3 месеца в Канада-коментари и анализи...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Аз пък съм видяла в Монреал няколко коли в движение за по 300 долара - годишната им застраховка е около 300 долара също. :roll:
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

Снежи,въпреки страхът ми да не бъда нападната както стана със заявлението ми относно туберкулозната епидемия (някои хора заявиха,че това е пълна глупост,защото те туберкулозни не били виждали откакто са тук... :D ),все пак обещавам,че някой ден ще разкажа подробно за впечатленията ми от болниците.

Колкото до колите,имам няколко познати,които карат коли по-евтини от 300 дол. Колко им е застраховката не мога да кажа...
Нашата е 8-годишен форд ВЕЧЕ (купен за 2500 преди 1 година) и годишната и застраховка е 250 дол.Вече цяла година не е спирала и за ремонт не сме се харчили (освен,че се купиха зимни гуми и някои профилактични мерки преди началото на зимата).Да,обаче...Годишна вноска за иматрикюлясион (~200 дол.),вноска за шофьорска книжка (80-90 дол)...Май се събира доста като годишна сума дори и да ти е евтина застраховката...
Разбира се, "торонтуйската" реалност е по-различна от монреалската...
Без да съм била там само по разказите също си правя доста изводи(нищо чудно и грешни...) "Бараките" за 300 000 тук са просто разкошни палати...Какво пък,надявам се скоро да имам възможност да разгледам и онзи край!
valentin_niagolov
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 9:53 am
Местоположение: Edmonton,Alberta

Мнение от valentin_niagolov »

Za dosta neshta si prav ,samo za sireneto i kiseloto mliako ne sum suglasen ,ama tova si e moe mnenie.Zа Ford Taurus 92g. kupen za 800$ plashtame 2890$ na godina samo liability za 500000$ nai-niskoto available tuk, pri tova sled ednosedmi4no obikaliane po Insurance companies i pri polojenie ,4e zastrahovatelnoata agentka e poznata na nasha poznata ,bulgarka.Demek usluga ni svurshi ,ina4e navsiakude ni iskaha mejdu 4000-5000 $ na godina.Na tolkova tupi vuprosi se naslushah v Insurance companiite:-Imate li sniag v Bulgaria?
-Obratno li e dvijenieto v Bulgaria?A the best vuprosa -Wow Bulgaria,tova ne beshe li mejdu Germany and France?Abe znaiat ni horata :D :D :D
Veseli Praznizi na vsi4ki
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Мнение от todor73 »

az znam mnogo dobre kolko e zastrahovkata v ostanalata chast na canada, no tuk e forum quebec, za sqstata usluga deto v quebec plastam 200, tam ste plastam 10-15 pqti poveche. to okolo mene aslq vsichki imigranti karat vse novi hondi accord za po 35 000, samo az ostanah s kola za 300cad :oops: , ama zdrave da e info vse pak davam. i v sqstia duh na misqlta da podchertaia che, tova e zadqljitelnata zastrahovka ako blqsnesh chovek i t.n. kolata ne e zastrahovana.
Заключено