След 27.02.2008

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Не изключвам да е шантаж от страна на адвокатската гилдия в Канада. Глупаво ще е да го направят.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Долния линк, казват, давал идея за професиите, които щели да бъдат в списъка.

http://www.jobfutures.ca/noc/browse-occ ... 2009.shtml

Те наглед са малко, ама ако се разбият стават бая.

А дано! :?
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

в момента съм в Канада - на западния бряг- тоя лист е измислица на някаква служба- не че не може да го въведат като критерии но професиите от тоя лист са ала бала.
Деиствителноста е мног по друга - лично мнение че ако някои идва и иска д апочне кат мениджър например...ми може но ще е мениджър на метла .
Професии като шофиор на камион , строител, багерист ,кар механик и от сорта ... във всеки весник има обяви .
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

особено пък професията квебекски нотариус, не виждам как би могъл да станеш, без да учиш едно 7-8 години :)
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

bp_de написа:в момента съм в Канада - на западния бряг- тоя лист е измислица на някаква служба- не че не може да го въведат като критерии но професиите от тоя лист са ала бала.
Деиствителноста е мног по друга - лично мнение че ако някои идва и иска д апочне кат мениджър например...ми може но ще е мениджър на метла .
Професии като шофиор на камион , строител, багерист ,кар механик и от сорта ... във всеки весник има обяви .
Ти по обявите във вестника ли съдиш какви професии се търсят в Канада? А и горните дето си ги описал не попадат в категорията Skilled Worker. Плюс това ми се чини, че цаката е да почнеш работа по професия, дето вестника не е пълен с нея.

Ама отговора на въпроса си го чакам де :)
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

sasho71 написа:особено пък професията квебекски нотариус, не виждам как би могъл да станеш, без да учиш едно 7-8 години :)
Дето са казали хората "Чрез наука, към сполука!" А и имай предвид, че тоя списък дето го гледаш не е предназначен за бъдещи и настоящи емигранти.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Сега ми светва, че една от тея Occupations има в себе си поне едно 20-30 професии, така че ако листа с предпочитаните Occupations съдържа 38 такива, то тогава говорим за едно 950 професии, което не е никак лошо. Въпроса обаче е, че областите на професиите ще са стеснение.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

valioiko написа:
bp_de написа:в момента съм в Канада - на западния бряг- тоя лист е измислица на някаква служба- не че не може да го въведат като критерии но професиите от тоя лист са ала бала.
Деиствителноста е мног по друга - лично мнение че ако някои идва и иска д апочне кат мениджър например...ми може но ще е мениджър на метла .
Професии като шофиор на камион , строител, багерист ,кар механик и от сорта ... във всеки весник има обяви .
Ти по обявите във вестника ли съдиш какви професии се търсят в Канада? А и горните дето си ги описал не попадат в категорията Skilled Worker. Плюс това ми се чини, че цаката е да почнеш работа по професия, дето вестника не е пълен с нея.

Ама отговора на въпроса си го чакам де :)

Вальо
ти да не би да мислиш че тея списъци с професии се припокриват с деиствителноста ?
Аз мисля че ги изготвят някакви дебели чиновници които ги пишат ей така колкото да отчитат дейност, а дори и да имат нещо общо с истината пазара на труда е супер динамичен и инфото им е вече старо....те една година мъдрят с какво да сменят списъка - еми те докато го измъдрят практически ситуацията ще е съвсем различна.
Поне така ми се струва де, разбира се може и да не съм прав 8)
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Amental, далеч съм от мисълта, че тея списъци отразяват действителността в Канада. Най-малкото не съм там, за да знам какво е. Иначе съм съгласен с всичко, казано от теб.

Въпросните списъци за мен са важни дотолкова, доколкото са благоприятни за мен за успешното преминаване на процедурата. Нищо повече.
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

да разбира се

дано се наредят бързо и добре нещата :)
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

Дано! И аз за това се моля. :D
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

valioiko написа:
bp_de написа:в момента съм в Канада - на западния бряг- тоя лист е измислица на някаква служба- не че не може да го въведат като критерии но професиите от тоя лист са ала бала.
Деиствителноста е мног по друга - лично мнение че ако някои идва и иска д апочне кат мениджър например...ми може но ще е мениджър на метла .
Професии като шофиор на камион , строител, багерист ,кар механик и от сорта ... във всеки весник има обяви .
Ти по обявите във вестника ли съдиш какви професии се търсят в Канада? А и горните дето си ги описал не попадат в категорията Skilled Worker. Плюс това ми се чини, че цаката е да почнеш работа по професия, дето вестника не е пълен с нея.

Ама отговора на въпроса си го чакам де :)
Е аз на очите си ли да вярвам или на някакви писания в нета?
преди седмица се върнах от Канада -тва ми беше 5 _ тото посещение там - Ван региона.
Тва дет го пишат от правителството и разни служби - според мене е отчитане на деиност- деиствителноста е друга според мене.
Не ми се пише много но ще ти дам 2 примера
1-сестра ми е от 1997 там -преди време се проучи въпроса какво трябв за да почне работа като помощник фармацефт в аптека-професия дето трябва да знаеш дет се вика колко е 2+2 - не е сложна(сега да не вземе дасе обиди някои дет тва работи еи )
-отговора е -местно учене около 1 до 1,5 години.Та в линка дет си дал има 1 камара професии дет започват с Medical или са от Medical бранша - шанса на новодошъл без месно уни да почне клони към 0,1%
2- вече 2 ра година тук в немско има джоб фаир-идват фирми от цяла Канада и търсят хора- бил съм и 2 та пъти - хората които се търсят ,конкретните работни места за от категориите дето по горе съм ги написъл- и дума не се отваря за мениджъри ,за инженери и т.н

И в закючение- ако мислиш че самото отиване в Канда е препятстие- дори и да е така е - то е минимално.Повечето от имигрантите не са били там преди да се преселят и в мнозинството си деистват на принципа-абе аз да се преместа пак кат ида там ще му мисля.

Лично за мене въпроса не е как да се преместя -а кат идя там каква да я подхвана щото положението въобще не е розово.

Дано да имаш късмет и да работиш кат менидър.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Мнение от valioiko »

bp_de написа:Е аз на очите си ли да вярвам или на някакви писания в нета?
преди седмица се върнах от Канада -тва ми беше 5 _ тото посещение там - Ван региона.
Тва дет го пишат от правителството и разни служби - според мене е отчитане на деиност- деиствителноста е друга според мене.
Не ми се пише много но ще ти дам 2 примера
1-сестра ми е от 1997 там -преди време се проучи въпроса какво трябв за да почне работа като помощник фармацефт в аптека-професия дето трябва да знаеш дет се вика колко е 2+2 - не е сложна(сега да не вземе дасе обиди някои дет тва работи еи )
-отговора е -местно учене около 1 до 1,5 години.Та в линка дет си дал има 1 камара професии дет започват с Medical или са от Medical бранша - шанса на новодошъл без месно уни да почне клони към 0,1%
2- вече 2 ра година тук в немско има джоб фаир-идват фирми от цяла Канада и търсят хора- бил съм и 2 та пъти - хората които се търсят ,конкретните работни места за от категориите дето по горе съм ги написъл- и дума не се отваря за мениджъри ,за инженери и т.н

И в закючение- ако мислиш че самото отиване в Канда е препятстие- дори и да е така е - то е минимално.Повечето от имигрантите не са били там преди да се преселят и в мнозинството си деистват на принципа-абе аз да се преместа пак кат ида там ще му мисля.

Лично за мене въпроса не е как да се преместя -а кат идя там каква да я подхвана щото положението въобще не е розово.

Дано да имаш късмет и да работиш кат менидър.
Ами виж сега. Аз напълно подкрепям казаното от тебе. Просто наистина с всико, което си казал съм съгласен. Работата е там, че професиите за които споменаваш не попадат в категорията Skilled Worker, понеже не са от Skill type 0 или Skill Level A or B. Сиреч, не стават за процедурата.

Списъка, който доста хора чакаме е само за да разберем дали нашите професии са в него, от което в същност зависи как ще ни протече процедурата.

А това какво ще работя като отида зависи от доста фактори, но не съм на принципа "абе аз да отида там пък тогава ще се опарвям". Имам си някакви начертани планове и се стремя да ги следвам.

И те така..... :)
Bo
Мнения: 22
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 12:32 pm
Местоположение: София

Мнение от Bo »

Здравейте и от мен. Съвсем нова съм във форума. Миналата седмица мислех да подавам документите, веднага след като ми излязоха резултатите от IELTS. Но просто не знам какво ме накара да се поровя в google и да открия тази тема. След малко чудене реших да пиша директно на посолството в Румъния, от където за съжаление не ми отговориха директно дали ще ми обработят кандидатурата сега или не, а само ме препратиха към този линк http://www.cic.gc.ca/english/department ... y/irpa.asp и ми казаха че информация ще бъде публикувана на сайта, когато има такава.
Нищо ново под слънцето с други думи.
Аз все пак мисля да я изпратя до 2-3 дена.
Някой друг смелчага?
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Мнение от tonich »

Според мен, истината ще излезе някъде докъм Нова Година, с новите "предпочитани" професии.
Изчакай дотогава!
Публикувай отговор