Интернет банкиране и сигурност

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
tosterami

Мнение от tosterami »

Всъщност въпросният пич казва че най-най-най-сигурният начин е да си изключиш компа, и даже и тогава гаранцията не е 100%
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Ба ли го, на мене лично нищо не ми е казал, може и няколко неща да е казал, тва което обадих ми го каза даскала по TCP/IP ...
:beer: :beer: :beer:
Аватар
melhaer
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 4:49 am

Мнение от melhaer »

значи, ако някой ти вдигне мерника, ще намери начин как да те измами - дали щи хакне акаунта, или ще пребие на улицата и ще ти вземе парите - все тая.

позлвайте дебитни кредитни карти и онлайн разплащания - но ги позлвайте умно - както споенаха по-горе - вие сте защитени - да не ви давамам акъл, че елошо, но скоро поръчах 3 тениски от хонг конг - скейтърски - етнис, елемент итн, стуваха 50 лева с доставката, като тук, в БГ, само ендната тениска е 40-50 лв....идват и кво да видя? не 3, а 2 тениски - пуснах клйм до пейпал, ама им казах, че не съм поучил 2, а 1 тениска - нали се сещате - ще ме цака той мен с топла бира:) - и хората ми върнаха парите за двете неполучени тениски...

Никой не е защитен, но се сетете, че при всяка измам възможноста да те хвната не е хич малка - та ако има възможност да те хвната ти кого би окрал - мен с мизерните ми суми или някой дето може да го закаш с поне 100 пъти повече? и не казвайте, че капка по капка е вир, защото колкото повече капки, толкова повече възмжности да ви гепят...аз дрехи, кецове и електроника пазарувам почти на 100% от ибей и амазон, просто ми излиза 2-3 пъти по-евтино, отколкото в бг, и досега проблеми не съм имал...като дойда в Монрел един ден, живот и здраве, ще продължа по-същият начин и да - линукс е доста добър избор за защита на личните данни, както и полването на всякакви смс кодве, сертификати итн...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

НИКОГА НЕ ПАЗАРУВАЙТЕ ОТ КВАРТАЛЕН ОБЕКТ С ДЕБИТНА КАРТА!
Това е доста разпространена измама. Продавачът в малък магазин или бензиностанция прекарва картата прес магнитен копир, подава ви терминал да си ваведете пин-а, като в същото това време осъществява и банковата транзакция. Така прави цял ден, цъбирайки копия на стотици карти + пиновете им.
Ако обектът е с повече от един служител това е трудно или невъзможно.
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

melhaer, прав си 100% ...
Аватар
melhaer
Мнения: 10
Регистриран на: Съб Авг 30, 2008 4:49 am

Мнение от melhaer »

ablood,

този случай с малък магазин в БГ или в канада е?

значи как се процедира ако се оплачеш на банката, че са те хакнали?

почват да се сверяват трансакциите, както и последната по твои спомени, която си направил ти - сравянват се и транзакациите и на др. ужилени - независимо дали са от твоята банка или не - има си обща база данни в местнто ФБР - и какво да видят - изведнъж 90% от ужилените са пазарували в малката бакалия на дедо гошо - т.е. след транзакцията там почва масово източване на картата...

не е толкова песно, колкото го описвате...

добър вариант за онлайн разплащания е да позлвате пейпал - много хора са недоволни, но там за да си регнеш картата трябва да получите един специален код, който ви идва с месечната рапечатка или си я виждате в онлайн бнакиранетот - т.е. ако някой ви зане номерата трудно ще регистритра картата ви, след като не може да получи този код...освен това разплащанията в пейпал са много добре защитени...

не казвам че няма как да ви измамят, има и то стотици наини, но това не трябва да ви кара да се плашите - тук в БГ всеки ден умира сума народ по улиците, ама това едва ли ви кара да слезете от колата, нали?

освен това, някои банки, тук знам в БГ за ОББ, че имат услуга за пращане на СМС след извършване на транзакция - ако можете да позлвате подобна улсуга би било супер, защото в момента в който получите такъв смс, а не сте направили вие плащането и се обаждате в бнакта да го стопират, докато е в пендинг процеса:)

и пак казвам - най-вече ви лъжат не с хакване а с психо измама - обаждат се иказват - здравейте, ние сме от банката, поради еди си какви причини тук ни трябва паролата ни и вие им я давате...същото е ис тази ливанска примка - гълта ти картата банкомата и ти след това звъниш на телефона дето е напсиан на банкомата, а той в фалшив - там те питат за ПИНА и чао чао...

затова в такива случаи не звънете на този тел, а на телефона на вашата банка и там да ви блокиат пина - от банката ако ви звънят никога, ам никога няма да ви питат за пина...

всичко това го има в нета...четете и ще сте максимално защитени, не на 100%, но на 100% от вършене на глупости:)
Публикувай отговор