Kolko struva patriotizma v Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Kolko struva patriotizma v Canada

Мнение от Pepon »

Az se chudeh zashto dori i prostitutkite nosiat ponikaoga shapki s Maple Leaf puk to za kakvo bilo :lol:

"Ottawa — Former Olympian Myriam Bedard provided wildly variable evidence to a parliamentary inquiry on the sponsorship scandal yesterday, from clear details on the involvement of senior Liberals to an allegation that Formula One driver Jacques Villeneuve got $12-million (U.S.) to wear a federal logo. "
Za takiva pari i na onaia rabota shte si go turia logoto, samo da mi predlojat. :lol:
Eto i podrobnosti:

http://www.globeandmail.com/servlet/sto ... ory/Front/

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
MechoPuh

Re: Kolko struva patriotizma v Canada

Мнение от MechoPuh »

Pepon написа:Za takiva pari i na onaia rabota shte si go turia logoto, samo da mi predlojat. :lol:
:beer:
Az sam si go slojil tam bezplatno...t.e. dreme mi za Canada. Dokato imam kakvo da vzimam ot neia- OK, kogato svarshi shte ia ostavia na Canuk-a da i se radva :wink: :beer:
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Нали знаете вица за сенатора бат' Арни (Шварценегер) от време оно. Дето бил целия в рекламни материали. А на въпросното място имало реклама на "AIDS" (СПИН), дето в некои моменти ставало на Adidas.

Ами оня за негъра дето надписа от Wendy ставаl на "Welcome to Jamaika and Have a Nice Day!"?

Иначе аз това за рекламата не го разбирам 100%. Каква е идеята - да се възпитават патриоти, които после да работят за Канада? И начина да се постигне това е с реклама? Щот нали и по пистата за формула 1 в Монреал има реклами на кленовото листо. А колко струва рекламата във Ф1 - майка плаче.
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Ami iavno na niakoi hora vav vlastta tuka po im iznasia da niama Canada, a da ima Canada Inc. I te da ne sa politici i darjavnici, a prosto businessmeni. No si e grozno da se targuva s darjavnite simvoli, pri tova da go pravi samata darjava. No tova si e Canadian Way deto nie ne go razbirame, zashtoto sme ot BG, a tam niama takiva raboti :lol:

Nadiavam se Canucka da ni svetne po tezi vaprosi. :lol:

BUSINESS AS USUAL
:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Аватар
shnorhela
Лисодав
Мнения: 978
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 3:16 pm
Местоположение: Van, BC
Обратна връзка:

Мнение от shnorhela »

Леко пояснение Вилньовите са известен и голям род сравним дори Трамбле, всички стари и силни родове а и почти всички кебека са възпитавани в ненанист към "онлетата". След всичко това не можеш да очакваш такъв човек да се представя за патриот към към същите тези "онглета" освен за кинти.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

Мислиш ли, Шнорхел? Тогава защо кръчмата му се казва New Town, а не Villeneuve, въпреки че заради английското име си е имал проблеми със "своите" - прословутата езикова полиция?
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Tochno, kogato sam zaet i nyamam vreme da sledya foruma se trupat interesni temi, che i me prizovavat da izkazvam mnenie. Veche e dva sled polunosht, no nyama kak shte se vklyucha!
Naistina e sram noseneto na kanadskite nacionalni simvoli da stiga do takiva grozni trgashki istorii! :oops: :oops: :oops: Villeneuve mnogo me razocharova s tova!
Az, obache nosya i shte nosya vinagi bezplatno i s gordost klenoviyat list! Maple Leaf Forever! Canada e edinstvenata strana, na koyato nosya nacionalniyat simvol vinagi. No, i az kato tebe, Pepone sam gotov da sloja drugi nacionalni simvoli sreshtu saotvetnoto zaplashtane. S udovolstvie bih si slojil nacionalniyat flag ili gerba na bg na zadnika sreshtu 12 miliona USD godishno, naprimer. No, ako bg pravitelstvoto mi predloji novi 12 miliona za oshte edna godina contract shte otkaja, shtoto jivotat ne e samo pari i az ne moga da si pozvolya da hodya celi dve godini s balkanski zadnik :lol: :lol: :lol:
A, na protestite i vazmushtenieto, koito mogat da posledvat sled toya moy posting moga da otgovorya samo sas: spoko, I am just kidding :lol: Shtom nyakoi hora se bazikat, che shte si slagat kanadski simvoli po razni chasti na tyaloto, az shto da ne se izbazikam. E, na "onaya si rabota", kakto kazva Pepon ne bih slojil bg simvol dori i reshtu 12 miliona, shtoto me e strah da ne napravya nyakoe bebe, deto da mi naduva glavata s bg himna po cyal den. :beer: :wink:
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Botzo

Мнение от Botzo »

Мдам,
темата е трепач. Та преди да стигнем до стойноста на патеотизма мисля че е добре да знаем какво е така да ни е по-ясно ценообразуването му.
Та трябва да се уточниим относно
- "насадения" патреотизам (когато някой се ражда някаде и му се набива в главата колко е велик и т.н.)
и ....
- "придобития" патеотизъм (когато някой стигне определена въздраст и се самоопредели)
Като си изясним тези две понятия може много лесно да разберем колко струва канадския и които и да било друг патреотизъм.

Благодаря.
MechoPuh

Мнение от MechoPuh »

Canuck написа: Shtom nyakoi hora se bazikat, che shte si slagat kanadski simvoli po razni chasti na tyaloto, az shto da ne se izbazikam. E, na "onaya si rabota", kakto kazva Pepon ne bih slojil bg simvol dori i reshtu 12 miliona, shtoto me e strah da ne napravya nyakoe bebe, deto da mi naduva glavata s bg himna po cyal den. :beer: :wink:
Canuk, neznam dalipravilno si me razbral. Ideiata mi beshe che chovek koito se e saglasil dobrovolno da iznese ot rodinata si nai-tsennoto neshto (znanie i badeshte, demek moito obrazovanie i deteto) nemoje da se bie v gardite che e patriot. Az doidoh v Canada predi vsichko zaradi spokoistvie i pari. I za tova se mahnah ot BG...sega da se pravia na moralist mnogo ne varvi. Vilniov e la*no it ova si go znaeh, no toi li i e vinoven che e vzel (AKO E VZEL) parite. Nadali.
A ti za Balkanskia zadnik ne se plashi...i nishto da ne slagash po nego toi pak si e takav :( sorry ama nema kak da me ubedish che ne e. No nie i s balkanski zadnik si te uvajavame :wink: pak i kakvo mu e na balkanskia zadnik...az poznavam dosta gotini balkanski dupeta...a pak ima edna srabkinia...maliii ne mi se govori 110-60-90 :shock:
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Mecho, efish me brato! napravo me karash da se hilya kato nacepen papesh, thanks. :lol: :lol: :lol: I poneje me razveseli i si kazvash otkroveno mnenieto i az shte ti priznaya neshto. Az ne sam chak tolkova brutalen spryamo bg, kakto moje da e prozvuchalo ot postinga. Vyarno e, che ne smyatam da se vrshtam tam i mnogo nervi izhabih dokato doyda v Canada, no veche vsichko losho sam zabravil. No, me e yad, kogato nyakoy se bazika s Canada, nyakak si kato lichna obida go priemam, ta zatova se cepya periodichno. :lol: A, az inache vinagi shte si ostana kanadec ot bg proizhod i tova ne me pritesnyava. :beer: :P
Botzo, tova za nasadeniyat i pridobitiyat patriotism mi haresa mnogo. Chudna teoriya.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
Аватар
Американски Орел
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Яну 30, 2004 8:11 am
Местоположение: Град на Хълма

Мнение от Американски Орел »

ЕДИН БЪЛГАРИН КАЗАЛ "ГОРД СЪМ ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН" !!!
ПОПИТАЛИ ГО:
- ЗАЩО СИ ГОРД ЧЕ СИ БЪЛГАРИН ?
А ТОЙ ОТГОВОРИЛ:
- ТАКА И ТАКА СЪМ СИ БЪЛГАРИН, ПО-ДОБРЕ Е ДА СЪМ ГОРД, ОТКОЛКОТО ДА НЕ СЪМ ГОРД.
aspen
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 3:16 am
Местоположение: Bulgaria
Обратна връзка:

Canuc ne znam kakvo da mislja za teb!

Мнение от aspen »

Ti me razocharovash totalno prijtelu! Ne znaeh che moje da stignesh do tam che da iskash da slojish BG flag na zadnika si! a v sastoto vreme da nosish flaga na Canada s gordost! Ti nikoga njma da badesh istinski canadez prijtelu !!Ti ste si canadez tolkova kolkoto vsichki somaliizi,afganistanzi i tem podobni koito imat veche canadski pasport!I na men mnogo nesta ne mi haresvat v BG No az kategorichno moga da ti kaja che se gordeja che sam bulgarin!!Predi sedmiza zavarchi svetovnoto po figurno parzaljane i bulgarskata dvoika specheli srebaren medal i az se radvah kakto i vsichki bulgari zastoto tova e neverojaten uspeh V BG ima 3-4 parzalki na krast ti znaesh nai dobre kolko sa tuk a vij na koe mjasto e canadskata dvoika!!Tova e nai presnija primer sasto taka vlez vav saita www.pbase.com i razgledai snimkite ot BG.Njakoi sa praveni ot edin irlandez i ste se ubedish che BG ne e otstapva na Canada po krasota!!Vsastnost zasto li si gubja vremeto da te ubejdavam v nesto koeto javno ti mrazish.Az za razlika ot teb se gordeja che sam BG.Nadjavam se i drugi bulgari vav foruma da me podkrepjat,ako li ne ste si ostana sam.No molja te kogato pichesh vav foruma (az go pravja mnogo rjadko)zabeleji kak se kazva foruma BULGARI V CANADA.Taka che samo s pojavjavaneto si tuk ti zajavjavash che si BULGARIN,a ne pakistanez ili rusnak.Jelaja ti zdrave i uspeh vav vsichko!!
Заключено