Quote -"ablood" важна тема!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Quote -"ablood" важна тема!

Мнение от analgin »

Моля отговорните да я поставят на подходящото за важни теми място.
ablood написа:Вместо да се чудиш дали ще се прецакаш и няма да можеш да прецакаш работата, спри да се връзваш на приказките на селските тарикати, ами си намери работа, плащай си данъците и бъди бял човек!
И стига с тези оправдания от рода на "няма работа", "не ми признават дипломата" и "не знам език". Работата няма сама да доиде при теб. Излез, търси, разпитай, давай обещания, но не си размахвай безсмислената хартийка от ГБ. Никой не го интересува какви си ги вършил в БГ. Всякакви тъпи, грозни и неграмотни цигани си намират работа без грам език. Ако си мислиш, че си по-зле и от тях...
За колата си ми още по-интересен. Не си решил изобщо вида, марката и модела, но вече си си избрал годината. При еднаква експлоатация една голяма кола или ван издържат няколко пъти повече години от някоя въшка.
Явно не искаш да си купиш кола според чергата си, а да претендираш сред подобните си, кой по-голяма работа е.
За това спрях да ходя на онези БГ чалга сбирки. Всякакви тънещи в мизерия социаладжии се фукат колко са напред...
Отлично казано!
Аватар
lz2arn
Мнения: 703
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 11:54 am
Местоположение: mtl.qc.ca
Обратна връзка:

Мнение от lz2arn »

Хапче, че е вярно и добре казано съм съгласен на 100, ама и на най-важно място да го сложиш това няма да спре тия, дето искат да "си ги мерят"... За жалост препрограмирането/промиването на мозъците на последните, дето цитата трябва да стои като "особена важност" не може ( или мноооого трудно може ) да стане чрез форума.
Благодаря на отговорилите. Дважди на премълчалите.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Стъпки

Мнение от ablood »

За работливите пътят е сигурен:
1 Почваш каквато и да е работа.
2 Правиш добро впечатление и те повишават...
3 ...или събираш заслужени препоръки и директно отиваш в по-готина фирма.
4 Имайки стабилен доход купуваш къща и нова кола (размерите зависят от доходите, но винаги е по-изгодно от наем).
5 Остаряваш, пенсионираш се, но вече си изплатил къщата, както и малкото кондо във Флорида където да караш зимите.


Тази последователност не важи за по-находчивите, както и за мързеливите екземпляри.
И най-важното: не отлагайте! По-млади не ставаме! Правете деца!
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор