Илюзии или реалност

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Точно така Пумпи,но ми е неизвестно защо и аз като кажа ,че не е лесно ,но не и невъзможно да се ;реализирам; в България ми скачат 1000 Кретени/както ти се изразяваш/ да ми насвият сърмите и да ми обеснят къв съм нещастник.
Ми то не е ли все едно.Какво значение има ,че в Бг. е пълно с бездомни кучета по улиците,а тук ги държат в приют. :lol:
ninka83
Мнения: 920
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 11:22 pm

Re: Илюзии или реалност

Мнение от ninka83 »

poumpy написа: .......................................................................... се готвя и аз да кандидатствам за приравняване на дипломата си. Онзи кретен все още не се е извинил на майка ми и сигурно никога няма да го направи. Но аз няма да спра да му напомням....
Пумпи или Иво... питам.приравнил си е дипломата в Канада и тн... практикувал и тн... всичко е реално. нали така.
сега реално не е тук, а на юг. Защо?
и отново планува да се нагърби с нелека задача.

това нова МЕЧТА ли е или какво ??? ако има някакъв личен мотив ОК.
питам съвсем добронамерено.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

....
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 11:00 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Илюзии или реалност

Мнение от pumpy »

ninka83 написа:питам съвсем добронамерено.
наистина не ти разбрах въпроса ?
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

poumpy написа: ...., но има български зъболекар, работещ в Монеал, имигрирал и приравнил в диапазона около 35-40 години. И даже не е само един.... Но това няма значение....
И са много смешни примерите за изключенията, в която и да е обалст! Т.е. това, че някой е успял да се приравни на зъболекар не означава, че същото ще се случи със десетките му колеги, които си го мечтаят! Не знам кога се е случило това, но реалността сега е друга!

В ЗАКЛЮЧЕНИЕ: МЕЧТАНАТА РЕАЛНОСТ Е ПО-СКОРО ИЛЮЗИЯ!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

....
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 11:01 pm, променено общо 1 път.
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Престани да се хвалиш с това че си минал през някакъв тест, приемен изпит. Хората кандидатстващи били много но били приети малко.
По тази логика ние които сме се преборили да стигнем до Канада, минали сме през интервю, избрани сме, одобрени сме а на други са отказали значи ние всички сме успяли. Сега да се радваме денонощно и да вдигаме шум така че да ни чуят чак в Калгари.

Е Хълман ти казва че дори и да си минал през някакви изпити дори и да са за зъболекар пак може да си некадърник, да съсипеш на хората зъбите, да си нерационален и непрактичен.
Може да си дошъл в Канада, да си станал зъболекар и пак да си останеш същия съдран цървул какъвто си си бил в БГ.
Последно промяна от Anonymous на Пон Май 19, 2008 4:45 pm, променено общо 1 път.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

бе недейте така бе,хората от бг. си мечтаят за хубав живот тук и зъболекарска практика ,а вие ги метнахте за 10-15 год. напред на пангара.ми те ще са за пенсия вече и децата им ще са оттървани следвайки примера на връстниците им от скапания квартал в който са принудени да преживяват в продължение на 2-3 петилетки следвайки мечтите си :lol:
дайте го малко по оптимистично,тук нещата стават ,бързо ,кратко и наум :D
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Батеее , бате....
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

....
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 11:03 pm, променено общо 1 път.
Аватар
drifter
Мнения: 1684
Регистриран на: Съб Окт 23, 2004 9:56 am
Местоположение: Victoria
Обратна връзка:

Мнение от drifter »

bateto написа:Точно така Пумпи,но ми е неизвестно защо и аз като кажа ,че не е лесно ,но не и невъзможно да се ;реализирам; в България ми скачат 1000 Кретени/както ти се изразяваш/ да ми насвият сърмите и да ми обеснят къв съм нещастник.
Ми то не е ли все едно.Какво значение има ,че в Бг. е пълно с бездомни кучета по улиците,а тук ги държат в приют. :lol:
Бате, вие взаимно си скачате :)
Ти на тях, те на теб. Равноправие, един вид :)
All we have to decide is what to do with the time that is given us.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Hullman написа:По тази логика ние които сме се преборили да стигнем до Канада, минали сме през интервю, избрани сме, одобрени сме а на други са отказали значи ние всички сме успяли.
Да успели сме - да имигрираме. Това е факт, а не илюзия. Това е нещо, което си започнал и си успял да доведеш до успешен край. Дали е имиграция, следване, покупка на апартамент, отглеждане на дете, надуване на корема на дипломатическа щерка, кандидатстване за социал и получаването му и т.н. и т.н., когато успее, човек е успял

Аз не се хваля и далече нямам мужда да го правя, нито пред теб, нито пред някого друг. Както вече ти казах нито ме храниш, нито ме обличаш за да трябва да се отчитам пред теб....
Някой друг ни надува ежедневно главите за имоти, примиери, столици, приеми, прожектори, дипломати и щерките им....

Аз единствено казвам, че нещата стават, ако и "кретените" да казват, че не стават....
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

poumpy написа:
Жени написа: са много смешни примерите за изключенията, в която и да е обалст! Т.е. това, че някой е успял да се приравни на зъболекар не означава, че същото ще се случи със десетките му колеги, които си го мечтаят! Не знам кога се е случило това, но реалността сега е друга!

В ЗАКЛЮЧЕНИЕ: МЕЧТАНАТА РЕАЛНОСТ Е ПО-СКОРО ИЛЮЗИЯ!
казах ти: в София от 1800 души 60 са приети, останалите не са. Кои са изключението ? Станалите зъболекари или не станалите ? Мисля си, че за тези 60 реалността не е илюзия.
Пумпи, разбрахме, че си гений! :wink:

Нещо ти прегряха бушоните, ако си прекарал последните дни пред РС-то да ни се доказваш и нещо не схващаш за какво ти се говори? Извинявам се предварително, че пак съм злобна :wink:

Говоря за изключенията, приравнили в КАНАДА. Въобще не ме вълнуват невероятните ти постижения в София! Ще се радвам да науча за невероятните ти постижения в КАНАДА един ден?
Последно промяна от Жени на Пон Май 19, 2008 4:54 pm, променено общо 1 път.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

poumpy, интересно ми е тези 2 500 лв. дето "изщрака" в Банско за 3 седмици и онези $30 К канадски ти сам ли ги изкара и спести? За къщата в Банско и апартамента/ите в София няма да питам, щото е ясно че не са твое дело.
Щото нещата от тук тръгват, а не от успеха ти на приемния изпит в университета. Колко от тези 60 умни момчета и момичета дето изкарахте изпита имаха твоите т.е. на родителите ти финансови възможности?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ей ,това за хотелчето не си спомням кой вече го измисли,май беше голямата мечка.спорът се въртеше около покупката на една канадска къща за 200к кеш и аз изразих мнение тогава,че никога няма да направя такава глупост да ги нарина в една канатска барака ,а ще си купя хотел с 20 стаи на сл.Бряг.
историята доказва ,че съм бил прав ,това хотелче което тогава в бг струваше 200К сега струва 2 милиона,а цената на канатската барака най много да се е качила с 10-15%.
ми ,айде сега като цените в Бг. скочиха десетторно да си подритнем мечтите и да се влеем в масата на примирената посредственност ,за която единственното и оправдание да си наляга парцалите е заради ;бъдещето на децата; и омразната чалга,азис,слави и педалите.ми те тук си имат и знаме и квартал и парад даже. :lol:
Заключено