molq za savet

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Aninik
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 4:43 am
Местоположение: Ласал

molq za savet

Мнение от Aninik »

нашето семейство е в процес на мотивация за емиграция :roll: това,че съпругът ми не е с висше образование ще намали ли шансовете ни за успешна емиграция?
Аватар
emyangels
Мнения: 724
Регистриран на: Нед Авг 31, 2003 8:38 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от emyangels »

Не бих казала, че ще ви намали шансовете ако ти си водещия кандидат и събирате достатъчен брой точки. Моята половинка, която е придружаваща е със средно специално и нямахме никакъв проблем.
Успех!!!
Аватар
yaiuat
Мнения: 612
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 6:29 am
Местоположение: Wall street
Обратна връзка:

Re: molq za savet

Мнение от yaiuat »

Aninik написа:нашето семейство е в процес на мотивация за емиграция :roll: това,че съпругът ми не е с висше образование ще намали ли шансовете ни за успешна емиграция?
Зависи от много неща. Какво показва оценката на сайта им?
jery
Мнения: 78
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 3:37 am
Местоположение: Dallas, TX
Обратна връзка:

Не се притеснявайте за образованието!

Мнение от jery »

Това, че кандидатствате като семейство е само във ваша полза. Водещият кандидат е препоръчително да бъде вишист и да знае френски поне на средно ниво.
И в нашето семейство беше така - аз имам висше образование (УНСС), професията ми не е сред търсените, съпругът ми е студент в Техническия - веднъж прекъснал и все още не го е завършил (,но само завършеното образование и наличието на диплома се признава от Емиграционните им власти).
И въпреки всичко минахме успешно на интервюто и сега очакваме визите.
Куриозното е, че когато си направих on-line - теста (от чисто любопитство), аз като самостоятелен кандидат не събирам достатъчно точки. Мъжът ми, ако беше кандидатствал сам - също. Но като семейство се оказва, че имаме предостатъчно точки.
Освен образованието са важни критериите: въраст(под 35), професия, трудов стаж, адаптивност, достатъчно пари (банкова референциа), владеене на френски и английски език (особено водещия кандидат).
Така че ако сте решили, залягайте сериозно над езиковата подготовка.
Успех!
dgeami
Мнения: 67
Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 6:12 pm

molia za pomo6

Мнение от dgeami »

i pi nas e taka samo saprugat mi e s vi6o obr. s4etovoditel toi e vode6 no ni varnaha za ezika ne ni dostigna 1 to4ka.Pitaha na balgarski ezik kakvo znaem za Kanada i nie zapo4nahme da raztiagame lokumi ot ob6ta kultura govorihme govorihme no navsiakade kazvahme "Kanada" "Kanada" no si imahme predvid obl.Kvebek no izpitva6tia nakraia mnogo se iadosa i samo kaza"Sajaliavam no az sam predstavitel na federalnata 4ast i iskah da slu6am obl.Kvebek a ne Kanada." A vsi4ko koeto mu kazahme se otnasia6e za obl.Kvebek.
Davaite i uspeh.
Заключено