Търси се градина!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Търси се градина!

Мнение от Iskizi »

Здравейте,

Не е тайна за никой, че е трудно намирането на детска градина в Монреал, но аз виждам наистина големи трудности и никакви перспективи да намеря място за дъщеря ми в градина на 7 $. Най-късно детето трябва да започне м.септември в района на Ст.Мишел или Ст.Леонард. Засега съм я записала поне в 30 градини, но навсякъде ми казват, че по-рано от догодина няма да стане. Ако някой може да ми помогне с информация за свободно място /може и фамилна градина/ ще бъда много благодарна.
Де го чукаш, де се пука!!!
TarikMom
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 9:14 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от TarikMom »

И мен ме интересува същото за Ст.Леонард.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Странно. Три пъти се местим и всеки път намираме бързо градина в района. Не казвам, че е лесно, или, че някой идва да ни търси. Просто търсенето и настояването носят резултат.
Ако наистина сте били в 30 (30!!!) градини и отвсякъде са ви отказали значи има някакъв проблем. Потърсете го у вас! Нещо да не куца в начина на представянето на детето? Или в обличането?
И не чакайте да ви се обадят! Това ми се е случвало само при най-мизерните градини. В хубавите градини никога не звънят. Непркъснато имат желаещи. Просто уцелете момента!
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

А на какъв език ги търсите тези градини? Щото , ако не е на френски или поне на английски, няма как да хване дикиш..
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

ъъъ, не е задължително. Пътвите 2 пъти се уредих с никакъв френски и ужасен английски. Ако детето е чисто и сладко, ако родителите изглеждат разбрани и симпатични, акцентът не ги дразни.
Да си бял е предимство в случая.
claire
Мнения: 96
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:32 am
Местоположение: Rive Sud de Montrеal, Canada
Обратна връзка:

Мнение от claire »

http://www.magarderie.com/
tova e za milieu familial
Светла, Цветелин, Мартин и Алекс
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

,,Ако детето е чисто и сладко,, , айде сега и аз си падам малко расист , ама това, кое дете не е ,,сладко,, ? За чисто , верно , ама няма да го оставят на улицата де.
Iskizi
Мнения: 101
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 5:11 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Iskizi »

Благодаря на тези, които ми изпратиха ЛС с информация за места във фамилни градини. Сайтът www.magarderie.com го знам много добре, но ми излизат в момента места само в частни фамилни градини на по 25-30 $ в района, който ме интересува. А на коментарите за чистотата и сладостта на детето, както и тези за езика , предпочитам да не отговарям...
Де го чукаш, де се пука!!!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Мнение от balbi »

Странджата написа:,,Ако детето е чисто и сладко,, , айде сега и аз си падам малко расист , ама това, кое дете не е ,,сладко,, ? За чисто , верно , ама няма да го оставят на улицата де.
Странджа с риск да оспамя темата ще ти кажа кое дете не е сладко и чисто... Просто гледай "Поличбата" и ще разбереш ;) :twisted:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

E ,,Поличбата,, съм го гледал и какво сега, твоите деца като се родиха , рови ли им из косичките? :twisted:
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

След няколко минути игра навън, синът ми е мнооооого далеч от чист. Ако е разгорещен от играта и физиономията не му е сладка. :twisted: Ако в този момент вляза в детска градина с него веднага ще се уплашат.
Като е спокоен е ангелче, ама като се разбеснее, не покрива критериите и на най-негърската градина.
TarikMom
Мнения: 52
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 9:14 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от TarikMom »

Iskizi написа:Благодаря на тези, които ми изпратиха ЛС с информация за места във фамилни градини. Сайтът www.magarderie.com го знам много добре, но ми излизат в момента места само в частни фамилни градини на по 25-30 $ в района, който ме интересува. А на коментарите за чистотата и сладостта на детето, както и тези за езика , предпочитам да не отговарям...
Би ли споделил/а тази информация и с мен. Благодаря.
Аватар
mima++
Мнения: 558
Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 9:37 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от mima++ »

Ето я информацията: детска градина на Jean Talon, обадете се и питайте -3443 Jean Talon est, H2A 1X1, tel 514/376-9657, Sonia Lanzilli
Публикувай отговор