Какво работите в момента и какво в началото?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

Антон написа:Целта ми не е заяждане, обявявам го предварително с цел да не засегна предния, но в Онтарио и Квебек човек завършил висше техническо образование не е инженер. Първите три години стаж през които ви водят junior също не. Човек става инженер с приемането си в съответната съсловна организация и не по-рано ...
Много ме развеселява да чета подобни твърдения :) ... За мен "Инженер" не е титла, а професия. За някои инженерни дисциплини печата е необходим, но за болшинството - не е. Това, че ордените се опитват да убеждават населението, че без тяхното разрешение не може да се диша, си е проблем на тези които им се връзват. Аз от както съм дошъл в Канада си работя като инженер (електронен), длъжността ми включва думата "инеженер" и на всеки който попита му казвам, че работя като инженер и още не съм срещал някой който да ми го е правил на въпрос.

А по въпроса на темата: Започнах работа по специалността 2 месеца след пристигането си в Канада и все още съм в същата фирма. Заплащането в момента ми е 170% от първоначалното и съвсем адекватно за стажа и позицията ми.
Obey gravity ... It's the law!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

VanBC написа:Много ме развеселява да чета подобни твърдения :) ... За мен "Инженер" не е титла, а професия.
Това, че ордените се опитват да убеждават населението, че без тяхното разрешение не може да се диша, си е проблем на тези които им се връзват.
off topic
да според ODQ всеки може да е DDS/DMD и да го твърди публично, но само изписаните на таблото му могат да се наричат Dentist в Кебек.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

poumpy написа: да според ODQ всеки може да е DDS/DMD и да го твърди публично, но само изписаните на таблото му могат да се наричат Dentist в Кебек.
Ами сори, ама зъболекарството е сред "инжeнерните" дисциплина при които печата е наложителен ... :wink: :beer:
Последно промяна от VanBC на Пон Юни 02, 2008 3:50 pm, променено общо 1 път.
Obey gravity ... It's the law!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

VanBC написа:
poumpy написа: да според ODQ всеки може да е DDS/DMD и да го твърди публично, но само изписаните на таблото му могат да се наричат Dentist в Кебек.
Ами сори, ама зъболекарството е сред "инжинерните" дисциплина при които печата е наложителен ... :wink: :beer:
тук си напълно прав и аз нямам проблем с това :wink: :beer:
Публикувай отговор