За всички, които заминават - по-евтини лекарства

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Dimitar Kolev

Мнение от Dimitar Kolev »

Sorry tva 3-toto ne e za tuk
LaRue
Мнения: 2647
Регистриран на: Сря Мар 03, 2004 2:13 pm
Местоположение: Карлуково, избягал от Психиатричната Клиника

Мнение от LaRue »

Нищо не казвате за противозачатъчните?
Госпожо, преди да виснете във форума изключихте ли печката???
This Account Has Been Suspended
Изображение
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Za 15-godishni deca lekarstvata sashto sa bezplatni, ako sa s recepta (pone pri nas beshe taka). Ako ne si na nyakakav specialen rezhim (social, zastrahovka ot rabotata i t. n.) ima nyakakva sistema za oblekcheniya za lekarstvata, ama ne mi e mnogo yasna. Primerno za za lekarstvo koeto struva 12-13 dolara, skoro mi namaliha cenata samo s 2-3 dolara, a za lekarstvo koeto struva 60 dolara, mi poiskaha samo 15 dolara. Za decata dosega vinagi ni e izlizalo bezplatno. Utochnenie - lekarite ne izpisvat siropi za kashlica, lekarstva podtiskashti temperaturata i t. n., i sled kato nyama recepta, si gi plashtate sami.

Homeopatichni lekarstva sam kupuvala za po 7-8 CAD. Ako si nosite ot BG, ne zabravyayte da gi uviete vav folio predi patuvaneto. Imalo nyakakvi izlachvaniyana na skenera, koito vliyaeli na kachestvata im.

Snezhi, kato kazvash za lekarstvata za deteto v Ontario, izliza, che rezhimat za decata e savsem razlichen ot tozi v QC?
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Заради безплатните лекарства за децата има следният проблем, ако сте застраховани и лекарствата на семейството ви се покриват от застраховател, глупаците в аптеките понякога слагат децата в безплатната програма и след няколко години ви се изпраща тлъста сметка за дължими суми, така че ако сте застраховани и не ви взимат нищо за лекартсвата на децата, накарайте ги да проверят за да не стават грешки и набутване...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

survivor написа: Snezhi, kato kazvash za lekarstvata za deteto v Ontario, izliza, che rezhimat za decata e savsem razlichen ot tozi v QC?
Така е survivor, различно е. В Монреал нейните лекарства ни ги даваха от самата болница и за тях не сме плащали нищо. Отделно ни даваха рецепта за "консумативи" ако мога така да ги нарека (превързочни материали), които си купувахме от аптеката и ни излизаха по около 230$ на месец. В Онтарио обаче не е така - тук всичко се плаща, освен ако не си на социална помощ. В случай, че имаш здравна застраховка, тя поема част от сумата (в нашия случай до 500$ на човек годишно за първата година, за следващата по 1000$ на човек), което не ни покри почти нищо, имайки предвид, че на месец за лекарства давахме по около 1200$, като връх на всичко нито семейната нито допълнителната застраховка която направихме за детето не покриват точно тези лекарства, които ни изписваха.
Както и да е, ние сме частен случай. Мога само да ви пожелая никога да не ви се налага да купувате нещо повече от сироп за кашлица или температура.

Искам да допълня и нещо за детските сиропи против температура - безсмислено е да си носите Калпъл или какъвто и да бил друг сироп от България. Тукашният Тайленол е по-добър - действа по-бързо и държи по-дълго време. Освен това при нужда може да се редува с Адвил, който може би е дори по-добър от Тайленола.
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Sneji написа:Искам да допълня и нещо за детските сиропи против температура - безсмислено е да си носите Калпъл или какъвто и да бил друг сироп от България. Тукашният Тайленол е по-добър - действа по-бързо и държи по-дълго време. Освен това при нужда може да се редува с Адвил, който може би е дори по-добър от Тайленола.
Spets po nevolia, a... :( .
Sneji dano naistina na nikoi ne sluchva da dava takiva sumi za lekarstva.
A na plaha niama kakvo da mu obisniavash...toi e plah i ne razbira. Ti si dusha chovek, no kogato niakoi prostak se izplue varhu hora kato tebe mi ide da napravia neshto po-seriozno ot edna maina...jalko che ne go poznavam (ili pone ne znam koi e) :x
Kak ia karate stia razhodi :?: sorry ako ne mi e rabota ne otgovariai, no ima nachini da se pomogne...
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

IvHaydu написа: Малка добавка - в България поне от две години има "Имодиум", даже имаше една коментирана реклама по телевизията... :D
А Тиленол - ще го пробваме, дано не е толкова прехвален, като Алка Зелцер...
:beer: :beer: :beer: :beer:
Имодиум има в България от МНОГО години. Сулфагванидин и имодиум имат много различни механизми на действие и не могат да се сравняват.
Тайланола е просто американското пазарно име на парацетамола. Дано не се разочароваш.....
Лаура
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

survivor написа:Za 15-godishni deca lekarstvata sashto sa bezplatni, ako sa s recepta (pone pri nas beshe taka). Ako ne si na nyakakav specialen rezhim (social, zastrahovka ot rabotata i t. n.) ima nyakakva sistema za oblekcheniya za lekarstvata, ama ne mi e mnogo yasna. Primerno za za lekarstvo koeto struva 12-13 dolara, skoro mi namaliha cenata samo s 2-3 dolara, a za lekarstvo koeto struva 60 dolara, mi poiskaha samo 15 dolara. Za decata dosega vinagi ni e izlizalo bezplatno. Utochnenie - lekarite ne izpisvat siropi za kashlica, lekarstva podtiskashti temperaturata i t. n., i sled kato nyama recepta, si gi plashtate sami.

Homeopatichni lekarstva sam kupuvala za po 7-8 CAD. Ako si nosite ot BG, ne zabravyayte da gi uviete vav folio predi patuvaneto. Imalo nyakakvi izlachvaniyana na skenera, koito vliyaeli na kachestvata im.

Snezhi, kato kazvash za lekarstvata za deteto v Ontario, izliza, che rezhimat za decata e savsem razlichen ot tozi v QC?
В Онтарио лекарствата за деца не са безплатни. Всичко се плаща, а след това част от сумата или цялата сума се възстановява от застраховката. Ние не сме достигали максимума на застраховката си все-още (дано не ни се налага), затова нямам представа какъв е (не ми се търси), но т.нар. deductable е 50$, т.е. след първите 50$ лекарствата, закупени с рецепта са безплатни до достигане на тавана на застраховката.
Някои уреди, напр. глюкозомери, са безплатни за диабетиците (или "временните" диабетици), но се плащат консумативите - игли, "strips", а те никак не са евтини! На мен за 1 месец ми излязоха около 200$!
Лаура
Botzo

Мнение от Botzo »

:idea: Аз имам такъв един въпрос, има ли забрабеби лекарства които не могат да се внасят :?: :?: КОгато исвахме в Аржентина ни отвориха багажа и ни взеха всички салами, сирена и медикаменти. После и забедоха до нещо тип ПРЕСА, която така ги насмели че станаха на прах и склед това ни накараха да подпишем че сме стнали свидетели на тяхното унищожаване. Това било във връзка с някакъв си закон за забрана на внос в страната та ткива работи ........
Та има ли подобен закон там и какво забранява да се внася :?:

Благодаря.
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Botzo написа::idea: Аз имам такъв един въпрос, има ли забрабеби лекарства които не могат да се внасят :?: :?: КОгато исвахме в Аржентина ни отвориха багажа и ни взеха всички салами, сирена и медикаменти. После и забедоха до нещо тип ПРЕСА, която така ги насмели че станаха на прах и склед това ни накараха да подпишем че сме стнали свидетели на тяхното унищожаване. Това било във връзка с някакъв си закон за забрана на внос в страната та ткива работи ........
Та има ли подобен закон там и какво забранява да се внася :?:

Благодаря.
По принцип не е разрешено внасянето на НИКАКВИ лекарства, освен ако не са ви необходими за лечението на хронично заболяване.
Забранен е вносът на хранителни продукти, които не са консервирани, особено млечни и месни продукти. Забранен е вносът на семена, цветя и разбира се, всичко друго, което е забранено по принцип (експлозиви, наркотици, то е ясно). За семена - може да се внасят само ако имат сертификат, че са за износ в Северна Америка (така си донесохме пакет с луковици за лалета, подарени ни в Холандия). Особено стриктни са по отношение на месото и млечните продукти, най-вече ако идваш от Европа. Може би и вие ще имате проблем (все пак Аржентина е голям производител на месо, но не зная как е ситуацията с лудата крава при вас).
Лаура
Botzo

Мнение от Botzo »

ОК, ясно. ние вече решихме. Никакви храни, никакви хапчета, никакви ратеиня. Така да ну е мирно на главата че не ми се разправя по митниците.

Лаура благодаря ти.
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

laura написа:
IvHaydu написа: Малка добавка - в България поне от две години има "Имодиум", даже имаше една коментирана реклама по телевизията... :D
А Тиленол - ще го пробваме, дано не е толкова прехвален, като Алка Зелцер...
:beer: :beer: :beer: :beer:
Имодиум има в България от МНОГО години. Сулфагванидин и имодиум имат много различни механизми на действие и не могат да се сравняват.
Тайланола е просто американското пазарно име на парацетамола. Дано не се разочароваш.....
Лаура
Спомням си една доста шумна и масова кампания на Имодиум в БГ, преди 2-3 години беше...
Значи Тиленол е всъщност парацетамол? А, добре...
Няма да се разочаровам (поне не от това), дай Боже да не се налага да гълтаме хапчета... :D
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
rath

Мнение от rath »

Изтрито от Кума Лиса
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

farmazevtichen sklad

Мнение от Nalex »

Kato 4ovek rabotil v tazi sfera ste vi kaja edno:idete v niakoi farmazevtichen sklad i tam ste vi legne s 25% otstapka- kogato stava za po-goliama suma ima znachenie.
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

Nalex, blagodarya za cennata informacia. Mozhesh li da me orientirash kade ima takav sklad?
Заключено