Характерните 4ерти на средностатисти4еският канадец.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

В Канада всякакви "странности" в поведението ти се извиняват с факта, че си европеец, това важи най-вече за откровенните разсъждения по отношение на секс, политика, религия и др. Изразяването на всяко по-категорично мнение се счита за странна постъпка и отново се разглежда в рамката на европейския навик. Смята се за много грозно да изразяваш дискриминационни мнения особено по отношение на расите. Трябва да си много близък с даден канадец, за да проведеш откровен разговор на каквато и да щекотлива тема и да ти се отговаря честно и без заобикалки.
Европа заема интересно място в мирогледа на канадците. Това е мечтаната земя за повечето млади канадци. Свързана е обикновено с идеята за много алкохол, секс, приятелство и съзряване :). Мисля, че парадигмата "Пътуване в Европа" е подобна на вечната бг тема за казармата. Канадците са много горди, ако са ходили в Европа, а останалите гледат на тях с възхита.
Такива пътувания се реализират в рамките на поне един месец, обикновено през лятото. Пътува се колкото може повече, като се спи в хостели, ядат сандвичи или най-точно, нещо като нашите екскурзионни летувания.
Когато кажеш, че си от Европа, особено източната част, повечето хора са любопитни, но и не смеят много да те разпитват, защото не се счита за учтиво да любопитстват, т.е да ти покажат, че си различен от тях.
Циганите. Ако не са ходили в Европа, канадците трудно разбират какво е това. Когато в службата казах на колегите си един виц за цигани, това отключи лавина от молби да кажа още, да им обясня какво представляват и т.н. Естествено, че можеш да им кажеш- Ами, като вашите индианци, но не мисля, че е проява на добър вкус. Така или иначе, който е бил в Европа е много наясно за мургавите братя.
Аватар
7George
Мнения: 9670
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Горното мнение е много добре формулирано и отговаря на истината.

Канадеца го разчепкахме нацяло. Някой да има експириънс с типичната канадка и да иска да сподели мнение? :D
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

канадците си чистят laj.....ta след кучето, докато в европа остатъците се оставят природата да си свърши работата.

Канадците когато се приближат на 1-2 м до теб ти казват excuse me, докато в европа ти казват achtung, ako ima wreme de. predi da te otnesat.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
chili
Мнения: 94
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:48 am
Местоположение: Canada

Мнение от chili »

Идвайки в Канада, а и изобщо отивайки в чужбина много българи не могат да прежалят едно нещо, което е дълбоко свързано с българския бит, култура и самосъзнание-ракията.
Бидейки почти пълен въздаржател, липсата на шльокавица не поражда у мен нито носталгия, нито презрение към местните.
И така пият ли канадците?* Мисля, че да се отговори на този въпрос не е никак лесно, но все пак най-подходящият отговор е: Да, но различно от българите.
Така характерният за българите битов алкохолизъм е непознат на местните. Когато вечерят, канадците не прекарват 80% от вечерта над ракията и салатата. Пиене и хранене са два съвсем отделни ритуала.
Когато тук се пие, цялото мероприятие е посветено на алкохола. Къде ще се отиде, колко ще се изпие, какво и т.н. Петък вечер е времето, когато можеш да се насвяткаш, колкото ти душа иска и според мен много от тях се възползват, особено по-младите.
Прави ми впечатление, че се пие доста вино. Поканете канадци на вечеря, 95% е шансът да ви донесат бутилка вино.
И накрая, но не на последно място, най-големият източник на самочувствие у някои българи - колко носят канадците на пиене?
Трудно ми е да отговоря, но ще кажа, че досега съм виждала много малко пияни канадци. Да не говорим, че много от тях са потомци на шотландци и ирландци, пословични с любовта си към алкохола.
*Признавам, все пак,че на тая тема съм доста боса, просто защото не харесвам алкохола.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Явно не си виждала как канадци обръщат шотове, ракията поне върви със салата, а не шот с бира за мезе, тоест по-културния алкохолизъм. :lol:
Let it go...
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Мнение от Pepon »

Най-големите опашки, които съм виждал в Канада са били тези в LCBO петък вечер. В Канада се пие много и без мезе, но само в определени дни от седмицата /петък и събота/, а най-много се пие през зимните дни и long weekends.
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Pepon написа:Най-големите опашки, които съм виждал в Канада са били тези в LCBO петък вечер. В Канада се пие много и без мезе, но само в определени дни от седмицата /петък и събота/, а най-много се пие през зимните дни и long weekends.
Ako w Европа имаше ЛСБО, най/големите опашки щяха да са там
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Veliko написа:Ako w Европа имаше ЛСБО, най/големите опашки щяха да са там
Ти май Европа не си я виждал и на картичка.
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Guinness написа:
Veliko написа:Ako w Европа имаше ЛСБО, най/големите опашки щяха да са там
Ти май Европа не си я виждал и на картичка.
За да се чустваш щастлив аристократ европеец, да, не съм я виждал и на картата даже. Обаче в твоя пост код са най-зле от към пиячката. Из цяла Европа са пропищяли от англ. алкохолен туризъм. Канадците и на малкия пръßт не моаат им стъпят. Ай че ми свърши раб. време. лол
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Veliko написа: да, не съм я виждал и на картата даже. Обаче в твоя пост код са най-зле от към пиячката. Из цяла Европа са пропищяли от англ. алкохолен туризъм. Канадците и на малкия пръßт не моаат им стъпят.
Ами като не си я виждал защо даваш оценки тип "последна инстанция" :shock: :shock: :shock:
А в моя пост код няма тестове за дрога и алкохол при постъпване на работа,като е в някои провинции на канада. :D :D
Veliko
Мнения: 637
Регистриран на: Съб Окт 25, 2003 10:50 am

Мнение от Veliko »

Guinness написа:
Veliko написа: да, не съм я виждал и на картата даже. Обаче в твоя пост код са най-зле от към пиячката. Из цяла Европа са пропищяли от англ. алкохолен туризъм. Канадците и на малкия пръßт не моаат им стъпят.
Ами като не си я виждал защо даваш оценки тип "последна инстанция" :shock: :shock: :shock:
А в моя пост код няма тестове за дрога и алкохол при постъпване на работа,като е в някои провинции на канада. :D :D
Виж сега, Poopcho, кажи нещо за алкохолния туризъм на брит. отрепките а не ми говори за дръг тестове.
Life goes on. It always does, until it doesn´t!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Guinness написа:
Veliko написа: да, не съм я виждал и на картата даже. Обаче в твоя пост код са най-зле от към пиячката. Из цяла Европа са пропищяли от англ. алкохолен туризъм. Канадците и на малкия пръßт не моаат им стъпят.
Ами като не си я виждал защо даваш оценки тип "последна инстанция" :shock: :shock: :shock:
А в моя пост код няма тестове за дрога и алкохол при постъпване на работа,като е в някои провинции на канада. :D :D
Кажи в коя точно провинция в Канада има тестове за алкохол и наркотици, че ми стана интересно или пак си дрънкаме празни приказки?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Във всяка една провинция се правят, но са включени във медицинския преглед. За кои професии и кои работодатели го правят си имат нормативна база.
Ако ви искат такав медицински преглед погледнете ето тук на кой етап може да бъде поискан.

http://ohrc.on.ca/english/publications/ ... shtml#idx6
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Стига пак празни приказки и глупости, защо казвате и поствате неща за които нямате никаква прдестава??? Ето ти цитат от компетентното мнение, което си постнал:
However, such testing is controversial and, especially in the area of drug testing, of limited effectiveness as an indicator of impairment. It is not used to a significant degree anywhere in the world except in the United States (the "U.S.")
Още чакам за пример някоя компания която го прави на всичките си служители примерно, или пък провинция в която е задължително...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

Е щом не искаш името на доктори, които правят тестовете :D , можеш да използваш гугъл и да получиш инфо, без да си перефразираш. Там ЯСНО пише че тест сам по себе си за алкохол и опиати не се прави, НО се съдържа в медицинцките прегледи. Ако си по-любознателен можеш да прочетеш и решението на Върховния съд на Канада, по кое дело, как и защо е отменен т.н тест за алкохол и дрога...случая е във Ванкувър...........

Ти си сега наред да пишеш пълни приказки :rotfl:
Публикувай отговор