Чети,народе....

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Мнение от iliana »

Ама то и продуктите като за нищо не стават,какво да правим......
Минаваме на фотосинтеза
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Друго си е братче да заръфаш ти
пържоли тлъсти и да щракнеш
с мазни пръсти, на родата/тука включвам свата и кумата/
Тука кеф е братче,туй не е КанаТа
дето ме побъркват
даже със хранаТа
Майтапа настрана, обаче тукашните пържоли ми попиват мазнината от тигана; българските, доколкото помня, пускаха мас... :cry: Генетично модифицирани ли, гладни ли са канадските прасета... или спортуват много в техните ферми... :lol: :beer: Най-вероятно - наръфани от канадско куче, след товва са се стегнали и загубили апетит: магия! :roll:
Embrace your climate change!
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12479
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

7George написа: Майтапа настрана, обаче тукашните пържоли ми попиват мазнината от тигана; българските, доколкото помня, пускаха мас... :cry: Генетично модифицирани ли, гладни ли са канадските прасета... или спортуват много в техните ферми... :lol: :beer: Най-вероятно - наръфани от канадско куче, след товва са се стегнали и загубили апетит: магия! :roll:
Ми питай we човек и ще ти обясня. Бас държа, че пазаруваш я от Safeway, я от Calgary COOP като повечето местни. Там мръвката е най-вкусна ама е отрязана по вкуса на канатците дето се гнусят от тлъстичко.. Ако искашй тлъсто Real Canadian Superstore. Сигурно ще си един от малкото бели в магазина, ама тлъсто свинско там. Иначе говеждото им не струва.
:D
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

sasho71 написа:flajfish,
глей ся, ще ядеш по-малко, но по-качествено :D Приемрно иситнски банани по 4 кинта килото, чушки червени по 2$ всяка, месо без антибиотик , пилета хранени със зърна и т.н. Ще ти скочи малко разхода, ама това е положението :)
Малкото ще да е над 2 пъти ?
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Мнение от bucca »

Наскоро в едно списание четох статия за генно-модифицираните организми, които се изпозват при производството на хранителни продукти. Тъй като в Канада няма закон на етикетите на хранителните продукти да пише дали има генно-модифицирани организми, от Green Peace са направили този Наръчник на потребителя и там пише кои храни са органични и кои съдържат ГМО. Мисля че е полезна тази информация. Ето и линка - http://gmoguide.greenpeace.ca/shoppers_guide.pdf
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
jess
Мнения: 195
Регистриран на: Вто Май 02, 2006 12:15 pm
Местоположение: canada

Мнение от jess »

В Канада няма и реална законова рамка за стриктно определяне на биологично чистите храни/органик/,ще я мислят тази година,така,че изборът остава ва-да вярвате или не на етикета.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Грин пийс уважават дърветата и хлебарките повече от хората...
Проблемът не е в модифицираните храни, а в консервираните, ако ви мързи да готвите тогава ще се бухате с полуфабрикати. Също има ферми, които ви носят до вратата екологично чисти продукти всяка седмица, както ви бях пусна линк наскоро, също ако сте маниаци, може сами да си отглеждате зеленчуци... И последно надявам се, че не пушите, защото като видя някой пушач да ми говори как е загрижен за здравето си и внимава какво яде и и от каква бутилка пие вода и т.н., направо ме разбива...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Мнение от ninka83 »

а някой да има парник ? или пък гъбарник?
да каже вкусни ли са зеленчуците и тнннн..?

и има ли далавера - дежурен въпрос :)
danielle

Мнение от danielle »

Lub0 написа:Г също ако сте маниаци, може сами да си отглеждате зеленчуци...
абе Lub0, нали трябва да се поудупеш, за да ги произведеш тези ми еко-зеленчуци, в стил "моята малка ферма", а и ако речеш да отглеждаш някоя друга кокошка-носачка, една крава , че ти се пие домашно мляко, кажи ми кой ще пише из форума тогава, a? то тази фермичка, може да е малка, ама си иска нейното... мотика :wink:!!!

леле, кви домати имах на времето... цялата борса ми завиждаше!
тез червени домати, кой ги мама разклати...:wink: това последното, кой както иска да го разбира! :beer: :beer: харлия да са доматите, че ако не бяха те :lol: :lol:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

danielle, така е, лесно няма... ако беше лесно, никой нямаше да се хвваща да модифицира и да консервира...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

прави ми впечатление, че тука не сте наясно какво е "органик" и генно-модифицирани. Органик е без консервантите и другите пестициди, което не означава, че не е модифицирана.
От друга страна вече доста храни имат "сертифайд органик" табелка, така че какво пречи от тях да купувате, не са много по-скъпи. Е има и уникални табелки като "кокошки хранени със зърна, "снасяли яйца в гнездо", "разхождани на свобода", което ме навежда на мисълта какво ли сме яли досега, яйца от какви кокошки :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Е има и уникални табелки като "кокошки хранени със зърна, "снасяли яйца в гнездо", "разхождани на свобода", което ме навежда на мисълта какво ли сме яли досега, яйца от какви кокошки
Яли сме яйца от спънати на поточната линия кокошки, яли фуражи и никога не виждали петела... :lol: А и забравяш, че яйцето го е имало и преди кокошката... :beer:
Embrace your climate change!
Аватар
Yemo
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 19, 2008 5:10 pm

Мнение от Yemo »

Кат' манЯк вегетарианец, ще изпращя една дива проповед... :)
Всъщност, оставям Joaquin Phoenix да я метне тая работа: Earthlings.
Още малко по темата, но без Финикс: Meet Your Meat.
"Приятно" гледане ...и апетит, разбира се. :beer: :D
Всички сме в канавката, но някои от нас гледат към звездите. [ Оскар Уайлд ]
Dparo u TaHq

Мнение от Dparo u TaHq »

Yemo,Благодаря за тези неща...!Това е жестоката истина,която ние хората Не искаме да проумеем-Че сме гости на тази земя и не сме нищо повече един други му.......
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

aaa, това на първото клипче с кучето, което го хвърлят живо във боклука и мелачката беше ужасно :shock: :shock: :shock:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Публикувай отговор