Училище

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
v740830
Мнения: 8
Регистриран на: Вто Май 08, 2007 3:45 pm

Училище

Мнение от v740830 »

Здравейте,
Имам син който ще трябва сега март да го записша в първи клас в квартала където сме наели апартамент.Въпроса ми е: Имам ли право аз да определя училището в което искам да учи(от кварталните разбира се )Знам че има едно много добро до 5 клас , но мога ли да помоля в комисион сколер там да бъде записан сина ми .Благодаря предварително.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Ако сега пристигате, детето трябва да посещава клас д'акьой. Т.е. нямаш право на избор - пращат го в най-близкото по район училище, което има такива класове. Ако е на разстояние над 2 км от вас - има училищен автобус да го води и прибира...
При всички случаи, ако сте в района на Комисион сколер дьо Монтреал, трябва да се разходите до централата на 3737 Шербрук Ест.
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Аватар
mouse
Мнения: 539
Регистриран на: Вто Яну 01, 2008 9:54 pm
Местоположение: Извън капана

Мнение от mouse »

Първо го записваш в Комисион сколер
Ако не знае френски от там ти изпращат писмо кога и къде да го заведеш на училище, клас дакьой, нямаш право на избор. След края на учебната година те решават дали догодина пак в клас дакьой или в редовен клас. Ако решат в редовен клас и не искаш в най-близкото училище да го запишеш, веднага след като ти дадат т.н. Бюлтен-документа за завършен клас, отиваш в училището в което искаш и го записваш, ако има места започва там. Ако не, най-близкото училище е длъжно да го вземе.
Ако знае френски държи тест на място в комисията и те решават в кой и какъв клас да го сложат.
Сиренето е безплатно само в капана.
Aninik
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Апр 03, 2004 4:43 am
Местоположение: Ласал

Мнение от Aninik »

Ние не сме ходили в Комисион сколер. През първата седмица от пристигането ни директно отидохме в най-близкото училище. Занесохме си документите за завършен клас и ала-бала, които секретарката преснима и ни насрочи дата за евалюасион. После се оказа, че в това няма място в приемния клас и директно ни изпратиха в друго училище, в което записаха детето.
Изпратени документи 29.09.2006
Интервю 03.05.2007 - успешно
Изпратени документи Букурещ - 03.07.2007
Баркодове получени 27.07.2007
Медицински направени 13.08.2007
Визи 09.10.2007
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

Доколкото ми знам, в Ласал има друга училищна комисия. Описаната процедура е за района на CSDM. :wink:
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Публикувай отговор