Проблем с Canada post/Customs

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Rhea »

От Франция колетите се получават в Монреал. Много често точно тези от Франция са изтърбушени и полу празни. Има едни специфични опаковки на Колисимо, които са изкючително слаби. Ако е в канадска опаковка значи колета е минал през специялен сектор в който служителите се опитват да възстановят съдържанието на пратката доколкото е възможно. Предметите които не се знае от кой колет са изпаднали се изпращат в център за изгубени вещи в Нова Скоша и се тъсят ако има рекламация. Стачката няма нищо общо, защото стачкуват секретарките които нямат достъп до колетите, а и тези които стачкуват са навън, а не при пратките.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Тва па много интересно.
Франция едно време беше нормална държава, сега е придобила социалистически вид ...
:beer: :beer: :beer:
Kiwi
Мнения: 1083
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:24 pm

Мнение от Kiwi »

Аз съм бил свидетел на колет от Канада до Канада да липсват неща.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Kiwi написа:Аз съм бил свидетел на колет от Канада до Канада да липсват неща.
Ма тва 100% е изключение ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
Rhea
Мнения: 176
Регистриран на: Пон Юни 27, 2005 5:29 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Rhea »

Като написах че колетите от Франция идват полу празни нямах предвид че съдържанието липсва. Просто опаковките са слаби. Относно коментара на Киви, аз пък съм виждала цели колети да липсват. Ако не беше така нямаше да има отдел Рекламации.
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Да опиша поредната стъпка от епопеята :evil: , обадих се първо на митницата и от там ми казаха, че пакета е пристигнал при тях за проверка, но те не са го отворили. След като се обяснявах, че пакета е препакетиран в канадски кашон от картофи :shock: а оригиналния въобще не фигурира, а само много добре изрязан адреса и стикера на митницата с инв.номер ми беше казано, че препакетиране правят Канадската поща. И така аз звъня на пощата, бях на изчакване 45 мин. :shock: и се започнаха едни обяснения.....според служителката - пакета бил отворен на митницата(да ама на декларацията за митото и таксите от митницата пише не е отварян), ами това да липсват неща от колет се случвало и аз трябва да се жалвам на изпращача да подаде оплакване и да се плати обезщетение от пощите на изпращача, това било решението на въпроса :twisted: . Не очаквах такъв отговор от служител на пощата след като в Канада има закон за кражба на поща, да, не е доказано, че са откраднати нещата но поне да замажат положението и да кажат, че ще разследват случая.
Добре че изпращача се оказа читав та ще ми изпратят отново едно от липсващите неща, а за другото ще ми върнат парите.
Сега ще седна и ще напиша едно писъмце на Омбудсмана на Канадските пощи да водим той на какво мнение е по въпроса.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Leni, много правилно са ти отговорили относно разследването.
Оплакване подава ВИНАГИ изпращача, дори и крадец от Канада да ти се е разписал на колета че го е разграбил той.
От там почват следствие което евентуално ше завърши тука.
Също така, ако изпращача няма застраховка, не става нищо, та какъвто и да е случая, изпращача е тоя който се заема с него.
Не знам как стоят нещата във Франциа, ма ако той / тя няма застраховка от там, става бая сложно.

Айде успех :-)
:beer: :beer: :beer:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Застраховката е платена във Франция, а не на канадските пощи. Доставчика са френските пощи ,канадските са посредници само, няма как да ти платят застраховката и да направят разследване.
Изпращача е магазин и той си има застраховка, още повече ,че при тях доста често липсват артикули и пращат грешни, особено по празници и при намаление, та са свикнали с оплаквания. Има хора дето и две леви обувки са получавали от тях. :) Иначе са добър онлайн магазин.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор