Има ли нелегални имигранти в Canada?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)

Има ли нелегални имигранти в Canada?

Аз съм нелегален
6
16%
Аз съм легален, но познавам нелегални
5
14%
Няма
5
14%
Чувал съм само че има
21
57%
 
Общо гласове: 37
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

а моля ти се само не ме наказвай по този начин.на мен Лондон никога не ми е бил в приоритетите.и друго,може да съм заблудена овца без розови очила ,ама чак пък да лъжа. :?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Нелегални

Мнение от ablood »

Идеята е, че тук не се печелят много пари, но се идва по-лесно. Ако, ще си нелегален зашо трябва да избираш Канада. Европа и щатите са много по-атрактивни
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12481
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Нелегални

Мнение от Ivan1007 »

ablood написа:Идеята е, че тук не се печелят много пари, но се идва по-лесно. Ако, ще си нелегален зашо трябва да избираш Канада. Европа и щатите са много по-атрактивни
Аха! Те в Европа и САЩ парите растат по дърветата и само чакат нелегалните емигранти да ги оберат.
:D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Има нелегални, но никой не знае колко. Казват между 20 000 и 200 000. :?:

Това, което е сигурно е че обикновено става дума за хора дошли като временно пребиваващи и пресрочили визите си. В УСА-то повечето май са мексиканци и тем подобни, които са влезли пеша през полето не само без виза ами и без паспорт.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

те и на мехиканите ,ако почнат да им искат паспорти не знам тогава кой ше копа нивите около Салинас :D
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Мнение от analgin »

Beauty75 написа:Необходимо е уточнение само, че работата в Монреал е предимно за трудоваци, които да мият чиниите, да почистват офисите, да разнасят раклами, да работят в химическото чистене при отровите, да правят телемаркетинг, да работят във фабрики и заводи,където си тровят здравето, да чистят мръсните къщи на евреи или кебекари и т.н., като за това задалжително се изисква канадски опит поне 2 години, езици на перфектно ниво, препоръки и т.н. За заплащане от 8-9$. Не е ли смешно, а? По голямата част от хората, които са минали процедурата за да доидат тук с дипломи и трудов стаж, не искат да работят това, нали разбираш?
А и Алберта е с най-високия стандарт в Канада, ако ще и да ти се струва най-голямото село....
Видно от цитираното изказване в Канада има и една не малка група от хора, който въпреки че притежават документи за легален престой и работа сами си правят така, че живота им да бъде като на нелегални с единственото изключение, че са се наредили на държавната софра и чакат чековете от уелфера на всяко първо число.
Те никога няма да успеят защото са тарикати на дребно и така ще продължават да живеят. Те нямат психика и воля за да бъдат нещо повече от това.
Публикувай отговор