Kandidatstvashti po federalnata programa vav foruma?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
esi
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Фев 14, 2004 6:26 pm
Местоположение: UK

imah osigurena rabota...

Мнение от esi »

Bi li mi poiasnil niakoi te nae na rabota i zatova polu4i i visa ili niakoi obesta 4e ako polu4ish visa ste ti osiguri rabota?Predvaritelno blagodaria
BabaPena
Мнения: 976
Регистриран на: Съб Мар 06, 2004 12:20 pm
Местоположение: Winnipeg, MB

Мнение от BabaPena »

Kam Danni i Esi:

Ne sam v Balgaria, v zapadna Evropa sam. Zavisi ot obrazovanieto i kvalifikatsiata ti. Az imam Ph.D. ot renomiran zapadno evropeiski universitet, plius staj po spetsialnostta v zapadna Evropa. Rabota po tozi nachin (ot raztoianie) mojesh da si namerish, ako si fizik, himik ili biolog, da kajem (moje i v drugi oblasti da stava, no az ne sam naiasno).

Sveta na naukata e malak i dobrite shkoli se znaiat (golemite imena neprekasnato se sreshtat po kongresi i konferentsii po sveta, imat kolaboratsii i t.n. ta i nie 'mladite' zavarzvame kontakti pokrai tiah), taka che ne e problem da te vzemat v universitet ili v industriata, ako imash podhodiashta kfalifikatsia, statii, preporaki i t.n. (nikoi ne iska kanadski opit tai kato e iasno ot poblikuvanite ti raboti, che znaesh za kakvo stava vapros).

Imam taka narechenoto official letter of offer ot badeshtia mi rabotodatel v koeto se obesniava kakvo shte rabotia, kolko shte mi plashtat i za kolko vreme. S tazi hartiika se kandidatstva za work authorization v 'raionnoto' Kanadsko posolstvo. V povecheto sluchai se iska odobrenie ot HRDC, no az minavam metar, tai kato badeshtata mi rabota vliza v spetsialna grafa na job offers koito ne se nujdaiat ot odobrenie. V pismoto sashto e napisano do koga triabva da vliaza v Kanada.

Nadiavam se che sam Vi bila polezna.
Заключено