застрахователна компания в Онтарио за кола

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

застрахователна компания в Онтарио за кола

Мнение от prace »

Някой може ли да каже добра застрахователна компания в Онтарио,
която ще признае шофьорският ни стаж от България или друга държава за добра застраховка от началото при покупка на кола? И въвъобще има ли такава застрахователна компания?
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Хващаш жълтите страници за града в който си и сключваш застраховка с първия застраховател, който се навие да те вземе. Добра застраховка в началото не съществува в онтарио и пет пари не дават за българският ти стаж.
Let it go...
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

аз имам и холандски стаж, ама явно върши същата работа като българския. А каква е горе-долу цифрата за първата година?
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Prace, не се стягай, приготви си 3 бона (канадски, не гулдени) за първата година и си ОК. Веднъж се живее. :beer:

Виж ги тия, за Калгари съм чувал че са доста изгодни.
StateFarm

P.S. Можеш и да потърсиш брокери на ING в Канада, знам, че признават европейския стаж.
Embrace your climate change!
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

Препоръчвам ви Johnson
Изпрати един емайл на Peter Groombridge

pgroombridge@johnson.ca

Надявам се да достигнете до хубав деал.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: застрахователна компания в Онтарио за кола

Мнение от Koko »

prace написа:Някой може ли да каже добра застрахователна компания в Онтарио,
която ще признае шофьорският ни стаж от България или друга държава за добра застраховка от началото при покупка на кола? И въвъобще има ли такава застрахователна компания?
Наистина е най-добре да събереш оферти от няколко компании - на мен навремето най-добро предложение ми направиха от TD Insurance.
За съжаление в Онтарио наистина не признават стаж от другаде, ако това е някакво успокоение, като натрупаш стаж и ако е без проблеми - с времето застраховката ще почне да намалява.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Благодаря за отговорите. Ще ми бъде от полза всичко, което споделихте след като живот и здраве пристигнем на 19 септември.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

7George написа:Prace, не се стягай, приготви си 3 бона (канадски, не гулдени) за първата година и си ОК. Веднъж се живее. :beer:

Виж ги тия, за Калгари съм чувал че са доста изгодни.
StateFarm

P.S. Можеш и да потърсиш брокери на ING в Канада, знам, че признават европейския стаж.
Прасе стегай се за тия отгоре по 240 и 260 месечно 1 вата годинка
след това си намери друга
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Леле, какви са тези цифри бе?
Нещо сте объркали провинцията. Махайте се оттам!
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Мнение от BaDkO »

Реални цифри - 80 долара на месец със State Farm за шофер без опит в Канада и простичка кола. Но не в мегаполиса Торонто, а на село в Отава.
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Мнение от JoroF »

BaDkO написа:Реални цифри - 80 долара на месец със State Farm за шофер без опит в Канада и простичка кола. Но не в мегаполиса Торонто, а на село в Отава.
а като се обаждаш от коневрьза ,да беше уточнил за уах уеи ли става всьпрос или за фул кавьридж и простата кола е над 15 год .те тарикатите .живеят в квебек и работят в онтарио .само не на мен обеснения за Сеит фарм
THE LAST LINE OF DEFENSE
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

JoroF написа:
BaDkO написа:Реални цифри - 80 долара на месец със State Farm за шофер без опит в Канада и простичка кола. Но не в мегаполиса Торонто, а на село в Отава.
а като се обаждаш от коневрьза ,да беше уточнил за уах уеи ли става всьпрос или за фул кавьридж и простата кола е над 15 год .те тарикатите .живеят в квебек и работят в онтарио .само не на мен обеснения за Сеит фарм
Я преведи к'во каза!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: застрахователна компания в Онтарио за кола

Мнение от optics »

Koko написа: Наистина е най-добре да събереш оферти от няколко компании....
Хе-хе, сега си спомням с умиление за Онтарио и за това как можеше да се съберат оферти от няколко компании.
;)
Аватар
BaDkO
Мнения: 79
Регистриран на: Пет Авг 17, 2007 9:12 am

Мнение от BaDkO »

JoroF написа:
BaDkO написа:Реални цифри - 80 долара на месец със State Farm за шофер без опит в Канада и простичка кола. Но не в мегаполиса Торонто, а на село в Отава.
а като се обаждаш от коневрьза ,да беше уточнил за уах уеи ли става всьпрос или за фул кавьридж и простата кола е над 15 год .те тарикатите .живеят в квебек и работят в онтарио .само не на мен обеснения за Сеит фарм
"само не на мен обеснения за Сеит фарм" - отговарям на prace, на теб мога да ти обясня когато ме питаш, т.е. сега.
Исках възможно най-евтина застраховка, т.е. уах уей според твоята терминология. Според полицата в цената влиза Liability coverage (до 1млн.), Uninsured automobile, Direct compensation - property damage (no deductible) и Family protection (до 1 млн.). Това за 1 шофьор и за 11-годишна кола.
Не правя реклама на State farm, Belairdirect ми дадоха същата цена, само че искаха да чакам до 2 седмици, а човекът от State farm дойде на следващия ден на крака да ми вземе парите. Johnson ми казаха, че ще изчакат някой друг да ме застрахова първата година и след това може да говорим - явно не съм попаднал на правилния човек.
Тарикатите у Квебек са си направили сметката - при мен по-ниските данъци, разходите (и времето) за път до работа всеки ден в Квебек компенсират евтиния наем в Квебек (няма как да взимам детски). Само бирата е безспорна далавера, затова си я купувам от la belle provence :wink:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Прасе,айде да те светнем и мерси да кажеш,щото е голяма врьтня :)
В ТД иншуранс е най добре за Онтарио
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Публикувай отговор