakomnik a te edva li shte mogat da xyknat kam MAXI vednaga :lol:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Благодаря ви за отговорите!
Явно е необходимо да дам малко разяснения : на малкия му слагаме памперс нощно време, когато спи, защото все още се напишква. Пишем за стерилизирани бурканчета с храна, т.е. готвено ядене, каквото ядем и ние, но стерилизирано в бурканче от детска храна, за да може да издържи повече от 24 часа.
Жилище намерихме - до 5 юни, за после нямаме...
Очакваме оферти! :wink: :D
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
noni
Мнения: 23
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 5:49 pm
Местоположение: Sofia

e

Мнение от noni »

какво толкова като детето е с памперс :roll:
въпроса не беше дали може дете на 3 години да е с памперс :D
а по отношение на храната - всяко дете си е различно може пък да е злоядо и да не иска да яде какава да е купена храна!
Много хубаво "помагате".
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Няма смисъл да му носите нищо. Вече имате жилище, щом се нанесете ще си купите продукти (може и от депаньора :lol: :lol: ) и ще си приготвите каквото ви е нужно. Тук има памперси и дори са по-евтини и по-качествени от България. Продават се в аптеките и големите супермаркети. Може да има и в депаньорите, но няма да имате голям избор. Щом е на 3 години значи има билет и му се полага и храна в самолета. Аз бих взела допълнително шоколад, сокчета в малки кутийки, царевични пръчици, с други думи "глезотийки", защото на децата им писва и имат нужда от специално отношение. Някои авиокомпании дават на децата книжки с маркери, но за всеки случай си вземете малки книжки, блокче за оцветяване, стикери, дребни играчки за в самолета. Ако имате преносим компютър може да вземете и филмчета или игри на DVD. Вземете си и допълнително дрехи за в самолета, защото стават аварии (дъщеря ми например се оля със сок и се наложи да и сменям дрехите). Вземете си и детски парацетамол и си го носете с вас в самолета, защото всичко се случва.

Един последен съвет, няколко дни преди тръгване капвайте по малко минерално масло (напр. Johnson & Johnson baby oil) в ушенцата на детето, за да се разтвори ушната кал (ако има такава). Това би облекчило пътуването в самолета.
Лаура
Rosi

Мнение от Rosi »

IvHaydu написа:Благодаря ви за отговорите!
Явно е необходимо да дам малко разяснения : на малкия му слагаме памперс нощно време, когато спи, защото все още се напишква. Пишем за стерилизирани бурканчета с храна, т.е. готвено ядене, каквото ядем и ние, но стерилизирано в бурканче от детска храна, за да може да издържи повече от 24 часа.
Жилище намерихме - до 5 юни, за после нямаме...
Очакваме оферти! :wink: :D
:beer: :beer: :beer:
Ei bravo Iv, vidia li 4e trevogite ti biaha izli6ni.I tuk 6te si namerite jili6te , niama stra6no.6te imate zial mesetz za tursene i izbirane.Ako vi haresva kvartala , moje i tam da si namerite, makar 4e ako e v CDN e dosta skupi4ko za tova koeto se predlaga.Haide, vse taka da vurvi zanapred.I za deteto ne se pritesniavaite.Vie se vuorujete s mnogo kuraj i polojitelna energia, 6toto 6te vi triabvat.Jalko , 4e niama da sum tuk ina4e s udovolstvie bih vi razvela po zaduljitelnata imigrantskata traektoria purvite dni.
Uspeh!
Аватар
mariane
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Апр 10, 2004 10:57 pm

Мнение от mariane »

Zdravei ti i cemeictvoto ti,

Taz cytrin ycpiax da ponay4a neshto za pampers jivota tyk i po dymite na maiki c malki bebeta ne bilo nyjno da ce nociat pamperci, eto edna inf za cenite na pamperci tyk ne cam cigorna oba4e dali tova e nai evtinia varian( ako ickash cled 29 moga da proy4a i nai kacno do 1 05 da ti pisha za cajalenie cega cam yjacno zaeta) ta pamperc EQUATE 68 br. ctryva 17 dolara razmer 10-17 kg( razbirace ima razli4ni razmeri no cenite varirat kakto v bg ) nali4ni v yomar namirasht ce na metro Namur. Bix ti dala cavet da ci zemesh i igra4ki na unaka ne 4e tyka niama no pone na men v na4aloto ne mi biaxa po djoba a decata ickat da ci igraiat :lol: i ne proiavivat razbirane. E tova e koeto razbrax ako ickash oshte info moga da proveria.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Благодаря ви!
Ще се вслушам в съветите ви и всичко ще бъде наред!
Доскоро! :D :D :D
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Заключено