Да ми препоръчате алтернатива на Bell?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
delisted_2
Мнения: 160
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 11:23 pm

Мнение от delisted_2 »

Всичките съм ги пробвал и всичките си имат кусури. Това е положението в Куебек. Трябва да си намериш вариант който все пак те устройва и си готов на определени компромиси. Големите, като Бел и Видвотрон (пази Боже) им куца много сериозно работата с клиента а и като добавим че регулярно те работят с фактурите са най-зле. Междо другото биллинга на Бел се прави от друга компания. Нищо чудно че все има грешки като се има предвид че половината работници са братушки - махмурлук, кво да правиш. Та да си доидем пак на думата, малките доставчици препродават Бел, така че работата с клиента е по-добра но качеството е по-зле, защото Бел им върти гадни номерца за благодарност че им продават услугите.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

survivor написа:Ами ще разкажа колкото мога по-накратко :) В понеделник се появява силен шум на телефона ни, по-късно същия ден линията беше напълно прекъсната, а с нея и Интернета, който е също към Белл. Същата вечер се обадихме в Белл, казаха ни че на другия ден ще дойде техник между 8 и 5, ако повредата е у нас ще платим май 70 долара. На другия ден осигурихме целия ден човек. Техникът дойде в 5 без 15, първо проверяваше телефоните и жиците вкъщи, каза че повредата не е у нас, но трябваше да види кутията на блока, която била заключена, а се оказа че администрацията вече не работи и няма кой да даде ключа. При всички случаи 5 часа вече отдавна беше минало. Техникът каза че на следващия ден (във вторник) ще дойде негов колега. Ние още същата вечер по-късно се обадихме пак в Белл (поне имат 24-часово присъствие), за да ги помолим да изпратят техник преди да изтече работното време на нашата администрация. Обаждайки се, с изненада установихме че техникът който дойде не е поръчал на другия ден да дойде негов колега, не им е казал какво е установил (че повредата не е у нас), написал само че срещата се е провалила. Няма значение, поръчахме пак посещение, пак ни казаха да има човек вкъщи през целия ден. На другия ден чакаме, вече малко по-нетърпеливо. Първо им се обадихме в ранния следобед. Казаха ни че по нашия проблем се работи от разстояние и ни обещаха че същия ден линията ще бъде възстановена. Втория път се обадихме малко преди 5 часа, казаха че работата от разстояние продължава и пак потвърдиха че линията ще бъде възстановена същия ден. Третия път се обадихме в 10 без 15 вечерта. Казаха ни че до 10 часа линията ще бъде възстановена, и ако случайно не е, да се обадим пак в 10 (като се обадиш, обикновено попадаш на друг човек, те са екип). След като в 10 и 5 пак нямахме телефон, се обадихме за четвърти път. И каква беше изненадата когато мадамата която ни отговори тогава, каза че техник е иидвал в 11 часа, но ние не сме били там :shock: Казваме че не е възможно, там сме били целия ден. Тя ни отговаря че са оставили съобщение на телефонния секретар на джи ес ем-а (бяхме им дали номерата и на двата ни Джи ес ем-а и не се отделяхме от тях). Да, обаче там телефонен секретар нямаме. После ни каза че техникът дошъл в 11 и потъърсил консиержа, ама него го нямало. Само човек, който изобщо не е припарвал до нашия блок може да каже такова нещо. Защото ние сме в голям комплекс с голяма администрация и на вратата ще ти извади очите списък с телефоните на целия екип, занимаващ се с администрацията и поддръъжката на блока. Ако случайно някой не може да бъде намерен, останалите със сигурност ще бъдат намерени. Попитахме защо целия ден са ни лъгали че работят от разстояние и линията ще е готова същия ден, че последния път когато са ни уверили в това е било само 20-ина минути по-рано, оная изобщо не отговаряше на въпросите ни, повтаряше като грамофонна плоча заучени фрази. Пихме една студена вода и след 15-ина минути пак се обадихме. Падна се пичът който ни беше пратил за зелен хайвер в 10 без 15. Познахме го, питахме го защо така ни е казал, отговорът беше само "Явно линията ви не е възстановена". Не можело да се мине без ново рандеву с техник. За какво бяха тези приказки за работата от разстояние така и не разбрахме, ама карай. Поръчахме среща с техник и за следващия ден, трябваше да осигурим присъствие вкъщи трети пореден ден. Помолихме да дойде преди 4, за да е сигурно че администрацията ще е в работното си време, каза чакайте няколко минути за да го запиша това в досието ви. На другия ден чакаме пак и пак нищо. Обаждам се към 3 следобед и се оказва че не е записано никакво рандеву. Ние вече пред нервна криза, какво ти пред, направо във. Накрая се разбраахме че на другия, четвърти ден ще дойдат между 12 и 5, накарах я да го повтори няколко пъти, и вече със силно съмнение в сърцето затворих телефона. Тогава мъжът ми обаче смени тактиката. Обади се отново и направо поиска разговор със супервайзър. Свързаха го, обясни случая, супървайзърът каза че лично ще се ангажира с нашия случай и на другата сутрин между 8 и 1 ще дойде човек. (Между другото предишната мадама която няколко пъти я накарах да потвърди че техникът е записан за между 1 и 5, в крайна сметка беше записала в досието ни между 8 и 5 :) .) На другата сутринние вече силно невярващи че изобщо са поръчали техник да дойде у нас, в 11 часа се обадихме пак и направо поискахме разговор със супервайзор. Той ни каза че е записано че техникът вече е у нас от 10 часа и работи :) Казахме че никой няма, лека смутена пауза, след което ни увериха че всеки момент ще дойде. В действителност дойде в 12 и 10. Както и да е, до вечерта оправи телефонната линия, но не и Интернета и каза за Интернета да си се обаждаме отделно, той бил само по телефоните. Мъжът ми същата вече прекара час и 10 минути в тъпи разговори с индийци и кебекари да доказва че си е включил компйтъра (въпреки че и телефона и Интернета са под шапката на Белл, естествено никой не си е направил труда да каже на другите какъв е бил проблема че да се ускори работата). Симпатико вече бяха точни и на другия ден изпратиха човек и ни тръгна и Интернета. Цялата тази история освен четири работни дни ни костваше и много нерви. Искаме да се отървем от Белл на всяка цена, дори ако трябва да плащаме неустойки. Естествено, не искаме да се хвърляме на първия попаднал ни.
Където и да ходиш с изключение на Видеотрон пак ще получаваш услугата чрез линиите на Бел.
Защо си мислиш, че техника е чиновник и може дадойде в точно определеното от теб време. Ако прочетеш внимателно инструкциите в сайта на Бел ще видиш, че проблема е в теб, а не в техника/ците на Бел. Тук за разлика от България всеки прави само това което може и е нормално Бел да ти изпрати 4 различни техника и при това в различно време. Един ще ти поправи телефонната линия, 2-рия интернета, 3-я телевизията, а 4-я охранителната система.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11756
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Добре де, никой не спомена Коджеко. Ние я ползвахме в Онтарио, но централния им офис мисля е в Монреал.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Имахме проблем с Белл, надписани сметки за телефон и прочие плюс трагични разговори с индийци за липса на интернет. Ядосах се, смених телефона с Видеотрон. Видях, че цените на Видеотрон за интернет с по-високи и се отказах да сменям интернета. От Видеотрон ми казаха, че няма да плащам нищо за смяната на телефона. Платих на Бел още една сметка и получих 100 сметка за инсталация на едно голямо черно л....о, от където излизат кабелите за тел. Сега съм с телефон и кабел Илико на Видеотрон и интернет на Бел... Като се поуспокоих след проблемите си с Бел и като видях, че Видеотрон ме подхлъзнаха с парите - 100 долара, разбрах, че не е трябвало да се ядосвам прекалено и да не си усложнявам живота с нова компания. ВСИЧКИ СА МАСКАРИ, рано или късно изгаряш, не фатално, трябва да се контролират нервите - това е всичко. Моят съвет е - стой при Белл, не си усложнявай живота и не се бъркай в джоба ненужно.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Ами след като видях че с всички компании има проблеми, май наистина ще си останем в Белл. Все пак за 7 години, това не е първия проблем, 6 месеца преди това пак 1 седмица нямахме Интернет, но преди това проблеми не сме имали. Съветът ми е ако видите че почват да ви разиграват, оплаквайте се веднага на супервайзорите.
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Аз бях с бел преди време. С псувни се разделихме. После дойдоха едни приятели и се вързаха към Бел, но без договор. Така по-може. Всеки един момент може да им кажеш чао и може би затова са по културни.
Мен обаче с договор, ме направиха луд.

Сега съм с Видеотрон (само интернет) и нямам никакви забележки.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Bell - телефон и интернет вече няколко години подред.
Нито една минута down.
Скъпари са но са качествени.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Специално за симпатико, ще върнат хелп деск-а от индия обратно в Канада...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор