Илюзии или реалност

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Заключено
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

ок, ясно :D

poumpy написа:не сигурно преди 2000 година, а точно през 1997. Д-р Петрова е имигрирала тогава, когато аз съм бил в 9 клас.
съгласи се, че това, което си написал казва недвусмислено 1997 = 9 кл.
Ако искаш да те разбират, изразявай се по-красноречиво :wink:

А това, честно казано ми звучи като върхЪТ на дискриминацията
poumpy написа:Редовна 4 или 5 годишна програма за хора със стоматологично образование, от чужбина не се предлага, тоест нямат право да кандидатстват както местните студенти. Може да го направят с лъжа, че никога не са били зъболекари, но при разкриване на този факт си губят дипломата, ако вече са я получили или биват изключвани от университета, в който учат и никога не я получават....
защо да не можеш да завършиш същото образование от 0-та ... що за безумие - хем да приравниш е почти непосилно, хем не ти дават да започнеш отначало :shock: Звучи невероятно!
Последно промяна от krimon на Пон Май 19, 2008 1:44 pm, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Пумпи ти наред ли си с бг. словореда?
Гледай сега как се изразяваш.
- На 10 година от както сме в Канада жена ми ще е зъболекар от 4 години.
- Д-р Петрова е имигрирала тогава, когато аз съм бил в 9 клас.
- Аз работих като хамалин в Монтреал за да може жена ми да се развива професионално.

Професионалното развитие обаче се оказва:
- раждане на дете в Монтреал
- голямия син да говорил 3 езика
- да вземем канадски паспорти
- да избягаме от чалгата
- работх като хамалин защото това е невероятен екпирианс но мниго искам да стана зъболекар възможно по най рационален начин

Пумпи наистина се съмнявам в твоите качества. Ти не можеш да се изразяваш на БГ език дошъл си в Канада да държиш изпити за зъболекар на друг език.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

....
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 10:54 pm, променено общо 1 път.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

poumpy написа:Както й обясних малко по-нагоре, кога е приравнила Ю и кога аз съм бил в 9 клас са две ОТДЕЛНИ, несвързани по никакъв начин едно с друго ИЗРЕЧЕНИЯ. Не само това, ОТДЕЛЕНИ са с ТОЧКА. Това, че ти не можеш да четеш писмен български език не значи, че аз съм бил в 9 клас през 1997 година....
извинявай, отделени са с точка, но не и смислово ... Това е все едно да напишеш : "Втората световна война е свършила 1945.Точно когато съм се родил са се развивали бурни военни действия" ... - и след няколко постинга да уточниш, че всъщност си се родил по време на Виетнамската война, а не на ВСВ :lol: :lol:

на същата вълна: кажи какво общо има кога е имигрирала Ю. с факта, че ти си в 9 кл. И в същата връзка факта, че 1997 г. тя е започнала обучението си в УдМ - за мен никаква друга, освен че тези два факта са се случили по едно и също време. Логика, Уотсън :)

п.п. пумпи, аз само се заяждам, не ми обръщай внимание :oops: :oops:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

...
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 10:56 pm, променено общо 1 път.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

krimon написа:п.п. пумпи, аз само се заяждам, не ми обръщай внимание :oops: :oops:
това не ме притеснява - ти поне не се премяташ като фурнаджийска лопата всеки втори постинг. Не си слушала достатъчно на курса в Отава - жалко за 3000 долара, които си платила :)
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Кримон чакай че обърках счетоводството на фирмата от смях заради твоите писания завършващи с голями точки.:)
Е как да не е забавен форума кажете и как човек да не иска да бъде реабилитиран като преди това е изгонен заради спорове с такива гении като Пумпи.:)
Аватар
Dino
Модератор
Мнения: 621
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 4:59 pm
Местоположение: Montreal

"Четете бе, хора!"

Мнение от Dino »

Известният ми адаш обича да напомня:
bgmontreal написа:"Четете бе, хора!"
Ако някой текст ме озадачава, аз бих го прочел отново и по-внимателно. Мисля, че това е по-уместно, отколкото веднага да се "изрепча".
Понякога човек пропуска смисъла или го пречупва през собствената си нагласа, а това води до невярно интерпретиране на фактите.

В този конкретен случай считам, че poumpy съвсем правилно се е изразил и не е негов проблем, че някои читатели са игнорирали препинателните знаци.


Даниел

P.S.
Отделно от пунктуационния спор, бих му предложил да престане да храни форумните тролове, освен ако няма предостатъчно време за губене...
Vision without action is a daydream.
Action without vision is a nightmare.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

poumpy, След като подишах чист въздух на котиджа :wink: , размислих и държа да ти се извиня!

Много си постигнал и Дентал Хигиенист наистина е много близка специалност до Зъболекар! Съжалявам, че така принизих труда ти с онази гадна емотиконка ( :rotfl: )!

И наистина в Канада всичко е възможно и илюзиите стават реалност, но пътя към тях явно е през САЩ!

Публично ти се извинявам! :wink:
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Hullman написа:Пумпи ти наред ли си с бг. словореда или и ти си германец като една друга съфорумничка която била такава ама не знае немски? ...

Пумпи наистина се съмнявам в твоите качества. Ти не можеш да се изразяваш на БГ език дошъл си в Канада да държиш изпити за зъболекар на друг език.
Брех, кой те пита в какво съмняваш и в кво не? Ти уж си българин, пък не разбираш български... Хульо-бой, наистина се съмнявам в твоите качества (sic).

Чекай да те светна малко, та аха уловиш смисъла на пумповата реч. Пумпи искаше да каже, че неудачниците не винаги са прави, а не че като бил в девети клас някой си емигрирал. Едно време у гимназията ни учеха да хващаме основната тема на автора и да я доразвиваме креативно. В тая задача, тоя път, Батето те е бил - задава критични въпроси, анализира и запазва цивилизования тон.

На Пумпи мога да кажа, че е ПОХВАЛНО дето се бори и следва мечтите си, похвално е, че вижда добрите неща в живота си и се опитва (по свой си начин) да удари едно рамо на идващите.

Хульо-бой, не мислиш ли, че най-малкото не е възпитано да казваме на непознати, както го е казал "кретена" на Пумпи - аз така се прецаках (пък съм най-печения) в Канада, ти ли мухльо няма да се прецакаш?!?

Братя българи, имайте вяра в мечтите и силите си... и се концентрирайте върху значимите неща в живота, не върху неговите точки и запетайки.
Последно промяна от ts на Пон Май 19, 2008 3:05 pm, променено общо 1 път.
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Жени написа:poumpy, След като подишах чист въздух на котиджа :wink: , размислих и държа да ти се извиня!

Много си постигнал и Дентал Хигиенист наистина е много близка специалност до Зъболекар! Съжалявам, че така принизих труда ти с онази гадна емотиконка ( :rotfl: )!

И наистина в Канада всичко е възможно и илюзиите стават реалност, но пътя към тях явно е през САЩ!

Публично ти се извинявам! :wink:
Много си злобна... и си изпуснала смисъла. Темата на Пумпи е за мечтите, не за илюзиите. Айде сега Хульо-бой да направи един филологичен анализ на българските думи "илюзия" и "мечта" - синоними ли са те или що?... Впрочем за кретена мечтата винаги е илюзия.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

ts написа:
Жени написа:poumpy, След като подишах чист въздух на котиджа :wink: , размислих и държа да ти се извиня!

Много си постигнал и Дентал Хигиенист наистина е много близка специалност до Зъболекар! Съжалявам, че така принизих труда ти с онази гадна емотиконка ( :rotfl: )!

И наистина в Канада всичко е възможно и илюзиите стават реалност, но пътя към тях явно е през САЩ!

Публично ти се извинявам! :wink:
Много си злобна... и си изпуснала смисъла. Темата на Пумпи е за мечтите, не за илюзиите. Айде сега Хульо-бой да направи един филологичен анализ на българските думи "илюзия" и "мечта" - синоними ли са те или що?... Впрочем за кретена мечтата винаги е илюзия.
Наистина съм злобна! Признавам си! Съжалих и му се извиних! :wink:

Просто Пумпи е пропуснал да разкаже, че всеки новопристигнал имигрант може да стане Дентал Хигиенист, като завърши колеж за 2 г., без да е било нужно да бъде предварително Зъболекар! А също и да разкаже, че в Канада си има имигрантски професии, една от които е Дентал Хигиенист! И си има Запазени само за Канадеца професии като Зъболекар, които са непостижими за имигранта дошъл на 35-40 години на новата земя, не защото гроздето е кисело, а защото животът е кратък! :wink:

Ако не бях права, той нямаше сега да е в САЩ!

А мечти, нека си има колкото иска! Те са си негови и аз не мога да го спра да си мечтае! :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Точно така Жени,но трябва да има и хора които да ги наричат тези неща с истинските им имена ,защото има хора като Мари66 ,които четат и попиват като гъби само това което им изнася.А на Пумпи грешката му е ,че с тая статия дава подвеждащ материал на новите мераклии.По точно трябваше да каже ,че канадската му мечта е на път да се сбъдне ,но пътят за това минава през Америка/УСА/ за да няма измамени камилчета,в случая кандидат канадски стоматолози с 14 год. практика в България .
Апропо ,а защо така нецивилизовано,да не кажа и злобно се отнасяте към моята мечта,т.е. целта която съм си набелязал да изпълня с присъствието си тук.Какво значение има за вас къде искам да се реализирам/както обичате да използвате това клише/.Аз съм афиширал хиляди пъти,че съм нямал и нямам никакво намерение да се реализирам в канада,доказал съм го с избора си като съм станал файтонджия за по бързи и по вече пари докато стигна до целта си ,а не съм вложил енергията си да следвам призванието си.За мен Ка. е трамплин към реализацията ми в Бг. и трън в очите на глутницата озлобени и гладни българи запътили се към необятния континент.Примери много,като почнем от алармата,девесекато,мутрите,полицаите ,озверелите кучета които ще ме разкъсат,тарикатите които само ме чакат да им подаря парите си и все в този дух ,само и само защото изразявам мнение ,че мен животът в канада не ми харесва и аз не се виждам за дълго на този континент.
Ми ,аз съм се доказал бе хора ,имам 9 години опит в хотелиерство-ресторантьорство в Бг. ,няколко от тях като предприемач и 8 год. в търговията и не съм се пробил поради факта ,че съм се занимавал с неща които умея ,разбирам и мога,за разлика от мнозината тук които освен да лаят с/у месечината за друго не стават.
Защо моите мечти които не са свързани с пряка ;реализация; в Канада ви очернят толкова дните и ви карат да се чувствате нещастни ,нещо което показвате с отношението си към моята особа. :lol:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

...
Последно промяна от pumpy на Пон Май 19, 2008 10:58 pm, променено общо 1 път.
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от Жени »

poumpy написа:
Жени написа:.... има Запазени само за Канадеца професии като Зъболекар, които са непостижими за имигранта дошъл на 35-40 години на новата земя, не защото гроздето е кисело, а защото животът е кратък! :wink:
това не е ИСТИНА ........
E, защо в такъв случай се обясняваш на кретени като мен вече в 2 теми колко е прекрасна твоята реалност в САЩ! Ние ти вярваме, важно е и ти да си повярваш! :wink:

Аз всъщност наистина уважавам труда ти! Казвам ти го чистосърдечно, защото самата аз съм трудолюбив човек!

Всичко, което казваш е истина, твоята истина. Но е някак грозно да не доразказваш до край приказната история, която в крайна сметка не завършва в Канада! :wink:
Последно промяна от Жени на Пон Май 19, 2008 4:35 pm, променено общо 2 пъти.
Заключено