Въпрос към канещите роднини на посещение

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Въпрос към канещите роднини на посещение

Мнение от p4eli4ka »

Имам спешен въпрос към тези, които скоро са канили роднини на посещение. Попълнихме всички документи както си му е реда, но днес на свекърва ми от консулството са казали, че били сме попълнили Сведения за семейството по стария начин. Искали да намерим (нямам идея от къде) формуляра, да го попълним, да го сканираме и да го пратим в София. Ако някой има идея какъв формуляр им е скимнало да искат, моля да помага. Аз съм попълнила този, на който е написано на български. Имам този, който ние попълвахме като имигрирахме, но знам, че преди не го искаха него, а държаха на техния си :ooooh:
Утре така или иначе ще се обадя до консулството да ги питам какво точно искат, но все пак ако някой има идея за какво иде реч, моля да помага.
Пък ако някой има формуляра и може да ми го прати, ще съм много благодарна :) И-мейла ми е: ...........
Последно промяна от p4eli4ka на Вто Дек 09, 2008 10:32 am, променено общо 1 път.
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Форумулярът се намира във всяка община. Не може да ти го пратят, защото там ти го заверяват. Отиваш и свършваш работата точно за 2 минути.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Кримон, ти май не си разбрала за какъв формуляр говоря. Каква община, какви 2 минути :roll: Новия формуляр са го пратили на свекърва ми на и-мейла (току що разбрах), но имаме проблем и не можем да го отворим, тъй като не е използван дълго време. Румънците го били променили формуляра и то от скоро.
Моля ако някой има новия формуляр, да ми го прати на ..........
И моля без глупави отговори. Не каня роднини за първи път и знам много добре как се прави всичко, единствения проблем е, че има нов формуляр, а аз го нямам.
Последно промяна от p4eli4ka на Вто Дек 09, 2008 10:35 am, променено общо 1 път.
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
panchita
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 4:18 am
Местоположение: Montreal

*

Мнение от panchita »

Да не би да става въпрос за това - RENSEIGNEMENTS ADDITIONNELS SUR LA FAMILLE - IMM5406
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

panchita, IMM5406 се попълва когато се емигрира. За посетителска виза преди се попълваше подобен документ, който беше написан на български, а се попълваше на английски или френски. Даваха го от консулството в София, не можеше да се намери в нета. Възможно е наистина да са започнали да искат IMM5406, но нямам никаква идея дали е наистина така. Затова въпроса ми е отправен към тези, които скоро са канили роднини.
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

като са ти глупави, оправяй се сама :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
panchita
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 22, 2007 4:18 am
Местоположение: Montreal

*

Мнение от panchita »

Пчеличка, каних близки през септември и попълнихме този формуляр по примера на наши приятели, затова го посочвам. Незная, сега може да има нещо ново. Успех.
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

panchita, мерси за отговора. Явно ти поне разбра за какво говоря :wink:
Чакам и други мнения по въпроса :roll:
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

p4eli4ka написа:...
И моля без глупави отговори....
Mоля без глупави и неясни въпроси !

Мерси !
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

p4eli4ka написа:... Новия формуляр са го пратили на свекърва ми на и-мейла (току що разбрах), но имаме проблем и не можем да го отворим, тъй като не е използван дълго време. ...
Ами отворете го, и ги помолете да го изпратят отново ... просто ...
или пък просто им дайте друг е-мейл (да се бяхте сетили да дадете валиден е-маил като подавахте документите би помогнало също)
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
Аватар
p4eli4ka
Мнения: 680
Регистриран на: Сря Окт 01, 2003 7:34 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от p4eli4ka »

Yahoo, защо panchita ме разбра, а ти не можеш? Явно проблема не е във въпроса, а в този, който си мисли, че може на всичко да отговори, дори да не е наясно. Не случайно писах:
въпроса ми е отправен към тези, които скоро са канили роднини.
А на това:
Ами отворете го, и ги помолете да го изпратят отново ... просто ...
или пък просто им дайте друг е-мейл (да се бяхте сетили да дадете валиден е-маил като подавахте документите би помогнало също)
ще отговоря така: Така ще направим, но е много трудно да се свържем с консулството, защото линиите им са претоварени. Чист късмет е някой да отговори. Пък за другия и-мейл, ами не сме се сетили, да се гръмнем ли. Хора сме, грешим, затова сега търся помощ тук. Когато емигрирахме тук намирах отговори на много въпроси. Сега, намирам само неясни и подигравателни отговори на въпрос, отправен към хора, които знаят за какво иде реч.
Pour être heureux un an, gagnez au loto. Pour être heureux toute votre vie, aimez ce que vous faites Изображение
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

каквото почукало, такова се обадило :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Yahoo!
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Ное 04, 2008 12:06 pm

Мнение от Yahoo! »

p4eli4ka написа:Yahoo, защо panchita ме разбра, а ти не можеш? ...
Интересно защо ли си останала с такова впечатление ? ... вероятно не си разбрала какво съм искал да кажа ... Вероятно съм го казал така, че другите да не ме разберат еднозначно ...Звучи познато, а ?

Сега да уточня :

1. Разбрах веднага за какво става въпрос в твоя въпрос.
2. Разбрах че ставаш нервна когато не ти се отговори "подобаващо" (ама тук е ФОРУМ).
3. Разбрах че за теб форума е сборно място на хора които само се подиграват на другите (преди е било друго).


Нищо лично ... ама споделям последното мнение на Кримон
"I want to know God's thoughts; the rest are details."
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Yahoo! написа:Нищо лично ... ама споделям последното мнение на Кримон
е от това може да се направят само "-" изводи за теб ;)
Ако няма какво да кажете, по-добре не го казвайте тук, ако и да е форум ;)
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

p4eli4ka написа:panchita, IMM5406 се попълва когато се емигрира. За посетителска виза преди се попълваше подобен документ, който беше написан на български, а се попълваше на английски или френски. Даваха го от консулството в София, не можеше да се намери в нета. Възможно е наистина да са започнали да искат IMM5406, но нямам никаква идея дали е наистина така. Затова въпроса ми е отправен към тези, които скоро са канили роднини.
Тук ти е грешката, p4eli4ka. Сведенията за семейството са такива сведения, които не търпят промяна в зависимост от целта на използването им или според питащия. Те може да бъдат използвани и се използват както за виза за постоянно пребиваване, така и за временно такова.
Попълвай формуляра и го пращай, за него иде реч. И аз него попълних за тъщата, която пристигна на 19.11.2008 г. т.е. преди броени дни.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Заключено