Защо избрахме емиграцията в Канада?

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

горкия смарт, явно не е мрънкач, я ме светни какъв си, че съм изпуснал, опции:
- смел бачкадур на канстракшана
- вежлив работохолик в офиса
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Veliko написа:Мони, ай сеа ни обЕсни тИоритично и практично защо в България можеш да постигнеш повече. И защо аджеба си още в Торонто, а не в София или например в супер процъфтяващия китен БГ град Дупница.
Защо Дупница, може и Харманли. Винаги съм казвал че точно на тях им харесва Канада, защото Торонто е като едно голямо Харманли и като вид и като етнически състав :beer:
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

monny написа:
Veliko написа:Мони, ай сеа ни обЕсни тИоритично и практично защо в България можеш да постигнеш повече. И защо аджеба си още в Торонто, а не в София или например в супер процъфтяващия китен БГ град Дупница.
Защо Дупница, може и Харманли. Винаги съм казвал че точно на тях им харесва Канада, защото Торонто е като едно голямо Харманли и като вид и като етнически състав :beer:
Абе пич, кажи защо в БГ можеш да постигнеш повече, а не се измъквай към Харманли. То май ти е вече време за натам.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

monny написа:горкия смарт, явно не е мрънкач, я ме светни какъв си, че съм изпуснал, опции:
- смел бачкадур на канстракшана
- вежлив работохолик в офиса
Като ти чета постовете явно разликата между нас е че аз имам работа.
Я си кажи, това ли ти е проблема?
От колко време си в Канада и още не си си намерил свясна работа?
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Мнение от apple »

Някои хора май са заминали на лов за социал, ама то пък той не бил чак такава далавера :wink: ! Какво стана с рецептата за по-успешна реализация в БГ спрямо Канада :?: Теоретично и практично /раздел социалистическа научна фантастика/! Всички чакаме Мони да ни осветли по въпроса, та да се реализираме на момента!
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

Докато чакаме Мони да отговори ето ви нещо за размисъл.
Вижте какво става при неуспешна имиграция в Канада. Тази дама имигрантка сега вместо да си е в Малазия ще прекара известно време в пандиза в Канада.
Новите имигранти да мислят два пъти като се заселват в Канада.

Motivated by misery?
Teresa Craig waited until she heard her husband snoring to plunge a kitchen knife twice into his chest and twice more into his back, the Crown argued he'll prove at the start of Craig's first-degree murder trial yesterday.

And her motive wasn't physical abuse because he never hit her, Jason Neubauer told the jury.

It was her misery at living in an isolated RV and running a failing business with a man she'd grown to hate.

"Her answers change from, 'I don't know why I did it' to 'Maybe there's some evil in me,' " Neubauer said. "Her third answer is she was sick and tired. She was unhappy with her life.

"The fourth answer was hate -- simple hate."

Jack Craig, 54, was found bleeding to death in the RV parked at their Donnelly Rd. gas bar early March 31, 2006. Their son, Martin, 10, slept nearby.

Jack Craig later died in hospital.

Neighbour Charmaine Crockett testified Craig woke her about 3 a.m. by ringing her doorbell again and again.

"She said, 'Help me, please help me, call 911, I've killed my husband,' " Crockett said.

The jury heard that call yesterday.

"I'm not happy with my life -- I killed my husband," Craig told the operator.

"Does he hit you?" the operator asked.

"No, he doesn't hit me," Craig said. "I'm not happy. I'm sick of my life. Everything is wrong. Our business is not doing good. I'm so depressed."

Later, the operator said her husband is still alive.

"I'm so sad to hear that," Craig replied, her face blank, according to Crockett.

Teresa, a Malaysian of Chinese descent, met Jack Craig though a dating service and moved to Canada to marry him in 1995, Neubauer said.

The couple settled in B.C.

Jack Craig had a raspy voice, strong opinions and an assertive personality.

FOUGHT REGULARLY

They fought about everything, although Teresa said she was the one who'd walk away.

She twice took her son and left.

In 2005, she threatened suicide with a knife and said she wanted to return to Malaysia alone.

Instead, the couple moved to the Kemptville area.

By March 2006, their financial situation was bleak, Neubauer said. They'd run out of gas to sell and were refused a loan.

That night, Craig wept as she told Crockett about her life and her fears for Martin.

Questioned by Craig's lawyer, Richard Morris, Crockett said Craig seemed drained and sad, and that she never feared her. She volunteered that Craig must have "snapped" after years of depression.

"I thought I would feel differently having someone in my house who did that," Crockett said. "I feel nothing but sympathy for her."
http://www.ottawasun.com/News/OttawaAnd ... 1-sun.html
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

apple написа:Някои хора май са заминали на лов за социал, ама то пък той не бил чак такава далавера :wink: ! Какво стана с рецептата за по-успешна реализация в БГ спрямо Канада :?: Теоретично и практично /раздел социалистическа научна фантастика/! Всички чакаме Мони да ни осветли по въпроса, та да се реализираме на момента!
Мони явно няма да ни осветли по въпроса.
Дано да е разбрал че с мрънкане нищо няма да постигне.
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

Veliko написа:[Абе пич, кажи защо в БГ можеш да постигнеш повече, а не се измъквай към Харманли. То май ти е вече време за натам.
като мина оттам ще поздравя всичките ти съученици :wink: :beer:

Smart Dust написа:Мони явно няма да ни осветли по въпроса.
Дано да е разбрал че с мрънкане нищо няма да постигне
не можах да те разбера на какво казваш свястна работа, защото не каза какво правиш. На един му харесва на строеж, на друг в офис. А и не може да се каже че в канадски офис е много по-добре отколкото на канадски строеж

естествено че в твоята страна по принцип е по-лесно, ти започваш от (0) или от (+), а имигранта започва от (-). Тук насърчителна политика за емигрантите няма. Не знам как е за започващите местни, но в България правителството дава пари на работодателя, за да те вземе на работа, ако нямаш стаж. В Канада ти се предлага да бъдеш волантиер, то и затова приемат толкова много имигранти
Естествено е че в държава като България с 6-7 % икономически ръст и все още отлив на хора /не съм сигурен дали вече не се е обърнал потока/ е по лесно. В Канада такъв ръст има само великата Албърта и именно там отиват някои за да започнат, в Онтарио и Кебек ръстът е 1-2 % и непрекъснат прилив, то оттам им идва растежа
а идва и криза тогава ще гледаме как самодоволните първи ще ревнат :beer:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

monny написа:в България правителството дава пари на работодателя, за да те вземе на работа, ако нямаш стаж.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Smart Dust
Мнения: 926
Регистриран на: Вто Юли 17, 2007 6:43 pm
Местоположение: Canada

Мнение от Smart Dust »

Специално за Мони:
1 000 000 $ + 6% = 1 060 000$ това е 60 000$
500 лв + 6% = 530 лв. това е 30 лв.

А сега ми отговори кой "ръст" ти харесва повече. :D
If SearchFor(shliokavica) then ShowMessage('Пиши на кирилица бе!!'#10#13'Няма да си вадя очите с тая шльокавица!!');
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Мнение от apple »

Това с БГ работодателите беше вица на годината! Мони да не би да ти плаща Станишев да ги пишеш тия фантастики? Тук така говорят само политиците от управляващата коалиция и националната стъкмистика под тяхно ръководство. Не знам хора от разстоянието ли, от нещо друго ли, но голяма промивка има. Повтарям за не знам кой път минимална заплата в БГ=250лв. Цени: кайма-между 4.60до 7/8лв, сирене-не под 4.50лв., хляб-не под 0.80лв, кутия натурален сок от 1.90 до 4лв. зависи от марката, колбаси от най-евтините 4.50 кучешката радост, кофичка кисело мляко от най-евтиното-0.56лв/ама не става за ядене/ 1 яйце-0.22лв, любимата луканчица на не под 14.50лв. кг/ама ако се скъсаш от обикаляне да я търсиш и е с добавка от ирландско 30г месо и сланина от военновременния запас на НРБ за 1972г. примерно :roll: /, пиленце-не под 4.60лв, пържолки по 9.00лв. и нагоре, а агнешкото щото идва великдена е над десятката килцето, но. ......и отегчих се вече. Ама нека да калкулира Монито хранодена при тоя доход, плюс сметките за ток, вода, кабелна, телефон евентуално и отопление евентуално! Никакво стимулация няма за назначаване на безработни стъкмистиката пък я кърпят като хората вече отдавна не се регистрират по борсите щото нито социал взимат, нито работа им търсят пък камо ли да им намират. И народа работи на черно без осигуровки, а другия е по испанско и накъдето си намерили хляба като вас мосю Мони. Аз лично ще ви наема за 250лв. за домашен иконом у нас, мога да си го позволя полуачвам повечко за мое щастие. Приемате ли офертата? :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

а мен може ли да ме наемете за личен шофьор плс.щом сте толкова щедра.
обещавам да не ви издавам пред приятелките ви какви са моите функции спрямо вас когато им се хвалите какво готено гадже сте забили.
и това почти безплатно само с/у скромните 200 лв.без които мога и да мина ,но все пак да нямате оправдание ,ако случайно ви мине през ума да ме използвате за различни освен служебните ми задължения за които получавам възнаграждението услуги. :wink:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

miteto написа:
monny написа:в България правителството дава пари на работодателя, за да те вземе на работа, ако нямаш стаж.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: Кво са хилиш, Митак? Мен така ма назначиха в БАН, аз завалията току завършил, без български експириънс , тааа добре, че беше правителството на Жан да плати на шефа ми, за да ма вземе на работа...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
monny
Мнения: 582
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 6:15 am
Местоположение: toronto

Мнение от monny »

sasho71 написа:
miteto написа:
monny написа:в България правителството дава пари на работодателя, за да те вземе на работа, ако нямаш стаж.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: Кво са хилиш, Митак? Мен така ма назначиха в БАН, аз завалията току завършил, без български експириънс , тааа добре, че беше правителството на Жан да плати на шефа ми, за да ма вземе на работа...
:lol: :lol: :lol:
точно това и очаквах,защото този форум е пълен с лаици правещи си духовни полюции, за да крепят собственото си самочувствие:


VІІІ. ФИНАНСИРАНЕ
А. От Държавния бюджет се осигуряват средства както следва:

На работодател, наел безработни лица по Програмата, насочени от Дирекции “Бюро по труда” се предоставят средства за не повече от 9 месеца за:
1. трудови възнаграждения, ежегодно определяни с НПДЗ, за действително отработеното време;
2. допълнителни възнаграждения по минимални размери, установени в Кодекса на труда и в нормативните актове по прилагането му върху средствата по т. 1;
3. възнаграждения за основен платен годишен отпуск по чл. 155 от Кодекса на труда;
4. възнаграждения по чл. 40, ал. 4 от Кодекса за социално осигуряване.
5. дължими вноски за сметка на работодателя за фондовете на ДОО, за фондовете за допълнително задължително пенсионно осигуряване и Националната здравноосигурителна каса върху сумата от средствата по т. 1, т. 2, т. 3 и т. 4, но върху не по-малко от минималния размер на осигурителния доход по чл. 6, ал. 3 от Кодекса за социалното осигуряване.

Б. Работодателите осигуряват средства за:
- материалните разходи за обезпечаване на дейността на наетите по Програмата младежи;
- всички задължителни плащания по КТ, които не се субсидират по чл. 30а от ЗНЗ и осигуровките върху тях.
Аватар
7George
Мнения: 9667
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

точно това и очаквах,защото този форум е пълен с лаици правещи си духовни полюции, за да крепят собственото си самочувствие:
И викаш, ако беше тоя закон излязъл навремето, сега нямаше да си в Канада.... :( ... или щеше да закъснееш с около 9 месеца? :lol:
Заключено