Инженерна дилома в B.C.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
skip
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 10:29 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Инженерна дилома в B.C.

Мнение от skip »

Здравейте съфорумци,

Бихте ли ме посъветвали, дали ще ми трябват оригинали (на български език) на академична справка и на дипломата ми за висше образование при евентуално кандидатстване в университет или подаване на документи в APEGBC, или легалезиран, нотариално заверен превод, е достатъчен.

Благодаря ви предварително!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Инженерна дилома в B.C.

Мнение от Ivan1007 »

skip написа:Здравейте съфорумци,

Бихте ли ме посъветвали, дали ще ми трябват оригинали (на български език) на академична справка и на дипломата ми за висше образование при евентуално кандидатстване в университет или подаване на документи в APEGBC, или легалезиран, нотариално заверен превод, е достатъчен.

Благодаря ви предварително!
Предполагам (ама не съм сигурен) че AEGBC не се различава същественно в процедурите си от еквивалента си в Алберта (APEGGA). Та когато преди 7 години се бях засилил да им ставам член процедурат беше следната (описана е в инструкциите за кандидатстване)
От българското учебно заведение им изпращат препис от дипломата с оценките директно на тях. Някой трябва да иде в БГ да плати съотвената такса и те ще изпратят копие от дипломата и оценките ти. Няма нужда от заверка. Вярват на университета, но не на теб. Не може ти да си изпратиш сам дипломата. Трябва директно от унивеситета.
За кандидатстване в тукашно учебно заведение не знам - реших, че 5 години Университет в БГ ми стигат
:D
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

APEGBC

Мнение от BMO »

Иван от Калгари е прав-за APEGBC искат дипломата да бъде изпратена директно от университета. Като краен вариант приемат да се закълнеш, яе дипломата ти не е фалшива. Но това е само началото.
Най трудната част е ,че ти трябва поне една година стаж като инженер и поне двама професионални инженера да ти дадат препоръка,че ставаш за professional engineer. Такава препоръка дават само ако имат нужда от проф. инженер във фирмата.
skip
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Апр 05, 2006 10:29 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от skip »

Благодаря ви за бързите отговори Ivan i BMO,

Моята идея е да apply-вам за Engineer-in-Training (EIT) първо и долоклкото зная, не е нужен стаж в Канада за това (надявам се да е така :) ).
Вие направо за P.Eng ли се явихте? А колко време ви отне и колко изпита взехте до достигане за финалната цел?

Благодаря!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

Аз вече писах някъде от форума че не съм P.Eng. За това което аз равотя не е необходимо въпреки че в позицията ми има думата engineer. Засега не изпитвам нужда от пръстена им. Не е проблем да го взема, но не виждам смисъл засега.

Просто предпочетох да не се разправям с глупости,а да работя. Това си е моя конкретен случай.
Аватар
VanBC
Модератор
Мнения: 2582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 7:27 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от VanBC »

skip написа: Моята идея е да apply-вам за Engineer-in-Training (EIT) първо и долоклкото зная, не е нужен стаж в Канада за това (надявам се да е така :) ).
Сигурен ли си, че има нужда (или полза) да се регистрираш? За повечето инженерни дисциплини спокойно можеш да минеш и без регистрация ...

:beer:
Obey gravity ... It's the law!
BMO
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Яну 08, 2006 4:13 pm
Обратна връзка:

Скипе

Мнение от BMO »

Скипе аз съм си подал документите за P Eng. обаче проблема ми е ,че във фирмата където работя не им трябва друг. От заплатата не се оплаквам, само дето много данаци вземат. Обосновката, че не ми дават препоръка е, че още нямам местен опит. Сега е 2+ год. А са прави. Като пример ще ти дам, че днес научих, че червените frames на Newway forming имат capacity 3.8 к per leg на височина 22 '-0" a ne kakto зелените с capacity 6k per leg. Давам ти тоя пример за да разбереш за какъв вид местен опит става въпрос. Ако си строителен инженер подавай резюмета за работа-сега има голямо търсене, не ти тряба P Eng. в началото. Тук не държат много на дипломата-гледат какво можеш. Моята диплома още шефа не е искал да я види. На интервюто ми даде да сметна една W греда и ме назнащи веднага.
Публикувай отговор