Legalizirane na trud.knigka

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
esi
Мнения: 13
Регистриран на: Съб Фев 14, 2004 6:26 pm
Местоположение: UK

Legalizirane na trud.knigka

Мнение от esi »

Zdraveite!
Moge li niakoi da mi obiasni kakvo to4no se iziskva pri dokazvane na trud,stag-prevod na samata trud.knigka i suotvetnoto mu udostoveriavane 4e otgovaria na originala ili spravka ot NOI susto vurshi rabota.Ako se stigne do intervu triabva li da se nosi originala na trud.knigka?Pri predstaviane na predishni dogovori za rabota te susto li triabva da sa legalizirani ili samo prevedeni?Predvaritelno blagodaria na vseki,koito bi mi pomognal.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Legalizirane na trud.knigka

Мнение от Koko »

esi написа:Zdraveite!
Moge li niakoi da mi obiasni kakvo to4no se iziskva pri dokazvane na trud,stag-prevod na samata trud.knigka i suotvetnoto mu udostoveriavane 4e otgovaria na originala ili spravka ot NOI susto vurshi rabota.Ako se stigne do intervu triabva li da se nosi originala na trud.knigka?Pri predstaviane na predishni dogovori za rabota te susto li triabva da sa legalizirani ili samo prevedeni?Predvaritelno blagodaria na vseki,koito bi mi pomognal.
Не точно справка, а удостоверение от НОИ в което е описано хронологично всичко което човек е работил в България (за мъжете включва и казармата) - удостоверението е на български и съответно трябва да се преведе. Най-добре е да отидеш до НОИ и да питаш кой точно отдел при тях може да ти издаде такова удостворение, като не пропускай да споменеш че ти трябва за имиграция.

С документите се изпраща копие от удостоверението, а на интервюто се носи оригинала. Нямам спомен на интервюто да са ми искали трудовата книжка, но все пак мина доста време оттогава.
Заключено