Приравняване на дипломи

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
AniiCeco
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 10:00 am

Приравняване на дипломи

Мнение от AniiCeco »

Здравейте скъпи съфорумци,
искам да попитам знае ли някой какви са стъпките за приравняване на дипломи, предполагам че трябва да се изкарат някакви курсове но нямам представа какви и каде мога да прочета тази информация. Аз сам завършила "Икономика на транспорта " в УНСС, а съпругът ми "Икономика и бизнесадминистрация " в НБУ.
Благодаря Ви предварително!!!
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Мнение от Таня »

Мен също ме вълнува този въпрос. Аз съм завършила Аграрна икономика в УНСС.
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Ами всеки ордер си има официален сайт,на който би трябвало да я има всичката ви необходима информация.Просто потърсете сайта на ордера ви и се запознайте с изискванията за приравняване на дипломи придобити извън Квебек.Това е!
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
Beauty75
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 6:13 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Beauty75 »

Здравейте! Присъединявам се към мнението на Алигатор, но искам да допълня още, че може да си направите още с пристигането Ви веднага и сравнителна оценка на дипломите. Прочетете повече за това тук:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... index.html
Ако трябва да доучвате, което често се случва, Универитета, които си изберете също ще Ви направи собствена оценка на дипломите, като ще Ви изиска официални академични справки- 2 броя(обикновено!) при кандидатстването за определена програма.
А, щях да забравя, ето и списъка на професиите, управлявани от Ордер в провиция Квебек:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... onnel.html
Желая Ви успех! На правилния път сте! :D
Единствено Времето знае колко велика е Любовта!!!
Beauty75
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 6:13 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Beauty75 »

:idea: Разгелайте изключително добре официалния правителствен сайт на Квебек, повечето основни и важни неща са написани там!
Смело напред!!!! :thumbsup: Никъде няма лесно! Тук също. :wink:
Единствено Времето знае колко велика е Любовта!!!
eli_t
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 5:21 am

Мнение от eli_t »

Отиди в местн. офис на имиграционните и им кази че искащ ''екиваланс'' на дипломата, струва около 200 -300 долара, ако си без работа питай агента от емплоа кебек да ти ги плати.
Canada 22.9.07
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

eli_t написа:Отиди в местн. офис на имиграционните и им кази че искащ ''екиваланс'' на дипломата, струва около 200 -300 долара, ако си без работа питай агента от емплоа кебек да ти ги плати.


Ами моя струваше 105$, правих го на Кремази.
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

eli_t написа:Отиди в местн. офис на имиграционните и им кази че искащ ''екиваланс'' на дипломата, струва около 200 -300 долара, ако си без работа питай агента от емплоа кебек да ти ги плати.
Това не е вярно - цената си е една и е 105 долара. Дори се приспада от данъците, пробвах го тази година, защото едва сега си правих екиваланс.
PARAKLIS

Мнение от PARAKLIS »

Таня написа:Мен също ме вълнува този въпрос. Аз съм завършила Аграрна икономика в УНСС.
Koq godina si zavar6ila za6toto i az sam sa6tata specialnost. Moje da sme bili edin kurs
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

mama_kenga написа:
eli_t написа:Отиди в местн. офис на имиграционните и им кази че искащ ''екиваланс'' на дипломата, струва около 200 -300 долара, ако си без работа питай агента от емплоа кебек да ти ги плати.
Това не е вярно - цената си е една и е 105 долара. Дори се приспада от данъците, пробвах го тази година, защото едва сега си правих екиваланс.
abe знаем че при вас е евтиния, тук си е 230 кинта и то преди няколко години, ся може и 300 да е веке :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
AniiCeco
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Дек 05, 2006 10:00 am

Мнение от AniiCeco »

МНОГО БЛАГОДАРЯ за отговорите на всички и успех!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Базовата цена е наистина 105 долара, обаче това важи за "обикновени" дипломи за висше образование. Ако имаш инженерна или прибавяш такава за специалност, средно образование, следдипломна квалификация и подобни - цената става над 150 долара, понякога над 200.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
s.b.
Мнения: 136
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 9:12 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от s.b. »

krimon написа:Базовата цена е наистина 105 долара, обаче това важи за "обикновени" дипломи за висше образование. Ако имаш инженерна или прибавяш такава за специалност, средно образование, следдипломна квалификация и подобни - цената става над 150 долара, понякога над 200.
това съвсем не е вярно. Цената си е 105 кинта и за инженерни дипломи и за всички останали. Аз инженер-105, жена ми инженер плюс магистърска диплома по управление на качеството -105 кинта също. Броя на дипломите влияе единствено на цената на преводите.
ivog
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Май 04, 2006 12:50 pm

Мнение от ivog »

Това, че цената е една НЕ Е ВЯРНО, аз си приравних дипломата тази година и цената е 189 долара, ако трябва да сам точен.

sasho71 написа:
mama_kenga написа:
eli_t написа:Отиди в местн. офис на имиграционните и им кази че искащ ''екиваланс'' на дипломата, струва около 200 -300 долара, ако си без работа питай агента от емплоа кебек да ти ги плати.
Това не е вярно - цената си е една и е 105 долара. Дори се приспада от данъците, пробвах го тази година, защото едва сега си правих екиваланс.
abe знаем че при вас е евтиния, тук си е 230 кинта и то преди няколко години, ся може и 300 да е веке :lol:
mikemastercorp
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 12:14 pm
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от mikemastercorp »

Мъжът ми си приравни дипломите за средно и висше преди 2-3 месеца. Плати 105$, а Емплоа Кебек пое разхода.
Az znam che ti znaesh che az znam :)
Публикувай отговор