Кола

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

myhata II написа:Има там една обява за шеви взимай го ако ти хареса ,не е лошо москвича на северна америка е или тьрси 98 99 2000 Шеви или Понтиак за 3000 бона ще вземеш кукла на малки километри
Тези за Тойта и Хонда са на 180 000 200 000 минимум и с пренавити километражи
С тази разлика, че за Хонда 200 000 са само за загрявка, докато фордовете до толкова добутват...
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

вярно е, че има много случаи на Civic, надживяващи четвърт милион км, но това не ги прави мнозинство.
Заради тази легенда обаче цените им на старо са неприлично завишени.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

Не знам доколко това са легенди, защото познавам доста хора с акорди по на 300-400 хиляди...
Нова кола може всякаква, на старо - само японска.
P.S. А, и още нещо. Поради редица фактори, тука в BC е доста трудно (а и ненужно) да се пренавиват километражите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Aries написа:Не знам доколко това са легенди, защото познавам доста хора с акорди по на 300-400 хиляди...
Нова кола може всякаква, на старо - само японска.
P.S. А, и още нещо. Поради редица фактори, тука в BC е доста трудно (а и ненужно) да се пренавиват километражите.
Възхищавам се на вярата ти в милите автодилъри, убеждаващи те, че пренавиването е трудно, ненужно, и колата е на реални километри.
Също така се възхищавам не невероятно-големия брой познати които имаш, щом доста (което ще рече повече от няколко) от тях карат акорди по на 300-400 хиляди...
В Монреал пренавиването също е трудно (а и ненужно), но поради редица фактори всички дилъри го правят, кълнейки се, че не го правят и издавайки смешни сертификати.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11763
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

myhata II написа:
Не бьди крьгьл като този на ника ти ,спирал ли си в сукрашица и когато има трафик ,карал ли си по трамвайните релси ?
Що не каза - кръгъл като гумите :)
Не, не съм спирал, по две причини - нямаше трафик и нямаше трамваи
:)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

optics написа:
myhata II написа:
Не бьди крьгьл като този на ника ти ,спирал ли си в сукрашица и когато има трафик ,карал ли си по трамвайните релси ?
Що не каза - кръгъл като гумите :)
Не, не съм спирал, по две причини - нямаше трафик и нямаше трамваи
:)
Много се извинявам не видях от кьде си ,но за Тороно това не важи тъка сьс сганта са 4 000 000
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

невзра, Форд Фокус е супер кола, била е (не знам колко пъти) кола на годината.
Друг е въпроса че Форд по принцип са скапани коли но се пак има и изключения.

Успех.
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

ablood написа:
Aries написа:Не знам доколко това са легенди, защото познавам доста хора с акорди по на 300-400 хиляди...
Нова кола може всякаква, на старо - само японска.
P.S. А, и още нещо. Поради редица фактори, тука в BC е доста трудно (а и ненужно) да се пренавиват километражите.
Възхищавам се на вярата ти в милите автодилъри, убеждаващи те, че пренавиването е трудно, ненужно, и колата е на реални километри.
Също така се възхищавам не невероятно-големия брой познати които имаш, щом доста (което ще рече повече от няколко) от тях карат акорди по на 300-400 хиляди...
В Монреал пренавиването също е трудно (а и ненужно), но поради редица фактори всички дилъри го правят, кълнейки се, че не го правят и издавайки смешни сертификати.
Не е вярата ми в автодилърите - съществува нещо наречено Aircare, който се минава ежегодишно и километража се записва. На дилъра не му остава много за превъртане - не повече от една година километраж (в най-добрия за него случай), което не е ахти.
Под Акорди имам предвид японски - моя е "грешката". Както и да е, пълно е с "готини" американски "почти като нови" коли на старо "само" ма 100-150 000, които са абсолютни боклуци. Аз моя избор съм го направил - ти ако искаш и тико може да си купиш.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Няма да влизам спор с поредното "Пернишко" твърдение, че ВСИЧКИ японски коли са здрави по подразбиране, а ВСИЧКИ американски са боклуци.
Открии 10 разлики между Toyota Matrix и Pontiac Vibe! Собствениците на Matrix си купуват части от GM заради цената. Има доста хорица, склонни да платят $5000 повече за същата кола, защото е излязла от завода с табелка Toyota.
Аз моя избор също съм го направил. Въпросът е, че твърдиш странни неща.
Чел съм че Aircare се пралага само на коли над 7 год за нелизингови коли. Вярно ли е? Защото75% от колите минават през дилър преди тази възраст, което значи получават съответния сертификат с вече превъртян километраж. Бъркам ли?
marinero
Мнения: 45
Регистриран на: Пет Юни 27, 2008 4:43 pm

Мнение от marinero »

.
Последно промяна от marinero на Сря Сеп 28, 2011 12:50 am, променено общо 1 път.
Marginal39

Re: за кола и жена акъл НЕ

Мнение от Marginal39 »

marinero написа:За кола и жена акъл НЕ.
Това беше казал един колега.
Не съм ти чел лафа по-нататък но тва до тука ми е достатъчно.
Ти не го ли пита колегата си дали би си зел бита гейша в Канада която е осъдила и изпила кръвта на сичките си бивши мъже?
А би ли си купил той Лада (или някой таралясник който се знае че влиза всеки 2 седмици в дийлъра за тва и онва)?
И ако не, от каде е зел акъла?
Нали се някаде трябва да прочете нещо или някой да му разкаже преживяванията си?
Аз па точно за жени супер питам след като се разведох с битата гейша и за сега съм на далавера.

Айде чао.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: за кола и жена акъл НЕ

Мнение от myhata II »

Marginal39 написа:
marinero написа:За кола и жена акъл НЕ.
Това беше казал един колега.
Не съм ти чел лафа по-нататък но тва до тука ми е достатъчно.
Ти не го ли пита колегата си дали би си зел бита гейша в Канада която е осъдила и изпила кръвта на сичките си бивши мъже?
А би ли си купил той Лада (или някой таралясник който се знае че влиза всеки 2 седмици в дийлъра за тва и онва)?
И ако не, от каде е зел акъла?
Нали се някаде трябва да прочете нещо или някой да му разкаже преживяванията си?
Аз па точно за жени супер питам след като се разведох с битата гейша и за сега съм на далавера.

Айде чао.
Леле Маргинале на кьде отиде от коли на курви :)
А за жена ти сори и в бгто е така но се прави всичко скрито и покрито ,а тука на никой не му дреме щото не го е страх,затова повечето се развеждат нали знаеш законите :жена,дете,куче,котка,негьр,младеж и мьж :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Хълман като ви говори да идете в един дилършип за нови коли, да седнете на бюрото да и кажете че искате нова кола.
Кажете също че искате сандвич с кафе да видеите как летят да ви ги донесат.:)
Подписвате се и си тръгвате с чисто нова кола в гаранция.
Нито гледате километри, нито се занимавате с майстори и ремонти в следващите 5 години а след това пак нова кола.
Аз не знам вие какво очаквате от необразовани араби и съмнителни типове които са собственици на автокъщите за коли на старо.:lol:
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myhata II »

Hullman написа:Хълман като ви говори да идете в един дилършип за нови коли, да седнете на бюрото да и кажете че искате нова кола.
Кажете също че искате сандвич с кафе да видеите как летят да ви ги донесат.:)
Подписвате се и си тръгвате с чисто нова кола в гаранция.
Нито гледате километри, нито се занимавате с майстори и ремонти в следващите 5 години а след това пак нова кола.
Аз не знам вие какво очаквате от необразовани араби и съмнителни типове които са собственици на автокъщите за коли на старо.:lol:
Хьли,да мьлчиш,знаем ги тези твой магарешки сьвети,по тази причина си ми дльжник :)
1000+200 лихва вече(слагам ти еврейска лихва)следващия пьт на 1200 слагам лихва :lol:

А колкото до сьвета ти Хьли,много скьпо и горчиво кафето по тея дильршипи :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Хъл, хайде стига с твойта песен, а?
Разбрахме, че лизинга на колата ти минава като разход на фирмата, и, че лимита на километри ти е предостатъчен, ама малцина са като теб.
Явно поради неразбиране или мал-шанс си брал ядове навремето със стари коли, но това не значи, че с всеки е така.
Публикувай отговор