промяна на име

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
paco
Мнения: 26
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 3:58 am
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

промяна на име

Мнение от paco »

Привет на всички. Знае ли някой дали може и как става, при подаване на документи за гражданство да си промениш начина на изписване на името ( било то собственно или фамилно )? Примерно да премахнеш някоя друга буква.
Мерси.
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Мнение от nini »

Не може, опитвала съм и само си забавих процедурата. Трябва 1-во да станеш гражданин и после минаваш през съда.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

ok,
а знаеш ли колко пари струва това и колко време отнема като цяло процедурата в съда?
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Мнение от nini »

не знам, преди години май беше ок.200$, но не знам колко време отнема.
vio
Мнения: 226
Регистриран на: Чет Сеп 08, 2005 11:03 pm

Мнение от vio »

Понеже скоро се интересувах за приятели как стои въпроса за фамилното име на дъщеричката им, родена тук - та с две думи - за промяна на име трябва да се представиш пред институцията наречена:
Directeur de l'état civil
това нещо в Монреал се намира срещу метро Place des Arts - това е на улицата Bleury, която е продължение на бул. Park
Много сложно го описах, но ето ти сайта - чети и ще видиш - минималния срок май е 6 месеца, което си е време, а за заплащането пише около 300 пари:

http://www.etatcivil.gouv.qc.ca/en/change-name.html

Това, което ми стана интересно е, че ти издават нов акт за раждане и реално старото лице вече не съществува. Знам, че при евреите е много разпространено да си променят имената - нещо там смятат по Кабалата - цифрички, парички, нали си им е в кръвта, а уж определени комбинацийки носели повече хартийки, ама това е само офтопик... :D :D :D
Публикувай отговор