Преместване в Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Pehlivan
Мнения: 124
Регистриран на: Пон Авг 06, 2007 9:52 am
Местоположение: Aurora,Ontario,Canada

Мнение от Pehlivan »

Като гледам котировките на петрола по света май нема да е далеч да пишем такава тема "Преместване от Калгари".Аз не вервам на такива заплати,и да ги има таквиз скоро ще падат надолу,както по едно време с компютърджиите и и те станаха много и те надолу.Но както се казва да използваме момента да доим доколкото можем.Скоро всички ще тръгнат към Източните провинции на Атлантическите шелфове.Доколкото си спомням до 60$ на барел е неизгодно добиването на нефт от пясъците ,а петрола отива под 60$.Лошото е че закъсва цялата Канада. 8)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Pehlivan написа:Като гледам котировките на петрола по света май нема да е далеч да пишем такава тема "Преместване от Калгари".
:lol:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

А аз тъкмо щях да предлагам всички канадски българи да се преместим в Калгари, и от квебек, и от онтарио, и от беце-то ...
Така щяхме всички да получаваме поне по 50$ на час, нямаше да има бедни, а и щяхме да сме си много наблизо ако искаме да си треснем по един шамар, или нещо друго.
Сега например ако си се сдърпал с някой (или нещо друго) на другия край на Канада, всичко си остава само на форумна хартия.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Kan_Tangra написа:всичко си остава само на форумна хартия.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Няма лошо,като почнат да се местят ще им даваме квартири на албертиански цени,те нали са си свикнали да цакат дебело. :D
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

:beer: :beer: :D :D
Благодаря за гостоприемството, били сме и на Изток...

Аз мисля , че ще устискаме, с леко урязване на екуализайшън пеймънтите за Изтока. Колкото да се запази баланса. Щото тука не е за всеки - прави сте. 8)
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Забелязвам леко разстройство във вашите редици щом вече сте в процес на настройване за устискване.Стискайте братя ние сме с вас и като водещ федреален производител на хартия и нейните производни няма да ви оставим в труден момент. :D
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

krimon написа:
Pehlivan написа:Като гледам котировките на петрола по света май нема да е далеч да пишем такава тема "Преместване от Калгари".
:lol:
Ако сте получили силен удар в главата и сте загубили съзнание а след това и разума се е изпарил, може да я пускате темата за Преместване от Калгари. Ако е останало малко разум, ви съветвам поне в Едмънтън да се преместите. Май трябва да се пуснат темите "Защо мразим Алберта", " Завижда ме ли на големите заплати, като сме на социал", "Кой ще ни плаща социала ако барела падне под 60$", "Я не сакам да съм добре, сакам Вуте в Алберта да е зле"............Смешници!!! То простотията не ходи по дърветата.
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Тя темата съвсем се отплесна ,ама нейсе.
За заплати не ми се говори, щото гладен на сит не вярва.
На въпроса колко трябва да падне цената на нефта и природната газ, за да го замундзим в Албърта, прост отговор няма.
Последно чух, че трябват поне 80 кинта за барел за да има печалба от нефтените пясъци (добив по сондажен път) - това е по-скъпото и рисково добиване на нефт от пясъци. Чух още, че при 60 кинта/барел и надолу почват да затварят рафинериите при Форт Мак....
Това обаче са само слухове.
Това, което ме дразни е, че миналата година нефтът беше под 60 кинта (усреднена цена за годината) и никой не си мислеше да затваря производства. Даже напротив...
Другото, което ме дразни е, че хората в този форум, а и в Канада като цяло, не осъзнават, че от евтин петрол никой в Канада няма далавера. Нито потребители, нито производители.
Петро доларите за единственото нещо, в момента, което крепи канадската икономика да не влезе в много грозна рецесия.
И последно - не знам до къде ще падне нефтът. Но ако падне до 30-40 кинта, една камара нефтени полета по целия свят ще затворят. Резултатът ще бъде, че до 18 месеца след това нефтът ще е на 100 кинта за барел и порочният кръг се затваря.
Така че да се надяваме, че нефтът ще се движи около 70 долара за барел и всички ще са щастливи.
Айде наздраве, че стана реферат
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Пепино, не се ядосвай, виж че се закачат хората от съклет... Ние ако се наложи да се местим на Изток, там ще да са само градове-призраци останали.

Кога ще идваш пак към Калгари, или ти си циркулираш редовно.. :beer2:
CFS 801

Мнение от CFS 801 »

Не забравяй ,че в тези канадски нефтени плантации някой е вложил много долари за да ги рафинира и сега трябва да си ги връща и картинката която ти ни представяш е по скоро пожелателна ,а не апокалипстична.
И аз като оптимист по скоро си мисля ,че нещата ще се уравновесят за сметка на някоя друга подпалена черга отколкото да гледаме филма кнада съкс,но това в никакъв случай не ви предвещава добри времена на вас подменили ценностите на цивилизацията за някой и друг петро долар. :cry:
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Бате, тва го приемам за сериозно изказване и ти вярвам. Само че за мене бъркаш: по цивилизацията никога не съм залитал, ако не в Канада, живял съм в северна Русия и най-вече на Широка Поляна лятото, като Арми. :wink: И за доларите бъркаш: в Албърта бих останал и само доброволец даже, а ти без доларите веднага отлиташ... :beer:
Sunny boy
Мнения: 1110
Регистриран на: Нед Юли 27, 2008 2:53 pm
Местоположение: White Rock,BC

Мнение от Sunny boy »

Pehlivan написа:Като гледам котировките на петрола по света май нема да е далеч да пишем такава тема "Преместване от Калгари".Аз не вервам на такива заплати,и да ги има таквиз скоро ще падат надолу,както по едно време с компютърджиите и и те станаха много и те надолу.Но както се казва да използваме момента да доим доколкото можем.Скоро всички ще тръгнат към Източните провинции на Атлантическите шелфове.Доколкото си спомням до 60$ на барел е неизгодно добиването на нефт от пясъците ,а петрола отива под 60$.Лошото е че закъсва цялата Канада. 8)
Петролът никога няма да слезе вече под 100 бъка за барел.Това което се наблюдава в момента е "конюнктурно" и ще навакса позиции преди края на октомври :wink: Причините не са икономически,а геологически :wink: Западните провинции и щати в америките отдавна извоюваха позиции като водещи икономически "сили".Това е реалността на 21 век :wink: Източните икономики в по голямата си част са отживелица от миналия век.Manufacturing икономиките на америките пеят "лебедовата" си песен.Дали ще е след 5 или 10 години това "производство" което е хранило хората на изток ще си отиде :wink: Атлантическите провинции ще се адаптират по добре и бързо от "динозаврите" Квебек и Онтарио.Ако някой някога ще "напуска" Алберта едва ли ще е по посока динозаврите :wink:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

Sunny boy написа: Петролът никога няма да слезе вече под 100 бъка за барел.Това което се наблюдава в момента е "конюнктурно" и ще навакса позиции преди края на октомври :wink: Причините не са икономически,а геологически :wink: Западните провинции и щати в америките отдавна извоюваха позиции като водещи икономически "сили".Това е реалността на 21 век :wink: Източните икономики в по голямата си част са отживелица от миналия век.Manufacturing икономиките на америките пеят "лебедовата" си песен.Дали ще е след 5 или 10 години това "производство" което е хранило хората на изток ще си отиде :wink: Атлантическите провинции ще се адаптират по добре и бързо от "динозаврите" Квебек и Онтарио.Ако някой някога ще "напуска" Алберта едва ли ще е по посока динозаврите :wink:
Ако имаш предвид октомври догодина - бих се съгласил.
За съжаление обаче докато изгледите са за тепърва предстояща рецесия, по-вероятно е цената на петрола да продължи да пада.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Koko написа:
Ако имаш предвид октомври догодина - бих се съгласил.
За съжаление обаче докато изгледите са за тепърва предстояща рецесия, по-вероятно е цената на петрола да продължи да пада.
Ако забравя за ОПЕК бих се съгласил с теб. Ама понеже не мога ще се въздържа от каквито и да е прогнози до насрочената за 18.11.2008 извънредна среща на ОПЕК
:beer:
Публикувай отговор