Declaration of a relative in Quеbec

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Albert
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 5:10 pm

Declaration of a relative in Quеbec

Мнение от Albert »

Здраво,

Во врска со новите документи "Declaration of a relative in Québec" кои што ги бараат за процедура за имиграција за Квебек сакам да прашам дали некој имал искуство со ова?
Дали треба да се направи официјална заверка на фотокопиите од договорот(Bail) за станот-апартаментот?

Ви благодарам.

Алберт
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Кой ви иска този договор за наем на апртамент и какво ще доказвате с него? Няма нищо такова.
Кандидат-имигрантът подава цитирания формуляр Declaration of a relative in Québec само ако той или съпругата му (фактическия съжител) имат баща, майка, брат, сестра, син дъщеря, баба или дядо в Квебек, които постоянно живеят в Квебек към датата на подаване на молбата за селекция. В смисъл да не са екскурзианти, временни работници, учащи се и т.н.. Ако кандидата е сам то може да се посочи и съпруг, който живее в Квебек.
if you or your spouse mention, in your Application for a Québec selection certificate, the presence of a relative (spouse, de facto spouse, father, mother, son, daughter, brother, sister, grandfather or grandmother) currently residing in Québec
Въпросният формуляр се попълва именно от лицето, което живее в Квебек и се праща на кандидат-имигранта, който го прилага към молбата си за селекция.

Да не би с този договор да искате да докажете, че някое от гореизброените лица живее в Квебек?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Albert
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 5:10 pm

Мнение от Albert »

Освен тој формулар треба и дополнителни докази:
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ments.html

**************************************************
8. Family relationships in Québec

* If a member of your family resides in Québec (spouse, de facto spouse, father, mother, son, daughter, brother, sister, grandfather or grandmother), staple the following to your Declaration of a relative in Québec (PDF, 47 Kb):
o a copy of his or her permanent residence card, Canadian passport or Canadian citizenship card;
o a copy of his or her latest notice of assessment for provincial income tax, or a copy of a lease (in the case of a tenant) or copy of a property tax statement (in the case of an owner);
o a copy of the document proving your kinship to this family member (official family record book (livret de famille), etc.
****************************************************
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

Алберт, другарче не му се секири :D Битно е Declaration of a relative in Québec. Изчини го него и не ти треба друго. Стави го настрана договорот за станот. Айде сречно! :beer:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Значи това било наистина. Договора за наем на роднината в Квебек ще бъде доказателството за пребиваването му там.

Ами както сам виждаш от текста, който си цитирал, няма изискване за заверки на копията на въпросните документи. Пращай копията и не се безпокой.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Albert
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 5:10 pm

Мнение от Albert »

Да, тоа се новите барања од страна на Immigration Quebec, во текстот којшто го пастирав претходно нема никаде наведено дека треба заверка од нотар ама на самиот линк на Веб страната:

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ments.html

најдолу го има наведено следното:


IMPORTANT :

All copies requested (except those in Point 5) must be authenticated by the institution which holds the original or by a legal authority duly authorized to certify as true the copy of a document. The documents must be accompanied by an official translation into French or English if they are in another language. The originals must be available on request or be presented during the interview, if any.
If you fail to send the copies and translations of all requested documents, your application will not be processed.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Albert, след като толкова се притесняваш вземи и направи официална заверка плюс легализация на всеки един документ.
Не знам как можеш да бъдеш успокоен по друг начин.

Не разбираш ли, че информацията съдържаща се в документите, издадени в родината на имиграционните се проверява много по-бързо и лесно отколкото тази в документ издаден в чужда държава.
Хората ти казват, че не са правили заверка, ти пак на своето си държиш. Ами направи я тази заверка и приключвай с въпроса.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Albert
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 5:10 pm

Мнение от Albert »

Да, за да ми биде сигурно ќе ја направам заверката, само овие тука нотарите во Квебек не се баш ефтини мислам дека земаат 10$ од лист, можеби во Emploi Quebec ќе ми ги заверат без пари.
Фала ви на информациите и советите
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

преди години имаше декларация за приятел в кебек, к приятеля попъва пред нотариус
в университети, кле правят също заверка - това е клейм че подписът на човека е автентичен...
но тука няма обикновенно печати и др, в договора за наем обикновенно има мн важна информация кат социален номер и др к са достатъчни за проверка

таке ит еази
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

В офисите на Acces Montreal заверката на документите е 5$. Става бързо.
http://ville.montreal.qc.ca/portal/page ... ema=PORTAL
Сиренето е безплатно само в капана.
Albert
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 5:10 pm

Мнение от Albert »

Ок. Ќе пробам на Универзитетот да ми ги заверат документите без да платам ако не ќе одам во КЛЕ-то.
Фала на информацијата.
Albert
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 5:10 pm

Мнение от Albert »

Да ви кажам дека денес на Универзитот во Монтреал ми ги заверија без проблеми документите така да секој што е студент може да ја користи ова
бесплатна услуга.
Фала ви на информацијата.
Публикувай отговор