Кои са агресивните шофьори по канадските пътища

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
.com

Мнение от .com »

ablood написа: Не твърдя, че жените не могат да карат. Просто лошите шофьори са доста по-срещани сред жените, отколкото сред мъжете.

Нито блондинките са тъпи. Просто сред жените склонни да се изрусяват има повече тъповати същества.
:beer: :beer: :beer:
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

Какво значи "лош шофьор"? Наистина не си в час със статисттиките за мъжете и жените. Жените карат с по-ниска скорост, повече внимават, правят леки ПТП. Не умеят добре да паркират, ама това не е болка за умирачка - може да се случи да ти чукнат колата на някой паркинг. Ако на това му викаш лош шофьор...много си се объркал.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Преди малко в дъджа изпреварих една подгизнала блондинка със свален гюрюк. Честна дума! Не се бъзикам. Скъсах се да се хиля. Не беше с някаква дърта бракма а с New Beatle. Как можа да ми се случи точно в разгара на тази дискусия?
Знам, че се случват повреди, ама защо все на такива екземпляри?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

mama_kenga написа:Какво значи "лош шофьор"? Наистина не си в час със статисттиките за мъжете и жените. Жените карат с по-ниска скорост, повече внимават, правят леки ПТП. Не умеят добре да паркират, ама това не е болка за умирачка - може да се случи да ти чукнат колата на някой паркинг. Ако на това му викаш лош шофьор...много си се объркал.
Да му викам лош шофьор? Аз? Само заради бавното, втренчено шофиране, диагонално паркиране и редовни щети? Никога! Това всъщност са най-добрите и безопасни шофьори!
Аватар
troll
Мнения: 2056
Регистриран на: Вто Яну 30, 2007 10:26 pm
Местоположение: MTL, QC, CA

Мнение от troll »

ablood написа: ...
Признавам, че мъжете имаме лошата черта да се състезаваме. Това е в кръвта! От незапомнени времена мъжът е бил ловеца в семейството. За да го изхрани той се е съревновавал с хищниците, дивеча, чуждите племена и своите съплеменници. Слабите не са оцеляли.
...
Това е защото един мъж може да направи 300-500 деца за една година, а една жена - 3-4. :lol:
От което пряко следствие е , че ако един мъж си иде, туй е нищо, за разлика от една жена. :lol:
За племето. :lol:
Емигрант! Терминатор! Губернатор !
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Мнение от ioiobg »

мамите еврейки с по 7-8 еврейчата натъпкани в некои миниван дето спират безцеремонно по средата на пътя да разтоварат бъдещето на планетата и хич не им дреме - ето това е нещото което ще ме пречупи някои ден.
А за жените - шофорки (брей къде е този ер-малък на таз клавиатура??) аз знам една добра в бг-то и още една дето показва на пичовете от Top Gear как се врътка ван на пистата в ГДР-то.
А и тука една втрещена тинейжърка по магистралата фучеше със 150 с една хонда сивик със спящтата си майка до нея - тя ме изкефи да.
DISCO до зори!!!
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

ioiobg написа:...брей къде е този ер-малък на таз клавиатура??
хикса бе майна, ако си фонетична, а ако си на бдс незнам :)

x=ь ;)
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

ablood, искаш ли на едно офроуд маршрутче да минем? Да видим кой може да кара? 8) :lol:
Let it go...
kapitanovn
Мнения: 285
Регистриран на: Чет Яну 04, 2007 6:17 am
Местоположение: Mtl
Обратна връзка:

Мнение от kapitanovn »

ablood написа:
mama_kenga написа:Какво значи "лош шофьор"? Наистина не си в час със статисттиките за мъжете и жените. Жените карат с по-ниска скорост, повече внимават, правят леки ПТП. Не умеят добре да паркират, ама това не е болка за умирачка - може да се случи да ти чукнат колата на някой паркинг. Ако на това му викаш лош шофьор...много си се объркал.
Да му викам лош шофьор? Аз? Само заради бавното, втренчено шофиране, диагонално паркиране и редовни щети? Никога! Това всъщност са най-добрите и безопасни шофьори!
:D , така е винаги внимават как изглеждат зад волана; сериозна физиономия, изправена до неестественост стойка, грим, прическа, маникюр - всичко да е изрядно докат карам :lol: .
Леките ПТП-та се дължат предимно на повишената бдителност на околните и готовността да реагират в очакване на абсурдни маневри. Всъщност като от дясна лента (три броя) кривне да прави ляв завой, може да се окаже че няма дори леко ПТП щото има само псувни, следи от спирачки и още някой бял косъм :wink: . Паркирането "до тротоара" което запушва двупосочна улица също не причинява щети - да живеят статистиките :D

ablood, не се връзвай :D . Тя и жена ми се сърди като и кажа нещо по темата. Ама после като зависнем един час на входа към Метрото в Младост и направи задръстване чак до Цариградското (не щото няма възможности да се включи, а щото от много внимание не се възползва), та вземе че и мине сърдитото :wink:
Кое си требе, оно си сака!
aseto

Мнение от aseto »

Много лесно можеш да разбереш колко са способни шофьорите, просто като ги гледаш как си бутат колкичките в универсалните магазини. Има и значителен брой мъже, които са много зле с координацията на движенията и ориентацията и предвиждане какво ще се случи в дадена ситуация. Проблемът при шофирането е, че с концентрирано внимание нищо не се постига, нужно е разсеяно внимание, да следиш няколко посоки едновременно. Това затруднява , както някои жени, така и редица мъже.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Ivet написа:ablood, искаш ли на едно офроуд маршрутче да минем? Да видим кой може да кара? 8) :lol:
Колко точно OFF? Да не си се обзавела с Land Cruiser? Или просто от много мачкане са ти изпопадали калниците и сега си мислиш, че караш бъги?

Винаги съм се забавлявал на личности, купуваши си offroad превозни стедства, за да ги карат 95% по асфалт. Оставяме 5 процента за дните със снеговалеж, макар, че тогава единствения проблем е трафика, а не проходимостта.
dartcherniat
Мнения: 275
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 10:45 pm
Местоположение: Acer

Мнение от dartcherniat »

Разните чернилки от Park - Extension, които карат разни полуразпадащи се коли . Кат ми се мерне такъв и го държа под око, че я се бутат da ипреварват и то без да дават мигач, я си спират по средата на улицата за нещо си. Всеки ден ми се налага да мина през тоз прелестен квартал.
"О, картофът е злочест зад желязната завеса.
Вадят го с ръка до днес враговете на прогреса.
А в нашия лагер го вадим с багер! " AT
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

ablood написа: Да му викам лош шофьор? Аз? Само заради бавното, втренчено шофиране, диагонално паркиране и редовни щети? Никога! Това всъщност са най-добрите и безопасни шофьори!
Пич, като не ти харесват шофьорските умения на жените имаш следния избор:
1. Купуваш кола на жена си и гледаш винаги да е с пълен резервоар, сменено масло и напомпани гуми
2. Водиш и я и я връщаш от работа
Караш я на шопинг, фризьор, козметик, кафенце с приятелки
Караш и връщаш децата от училище/детска градина
Караш и връщаш децата от допълнителните им занимания - плуване, балет, хокей, уроци по пиано и тям подобни
3. Преглъщаш някоя и друга драскотина по колата в името на собственото си спокойствие и семейния мир
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Точки 1 и 3 важат с пълна сила :) изобщи не ми става кофти, само я бъзикам като видя нова щета.
Никъде не я карам. Абсолютно автономна е. Само не знам защо аз трябва да съм единствения с маркуча и четката? Каква е разликата дали ще измиеш някоя голяма тава, или колата?
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

ablood написа:Само не знам защо аз трябва да съм единствения с маркуча и четката? Каква е разликата дали ще измиеш някоя голяма тава, или колата?
Никъде не съм споменала маркуч и четка
А както има дишуошър за тавата така има и тъчлес кар уош за колата
Няма да си разваляме маникюра я
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Публикувай отговор